Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Охорона праці при роботах по госпіталізації і осередкової дезінфекції

Правила охорони праці при роботі з деззасобами та отрутохімікатами

Всі роботи, пов'язані з деззасобами, а саме: розфасовку, приготування робочих розчинів, принад і т.п., обробку об'єктів (осередків), вологу дезінфекцію прово-дять обов'язково в спецодязі з використанням засобів індивідуального захисту.

Просочення білизни інсектицидом, репелентом з подальшою сушкою проводять в спеціальному приміщенні, обладнаному витяжною вентиляцією, або поза примі-щенням.
Фасування деззасобів здійснюють у витяжній шафі в спеціально відведеному приміщенні. Приготування інсектицидних, дератизаційних приманок проводять у спеціальних приміщеннях з припливно-витяжною вентиляцією.

На місці проведення робіт категорично заборонено присутність сторонніх осіб, домашніх тварин.

При роботах з деззасобами через кожні 45-50 хв. необхідно робити перерву на 10-15 хв., під час якої обов'язково вийти на свіже повітря, знявши халат, респі-ратор або протигаз.

При проведенні всіх робіт з деззасобами слід обов'язково дотримуватися правил особистої гігієни. Заборонено палити, пити і приймати їжу в оброблюваному при-міщенні.
Після роботи на об'єкті необхідно прополоскати рот водою, вимити з милом ру-ки, обличчя і інші відкриті ділянки тіла, на які можуть потрапити бризки розчи-нів, емульсій, дусту і т.д. Після закінчення зміни прийняти гігієнічний душ.

Спецодяг після роботи знімають в певному порядку: рукавички, не знімаючи з рук, миють у знезаражують 5% розчині соди (0,5 кг кальцинованої соди на відро води), потім промивають у воді, після цього знімають захисні окуляри і респіра-тор, чоботи, халат, косинку. Окуляри і респіратор протирають 5% розчином каль-цинованої соди, водою з милом; тільки після цього знімають рукавички і миють руки з милом. Знятий спецодяг складають в укладку.

Категорично заборонено переносити харчові продукти разом з деззасобами і зберігати їх у виробничих або оброблюваних приміщеннях.

Заборонено використовувати бензин і уайт-спірит для приготування розчинів інсектицидів та їх розпорошення.

 

Лікарі, середній і молодший медперсонал, який виконує роботи, пов'язані з ін-фекційними хворими, заразним матеріалом і приміщеннями, приходячи на робо-ту, повинні залишати в індивідуальних шафах весь особистий одяг і одягати зне-заражений чистий спецодяг. Після закінчення роботи медперсонал приймає гігіє-нічний душ.

Персонал, який виконує роботу, пов'язану з інфекційними хворими і інфікова-ним матеріалом, при переході в чисті приміщення повинен знімати спецодяг.

При роботі в інфекційних вогнищах персонал не повинен користуватися наявни-ми в осередку вішалками. Знятий одяг кладуть у спеціальний мішок або на попе-редньо знезаражений стілець (лаву). Робота в вогнищах інфекції без спецодягу за-боронено.
Зміна медичного халата і косинок (ковпаків) повинна проводитися персоналом після обробки кожного інфекційного вогнища з обов'язковою камерною дезінфек-цією використаних халатів і косинок.

При виконанні робіт в осередках паразитарних тифів персонал проходить саноб-робку негайно після повернення з вогнища.

Дезаппаратуру зберігають у спеціальному приміщенні, у шафах. Залишки дезза-собів з неї видаляють ретельним очищенням і промиванням з наступним просу-шуванням.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  3. VI. ОХОРОНА ФЛОРИ І ФАУНИ
  4. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  5. Адаптація працівників.
  6. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  7. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  8. Акти з охорони праці в організації.
  9. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  10. Алкоголізм і безпека праці.
  11. Аналіз ефективності діяльності працівників банку
  12. Аналіз і оцінка стану охорони праці




Переглядів: 1158

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимоги охорони праці | Охорона праці при роботах у відділах (відділеннях) камерної дезінфекції та в санітарних пропускниках

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.