Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимоги охорони праці

Для охорони здоров'я, профілактики отруєнь та виникнення професійних захво-рювань, зниження захворюваності працівників дезслужби необхідне дотримання певних заходів з охорони праці та техніки безпеки при роботі з деззасобами, інсектицидами та родентицидами, а також при роботі на дезаппаратах, відповідно до діючих інструкцій та методичних вказівок.

Всі, що вперше поступають на роботу в дезустанову проходять попереднє мед-обстеження відповідно до наказів МОЗ України. Повторні медичні обстеження проводять не рідше одного разу на рік.

При оформленні на роботу проводять двотижневу підготовку по використанню деззасобів і методам роботи з ними в практичних умовах, а також виробничий інструктаж щодо використання засобів індивідуального захисту, про заходи про-філактики отруєнь і надання першої долікарської допомоги при випадкових отруєннях; з техніки безпеки при експлуатації дезкамер, стерилізаційних апаратів та іншої дезаппаратури.

Інструктаж працівників з безпечних прийомів і методів роботи проводять від-повідно до діючих в даній дезустанові інструкцій у формі:

а) вступного інструктажу з записом в журналі;

б) первинного інструктажу на робочому місці;

в) періодичного (повторного) інструктажу.

Реєстрацію проводять в "Журналі інструктажу на робочому місці при прийомі на роботу і періодичного (повторного) інструктажу", де зазначаються: ПІБ праців-ника, відділ, професія (посада), дата поступлення на роботу, дата інструктажу; ПІБ, хто проводив інструктаж, назва інструкції, за якою проведено інструктаж, і особисті підписи: проводив інструктаж, що пройшов інструктаж, керівника струк-турного підрозділу - про допуск до роботи.

До роботи з деззасобами не допускають осіб молодше 18 р., вагітних і годуючих жінок, а також осіб, які мають протипоказання, згідно з наказом МОЗ України.

Усі працюючі забезпечуються адміністрацією спеціальним одягом та засобами індивідуального захисту (ЗІЗ).

Підбір засобів захисту, які відповідають вимогам техніки безпеки, при виконан-ні конкретних робіт з кожним препаратом або його формою проводить спеціаліст (лікар, біолог, дезінфектор). Захисні засоби повинні бути відповідних розмірів. Респіратори повинні щільно прилягати до обличчя, їх закріплюють за кожним працюючим. ЗІЗ зберігають в окремих шафах, у спеціально виділеному чистому приміщенні з природною або припливно-витяжною вентиляцією. Категорично заборонено зберігати захисні засоби разом з отрутохімікатами, одягом будинку. Носіння спецодягу та взуття поза роботою з деззасобами заборонено.

До початку роботи необхідно перевірити справність захисного одягу і респіра-тора, відповідність марки респіратора майбутній роботі, цілісність рукавичок, за-хисних окулярів, справність апаратури. Робота з несправними захисними засоба-ми та апаратурою категорично заборонено.

Щоб уникнути нещасних випадків не можна залишати без нагляду деззасоби, дератизаційні приманки та інсектициди або передавати їх кому б то не було.Решта після обробки деззасоби,інсектициди,отруєні приманки в кінці робочого дня дос-тавляють на підприємство і здають особі, відповідальній за зберігання деззасобів.
Адміністрація зобов'язана забезпечити регулярне знезаражування і прання спецодягу. Прання спецодягу в домашніх умовах і в робочих приміщеннях (поза пральні) категорично заборонено.

Весь персонал, який виконує дезінфекційні роботи, повинен бути забезпечений милом, рушниками та засобами для пом'якшення шкіри.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. IV. ВИМОГИ ПРОФЕСIЇ ДО IНДИВIДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГIЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАХIВЦЯ
  9. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  10. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  11. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  12. Адаптація працівників.




Переглядів: 933

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОХОРОНА ПРАЦІ І ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПЕРСОНАЛУ | Охорона праці при роботах по госпіталізації і осередкової дезінфекції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.