Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік дебіторської заборгованості за іншими розрахунками

Облік операцій з короткостроковими векселями одержаними ведеться на рахунку 34 «Короткострокові векселі одержані».

При відвантаженні продукції покупцям у продавця виникає дебіторська заборгованість:

Дт

Кт

За погодженням сторін покупець може в якості розрахунків надати продавцю вексель на повну або часткову суму одержаного товару:

Дт

Кт

Сплачено по векселю в касу або на рахунок в банку:

Дт

Кт

 

Авансові платежі постачальникам та іншим підприємствам оформлюються платіжними дорученнями, в яких міститься посилання на укладений договір або рахунок-фактуру.

Облік розрахунків за виданими авансами ведеться на рахунку 371 «Розрахунки за виданими авансами». Цей рахунок є балансовим, активним, по дебету відображається перерахування авансу постачальникам, а по кредиту закриття його на рахунок з постачальниками і замовниками.

Перерахування авансових платежів постачальнику відображається у бухгалтерському обліку наступним чином:

Дт

Кт

При одержані матеріальних цінностей або послуг від постачальників підприємство одержує супроводжуючи документи на підставі яких відбувається оприбуткування цінностей або списання робіт (послуг) на витрати, що відображається за кредитом рахунку 63 «Розрахунки з постачальниками і підрядниками»:

Дт Кт

Після одержання матеріальних цінностей або робіт (послуг) від постачальника відображається зарахування сплаченого авансу і заборгованості перед постачальниками:

Дт

Кт

 

 

Розрахунки за претензіями належать до зовнішніх розрахунків підприємства, зокрема, до розрахунків з постачальниками та підрядниками. Так, при виявлені нестачі при прийманні товару або його невідповідної якості для продовження приймання таких матеріальних цінностей складається акт встановленої форми і далі постачальник виставляється претензія на суму нестачі.

При визнанні претензії постачальником у випадку виявлення невідповідності якості ТМЦ постачальників технічним вимогам ця операція відображається наступним записом:

Дт

Кт

Погашення заборгованості за претензіями може здійснюватись шляхом перерахуванням постачальником коштів на рахунок в банку або до поставкою матеріальних цінностей. Так, надходження грошових коштів на рахунок в банку відображається у виписці банку:

Дт

Кт

У випадку погашення заборгованості по претензії допоставкою матеріальних цінностей складається бухгалтерська проводка:

Дт

Кт

 

 

Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків виникають на підприємстві при виявленні нестач і втрат від псування цінностей, які виникли внаслідок зловживань матеріально відповідальних осіб. Виявлені нестачі відшкодовуються винними особами відповідно до вимог чинного законодавства та Порядку визначення розміру збитків від крадіжок, нестач (псування) матеріальних цінностей, затв. КМУ від 22.01.1996 р. № 116 з наступними доповненнями та змінами.

Розмір збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей визначається за балансовою вартістю цих цінностей (з вирахуванням амортизаційних відрахувань), але не нижче 50 відсотків від балансової вартості на момент встановлення такого факту з урахуванням індексів інфляції, які щомісячно визначає Мінстат, відповідного розміру податку на добавлену вартість та розміру акцизного збору за формулою: Рз = [(Бв - А) х Іінф + ПДВ + А зб ] х 2 + Вп + Вр ,

де Рз - розмір збитків (у гривнях); Бв - балансова вартість на момент встановлення факту розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей (у гривнях); А - амортизаційні відрахування з дати початку експлуатації (у гривнях); Іінф - загальний індекс інфляції, який розраховується з дати початку експлуатації на підставі визначених щомісяця Держкомстатом індексів інфляції; ПДВ - розмір податку на додану вартість (у гривнях); Азб - розмір акцизного збору (у гривнях); Вп - фактичні витрати підприємства для відновлення пошкоджених або придбання нових матеріальних цінностей (у гривнях); Вр - фактична вартість робіт з відновлення (витрати на доставку матеріалів і усунення пошкоджень) за цінами на день вчинення правопорушення (у гривнях).

Нарахування суми відшкодування збитків відображається в обліку наступним чином:

 

Дт

Кт

Внесено в касу сума відшкодування:

Дт

Кт

 

 

До інших дебіторів відносяться підприємства, що є покупцями неліквідних виробничих запасів підприємства, основних засобів, що не використовуються у господарській діяльності, що беруть у підприємства в операційну оренду основні засоби тощо.

Для обліку розрахунків з покупцями таких матеріальних цінностей або послуг доцільно використовувати рахунок 377 «Розрахунки з іншими кредиторами», отже цей вид операцій не є основним видом діяльності підприємства і рахунок 36 «Розрахунки з покупцями і замовниками» використовується тільки для обліку заборгованості покупців з проданої продукції, товарів, робіт, послуг основного виду діяльності.

Відображення в обліку розрахунків з іншими дебіторами наведено у таблиці 1.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизовані форми та системи обліку.
  4. Акції та їх облік
  5. Акції та їх облік
  6. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  7. Аналіз дебіторської заборгованості
  8. Аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості
  9. Аналіз кредиторської заборгованості підприємства.
  10. Аналіз руху грошових коштів та дебіторської заборгованості
  11. Аналіз складу та структури дебіторської заборгованості
  12. Аналітичний та синтетичний облік ГП




Переглядів: 696

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік дебіторської заборгованості за розрахунками з підзвітними особами | Визнання та класифікація фінансових інвестицій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.