Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ВІДКРИТТЯ ТА ВИНАХОДИ. ДИПЛОМИ ТА ПАТЕНТИ.

1.1. Відкриття.

Відкриттям називають встановлення невідомих раніше об'єктивно існуючих закономірностей, властивостей і явиш матеріального світу, які вносять докорінні зміни у рівень пізнання.

Відкриття, що здійснюється в різних областях знань, поглиблюють та розширюють глибину пізнання матеріального світу. Хоча кожне відкриття поглиблює наші знання, однак воно не повністю розкриває об'єктивну істину, розкриває її не абсолютно, а відносно. Наприклад: атом - елементарні частинки, античастинки.

Кожне відкриття стосується певного об'єкта. Об'єктом відкриття називають невідоме раніше явище, властивість чи закономірність матеріального світу. Явище - це форма прояву суті матеріального світу (природи); властивість - це якісна сторона матеріального об'єкта, закономірність - це суттєвий стійкий зв'язок між явищами та властивостями матеріального світу.

Відкриттям не вважаються наукові гіпотези, здогади, оскільки вони не базуються на точних розрахунках, вагомих доказах і не підтверджені експериментальне. Наприклад, гіпотези та здогади про НЛО. Відкриттям визнається не всяке рішення наукової задачі, а лише таке, яке зносить докорінні зміни у рівень пізнання. Тобто, встановлення просто нових явищ чи властивостей, які не мають великого значення для науки, не може вважатися відкриттям. Відкриттям є ділком нове наукове досягнення світового значення.

Математику завжди вважали наукою, пронизуючою всі науки. Без неї і зараз не можна обійтися майже ні в одній галузі знання. Але ось цікаво, математичні формули, теореми і методики розрахунків ніде не патентуються! Тут існує єдиний шлях до затвердження свого авторства: публікація наукової доповіді, статті, книги, тобто повідомлення результату невизначеному числу осіб. А це, власне, якраз та дія, яка повністю позбавляє винахідника права на патент, якщо вона здійснена до розгляду заявки.

Великою е різниця між винаходом і науковим відкриттям. Припустимо, хтось отримав патент на спосіб проходження свердловин шляхом розмивання породи гідромонітором. Побачити, що його патент використовується, неважко. Потоки пульпи, що вихлюпуютьзі. свердловини, самі скажуть про це. Порушнику патентного права загрожують великі прикрощі: конфіскація обладнання, арешт продукції, штраф; як правило, руйнівний.

А якщо всупереч всім правилам комусь дали патент яа математичну формулу? Як патентовласник зможе здійснити своє право? Адже формула є хоч і важливою, але такою невагомою субстанцією, що про її незаконне використання дізнатися практично неможливо. Допустимо, Ньютон отримав би патент або авторське свідоцтво на заков тяжіння. З кого він зміг би стягнути належну йому винагороду? Принаймні, міністерство сільського господарства відмовило б йому в позові. Адже яблука падали і до нього. Донедавна за таке відкриття Ньютон, якщо б він ще жив, міг би претендувати лише на

гонорар після публікації наукової статті.

З 1959 року в Радянському Союзі уперше в практиці патентної справи впроваджено. . закон про охорону авторських прав на відкриття. Звичайно, признавалися тільки дуже важливі та несподівані відкриття. Досить сказати, що за 9 років у державний реєстр було внесено лише 40 відкриттів. Але важливість їх величезна. Використовуючи кожне зних.можна зробити декілька дуже важливих винаходів. До розпаду СРСР відкриття реєструвались (оформлялись) державними комітетами з винахідництва подібнодоавторських свідоцтв та патентів в таких країнах, як Монголія, Болгарія, СРСР, Куба. На сьогоднішній день жодна країна (крім Куби) не веде реєстрації відкриттів. Одним з відкриттів, здійснених в Україні, було відкриття, здійснене О.Влохом у 1980 році, - "Явище електрогірації в кристалах". Найого базі було отримано патенти на 40 винаходів, опубліковано понад 400 наукових праць. Підготовано більше 20 кандидатів та докторів наук. Поряд з цим. зараз видатні досягнення у науці, літературі та громадській діяльності реєструються Нобелівським комітетом, який щороку присуджує авторам найвидатніших досягнень Нобелівські премії у відповідній галузі. На жаль, в Україні немає жодного Нобелівського лауреата.


Читайте також:

  1. II. Відкриття і подолання схоластичного світогляду
  2. Великі географічні відкриття і первісне нагромадження капіталу
  3. Великі географічні відкриття та їхній вплив на економічний розвиток Європи
  4. Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку
  5. Види банківських розрахунків і порядок їх відкриття.
  6. Відкриття А. Ейнштейна, Н. Бора, М. Планка, Е. Резер­форда, 3. Фрейда та ін.
  7. Відкриття банками рахунків у національній та іноземній валютах і режим функціонування цих рахунків. Переоформлення та закриття рахунків
  8. Відкриття з'єднання з базою даних.
  9. Відкриття Музею – лабораторії загальної та регіональної геології ім. В.І. Вернадського увічнює пам’ять видатних учених і створює базу для подальшого розвитку їх спадщини.
  10. Відкриття Півдня
  11. Відкриття потоків.
  12. Відкриття рахунка в установі банку.




Переглядів: 719

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Парншад як політичний орган складався із військової і жрецької знаті, яка намагалась зберегти свої привілеї та обмежити абсолютну владу правителя. | Винахід.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.