Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік дебіторської заборгованості за розрахунками з підзвітними особами

Підзвітним особам готівка видається на підставі розпорядження керівника. Список осіб, які мають право одержувати гроші в підзвіт на господарські потреби, затверджуються наказом керівника.

Направлення працівника підприємства у відрядження здійснюється керівником підприємства з оформленням наказу, в якому зазначається: пункт призначення, назва підприємства або організації, куди відправляється працівник, строк і мета відрядження. Наказ про направлення працівника у відрядження є підставою для видачі йому відповідного посвідчення.

Відрядженому працівнику видається посвідчення на відрядження.

Посвідчення на відрядження – це документ, який видається працівнику підприємства на підставі наказу (розпорядження) керівника для виконання службового доручення поза постійним місцем роботи, тобто у відрядженні.

Суму авансу на відрядження, що видається в підзвіт, визначають на підставі попереднього розрахунку, який включає витрати на проїзд, проживання, харчування тощо.

Згідно Податкового кодексу України при визначені витрат на відрядження враховуються витрати, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичних осіб (добові витрати), понесенні у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (у 2013 р. – 1147 грн.), що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу (у 2013 році – 229,40 грн.), а для відряджень за кордон – не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу (у 2013 році – 860,25 грн.).

Після повернення з відрядження або використання коштів на господарські потреби підзвітна особа подає до бухгалтерії Звіт про використання коштів наданих на відрядження або підзвіт.

Згідно Податкового кодексу Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби, до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку:

завершує таке відрядження;

завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.

На підставі звітів про використання коштів наданих на відрядження або підзвіт господарські операції відображаються на рахунках бухгалтерського обліку. Облік розрахунків з підзвітними особами ведеться на рахунку 372 «Розрахунки з підзвітними особами», за дебетом відображається видача авансу в підзвіт, а за кредитом списання підзвітних сум або повернення їх.

Видача готівки з каси у підзвіт здійснюється на підставі видаткового касового ордеру і відображається по кредиту рахунку 30 «Каса»:

Дт

Кт

Після складання авансового звіту визначається різниця між сумою отриманого авансу і фактичними витратами. Якщо різниця позитивна, то ця сума невикористаного авансу, яка повинна бути внесена до каси підприємства на підставі прибуткового касового ордеру:

Дт

Кт

Утримання з заробітної плати працівника, що знаходить відображення у розрахунковій відомості:

Дт

Кт

Якщо різниця від’ємна – то працівник витратив частину власних грошових коштів, тобто здійснив перевитрату авансової суми, яка повинна бути відшкодована працівникові без його заяви з каси підприємства:

Дт

Кт

До обліку приймаються авансові звіти, які перевірені арифметично, за змістом і затвердженні керівником підприємства. Бухгалтер опрацьовує авансовий звіт, проставляючи на документах і на звіті кореспондуючі рахунки, які відповідають призначенню авансу. При перебуванні у відрядженні директора підприємства або іншого працівника адміністративного апарату витрати по відрядженню списуються в дебет відповідного витратного рахунку по кредиту рахунку 372 «Розрахунки з підзвітними особами»:

Дт

Кт

Якщо за рахунок підзвітних сум були придбані товарно-матеріальні цінності, то вони оприбутковуються на склад на підставі товарного чеку одержаного за місцем їх придбання і відображаються наступним записом:

Дт

Кт

Підчистки, помарки, необумовлені виправлення, перекручення дат у посвідченні на відрядження та звіті про використання коштів на відрядження або під звіт не допускаються.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизовані форми та системи обліку.
  4. Акції та їх облік
  5. Акції та їх облік
  6. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  7. Аналіз дебіторської заборгованості
  8. Аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості
  9. Аналіз кредиторської заборгованості підприємства.
  10. Аналіз руху грошових коштів та дебіторської заборгованості
  11. Аналіз складу та структури дебіторської заборгованості
  12. Аналітичний та синтетичний облік ГП




Переглядів: 1401

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік дебіторської заборгованості за розрахунками з покупцями та замовниками | Облік дебіторської заборгованості за іншими розрахунками

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.