Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Товарний знак

Товарний знак - це зареєстроване у встановленому порядку позначення,яке використовується, щоб відрізнити товари одних підприємств від подібних товарів інших підприємств. Використання позначень як товарних знаків до їх реєстрації забороняється.

Організації, основна діяльність яких полягає в наданні різних послуг (наприклад: ремонт, обслуговування в готелях, на транспорті, ресторанах і т.п.), також мають право користуватись знаками реклами обслуговування, які прирівнюють до товарних знаків та піддягають реєстрації в НДЦПЕ.

Не всі .позначення реєструються як товарні знаки, цей перелік затверджується. відповідними, органами. Метою реєстрації є підвищення відповідальності підприємств та організацій за якість продукції як виробничо-технічного призначення, так і до товарів народного вжитку.

Товарний знак повинен бути виразним, простим і таким, що легко запам'ятовується, щоб у споживача цей знак асоціювався з певним виробником, з якістю та властивостями виробів чи послуг. Він повинен відрізнятись від інших товарних знаків, мати притаманні тільки йому відмінні риси. Товарні знаки можуть бути словесними, зображальними, об'ємними, комбінованими тощо.

Для реєстрації товарного знаку подається заявка в патентне відомство і за датою надходження встановлюється її пріоритет. Далі проводиться експертиза і за її результатами приймається рішення про видачу свідоцтва з терміном дії 10 років. Цей термін можна продовжити ще на 10 років. Ніхто не має права використовувати товарний знак без дозволу власника свідоцтва. Власник може надавати ліцензію чи відступати право користуватися (з дозволу патентного відомства) товарним знаком.

Право виняткового користування товарним знаком припиняється: в зв'язку з закінченням терміну дії свідоцтва на товарний знак; у випадку анулювання товарного знаку за протестом;. внаслідок несвоєчасної сплати мита; за рішенням суду (в т.ч. арбітражного) тощо. Свідоцтво може бути визнане недійсним повністю або частковозанаступних умов:

• невідповідності зареєстрованого знака умовам надання правової охорони;

• наявності у свідоцтві елементів зображення знака та переліку товарів та послуг, яких не було в поданій заявці.

Будь-яка особа протягом б-ти місяців з дня публікації про видачу свідоцтва може подати заперечення до Апеляційної ради, яка розглядає його також протягом б-ти місяців. Власника свідоцтва повідомляють про надходження заперечень. У випадку незгоди автора рішення Апеляційної ради оскаржується в судовому порядку.

Будь-яка особа має право подати через Держпатент країни заявку на реєстрацію товарного знаку в інших країнах. Витрати несе заявник або за його дорученням (згодою) інша особа.


Читайте також:

  1. Номенклатура, товарний асортимент.
  2. Світовий товарний ринок.
  3. Тема 4. ТОВАРНИЙ РИНОК
  4. ТЕМА 5. ТОВАРНИЙ РИНОК. МОДЕЛЬ AD-AS.
  5. Товарний знак
  6. Товарні угоди. Товарний арбітраж




Переглядів: 747

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Промисловий зразок | Що і кому продавати?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.288 сек.