Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація і представлення даних. Файл. Файлова система. Ім’я файлу, шлях до файлів. Властивості файлів.

Приклади операційних систем, що використовують ГІК: Mac OS, Ubuntu, Microsoft Windows, NEXTSTEP, OS/2.

До другого питання.

На ПК дані зберігаються у закодованому виді з допомогою набору двійкових цифр «0» та»1». Система кодів є уніфікованою для кожної ОС. Логічно зв’язаний набір даних, який розміщений у пам’яті ПК та має ім’я, називають файлом.

Спосіб організації даних у файлі того чи іншого типу називається форматом файлу. Формати текстового файлу – найпростіший з усіх відомих способів організації даних. Уся інформація у такому файлі представлена просто символами кодової таблиці, які без усяких перетворень можна вводити з клавіатури, надсилати на екран чи принтер. Подібно до будь-якого документу на аркуші паперу, текстовий файл складається з набору рядків змінної довжини (наприклад, одна сторінка – 64 символи, інша – 15 символів і т.п.).

Файли, розміщені на носіях інформації з допомогою певних алгоритмів та у певному системному порядку, називають файловою системою. (Деталізувати поняття FAT та NTFS файлових систем).

Кожен файл має коротке ім’я, складене з двох частин: власного імені та розширення імені. Каталогом або папкою називають набір логічно зв’язаних файлів. Каталоги також можуть містити інші каталоги (підкаталоги). Ім’я файлів, записане у вигляді послідовності всіх вкладених каталогів, а в кінці – короткого імені файлу, називають повним іменем файла. Послідовний перелік всіх імен каталогів, до яких входить певний файл, називають шляхом до файлу. Всі файли мають такі основні властивості: довжину(розмір), дату створення, та атрибути (архівний, тільки для читання, схований, системний).

Прикладна програма (англ. application, application software; рос. приложение, прикладная программа) — користувацька програма, що дає змогу вирішувати прикладні задачі користувача. Поняття введено, щоб підкреслити відмінність від операційної системи, драйверів, бібліотек, системних утиліт тощо (які забезпечують функціонування власне комп'ютерної системи та підтримують її працездатність) та засобів і середовищ розробки.

Прикладами використання є текстовий процесор, графічний редактор, електронні таблиці, оглядач. Іноді застосовується більш вільно для позначення будь-якої програми, включаючи користувацькі і системні. В інших контекстах може означати діловий офісний пакет, відділяючи тим самим такий тип програм від ігор та службових програм.
Прикладне програмне забезпечення (англ. application software) також прикладна програма, прикладне ПЗ, застосовна програма — частина програмного забезпечення, що потребує безпосередньої взаємодії та забезпечує користувачеві розв`язання певної задачі. Цим самим поняття прикладного ПЗ є протилежним до системного та іншого допоміжного ПЗ (наприклад операційна система), котрі "лише" забезпечують можливість виконання роботи, але не приносять безпосередньої користі користувачеві.

Наглядним прикладом аналогічного поділу може бути електричний струм: електромережа не приносить прямої користі користувачеві, але забезпечує роботу електричних пристроїв, надаючи їм електроенергію, в свою чергу користувач використовує ці пристрої для вдоволення потреб, тобто отримує користь.

Проте таке чітке розмежування не завжди можливе, особливо у вбудованих системах (наприклад мобільний телефон або кавоварка) де програмне та апаратне забезпечення є єдиним цілим.

Окрім того, виробники системного ПЗ нерідко вбудовують також і прикладні програми, відомим прикладом є ОС Windows, де стандартно вбудовано велику кількість прикладного ПЗ. Ця практика не завжди відповідає вимогам користувачів певної системи.

Є чимало стандартизованого прикладного ПЗ, котре спрямовано на задоволення потреб якомога ширшого кола. Але значна частина прикладного ПЗ розробляється індивідуально "з нуля" або ж на основі стандартних програм для рішення вузьких завдань, наприклад: в межах однієї компанії чи галузі.


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  5. Агроценоз як система.
  6. Адміністративно-територіальна організація
  7. Аеродинамічні властивості колісної машини
  8. Аналізатори людини та їхні властивості.
  9. Аналізатори людини та їхні властивості.
  10. Архіватори даних.
  11. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  12. Банківська система.




Переглядів: 3598

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Операційна система звичайно складається з ядра операційної системи та базового набору прикладного програмного забезпечення. | Типи прикладного програмного забезпечення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.