Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік службових відряджень і розрахунків з підзвітними особами

 

Норми витрат на відрядження регулюються Постановою Кабінету Міністрів України “Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон” від 23.04.99 № 663, а також Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59.

Витрати на відрядження фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку або є членами керівних органів платника податку відшкодовуються у межах фактичних витрат особи, яка відряджена, на проїзд (включаючи перевезення багажу) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження, оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), наймання інших жилих приміщень, телефонних рахунків, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкового страхування, інших документально оформлених витрат, пов’язаних з правилами в’їзду та перебування у місці відрядження, включаючи будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв’язку зі здійсненням таких витрат.

За період відрядження працівнику нараховується заробіток виходячи із середньої заробітної плати за останні 2 місяці згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 № 100. Окремо слід зазначити, що премії включають до заробітку того місяця, в якому їх нараховано. Якщо ж премії виплачують за квартал чи більш тривалий період, то при обчисленні середньої зарплати за 2 останні місяці їх включають у заробіток у частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. Наприклад, у січні працівнику виплачено премію за підсумками минулого року. При розрахунку середньої зарплати за 2 місяці (при відрядженні у лютому або березні) до заробітку повинно бути включено 2/12 нарахованої премії.

При обчисленні середньої заробітної плати за останні два місяці не враховуються виплати за час, протягом якого зберігається середній заробіток працівника (за час виконання державних і громадських обов’язків, щорічної і додаткової відпусток, відрядження тощо) та допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Таблиця 10.12.

Граничні норми добових витрат

 

Місце Відрядження Сума добових без включення в рахунки затрат на харчування З харчуванням
одноразовим дворазовим триразовим
з 26 травня 2009 р.
В Україні 30,00 24,00 18,00 12,00
За кордоном[2] 50 доларів США за офіційним курсом гривні до долара $40 $27,5 $17,5

 

 

Сума добових визначається:

За відсутності зазначених відміток сума добових не включається до валових витрат платника податку.

Будь-які витрати на відрядження можуть бути включені до складу валових витрат платника податку за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з основною діяльністю такого платника податку — запрошень приймаючої сторони, діяльність якої співпадає з діяльністю платника податку; укладеного договору (контракту); інших документів, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документів, що засвідчують участь особи, яка відряджена стороною, у переговорах, конференціях або симпозіумах, які проводяться за тематикою, що співпадає з основною діяльністю платника податку.

За запитом представника податкового органу платник податку має забезпечити за власний рахунок переклад звітних та документів до звіту про відрядження, що підтверджують ці витрати, виданих іноземною мовою.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.97 № 695 добові також сплачуються працівникам відрядженим для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва в перший місяць відрядження, а в наступні місяці, тим, хто одержує заробітну плату в розмірі менше 6-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виплачується стипендія в розмірі 20 % добових.

 

Термін відрядження в Україні не повинен перевищувати 30 діб, а за кордон 60 діб. Термін відрядження працівників, які направляються для виконання в межах України монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, не повинен перевищувати терміну будівництва об’єктів.

За невидачу авансу на відрядження органи Мінпраці можуть скласти протокол про адміністративне правопорушення за ст. 41 КУпАП (ст. 255 КУпАП). Судом (ст. 221 КУпАП) за таке правопорушення на винних може бути накладено штраф у розмірі 15—50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підзвітна особа при поверненні з відрядження або після використання коштів на господарські потреби повинна скласти Звіт про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт за формою, затвердженою наказом ДПА України від 19.09.03 № 440. До звіту додаються документи, які підтверджують здійснені дозволені витрати.

Приклади бухгалтерських проводок, пов’язаних з відрядженням в межах України та за кордон наведено в табл. 10.13 та 10.14.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизовані форми та системи обліку.
  4. Акції та їх облік
  5. Акції та їх облік
  6. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  7. Аналітичний та синтетичний облік ГП
  8. Аудит використання трудових ресурсів і розрахунків з оплати праці
  9. Аудит на підприємствах з комп’ютеризованим бухгалтерським обліком
  10. Аудит на підприємстві з кмп’ютеризованим бухгалтерським обліком.
  11. Аудит розрахунків з бюджетами
  12. Аудит розрахунків з оплати праці й за соціальним страхуванням.




Переглядів: 442

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Торгівля готівковою валютою | Облік службових відряджень і розрахунків з підзвітними особами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.