Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Принцип ситуативності.

Принцип ситуативності є логічним продовженням і розвитком принципу економічної доцільності і в той же час багато в чому визначається інноваційною природою бізнесу, який частенько вимушений діяти не в стандартизованих ситуаціях, а в умовах високої невизначеності.

В цьому відношенні важливо нагадати ще дві аксіоми. Перша з них: у кожної людини при уважному розгляді виявляється своя, в чомусь несхожа на будь-яку іншу, система етичних принципів; так само і в світі бізнесу не існує універсальної, «правильної» етики. Те, що ми живемо в одному культурному контексті, в чомусь зближує систему наших етичних правил і нашого найближчого оточення, але в бізнесі неминучі зустрічі з носіями абсолютно інших культур, традицій і систем етики. А, крім того, - і це друга аксіома, - самі етичні системи динамічні в часі. Вони вимушені пристосовуватися до вимог життя, змінних обставин, і цей факт надзвичайно значимий для бізнесу.

Для більшого розуміння принципу ситуативності наведемо приклад-задачу: «ЖІНКИ І ДРОВА». (У жінок було все для приготування обіду, але не було дров і вони пішли в різні сторони їх шукати. Одна знайшла 4 поліна, друга – 3, а третя жодного, але принесла 10 доларів. Вони приготовили обід,поділили порівну і поїли. Після обіду почали ділити долари і не змогли поділити. (Нехай попробують студенти їм допомогти поділити долари.)

Вірне рішення: скільки коштує в даній місцевості дрова.

Адже якщо ціна на них - копійки (тобто центи) або ж, навпаки, сотні доларів (у ситуації страшного дефіциту), то і способи рішення проблеми будуть абсолютно різні. І виходить, що працелюбні жінки, що зібрали дрова, повинні отримати свої гроші не по справедливості, уявлення про яку у людей настільки різні, а за ринковою вартістю дрів, куди також включається і питання про дефіцитність або недефіцитності цього товару, про трудомісткість їх пошуку і, відповідно, про кількість вкладеної праці.

В даному прикладі яскраво видно ситуативність бізнесу в оцінці і осмисленні того або іншого питання. Ситуативність при цьому зовсім не означає, що у бізнесмена немає іншої системи етичних принципів або що він заперечує етичні принципи суспільства, в якому живе. Навпаки, етика бізнесу своєю ситуативною спрямованістю активно доповнює етичні системи, що діють, вносячи істотний вклад до розвитку етичних уявлень.

Ситуативність в ухваленні етичних рішень нерозривно пов'язана з посиленням індивідуальної відповідальності за це рішення. Я поступив так, як поступив, не тому, що так прийнято поступати, і не тому, що так роблять інші. Я поступив так навіть не з духу протиріччя тому, що так діють всі інші. Просто подібна ситуація була унікальна у своєму роді, і я зробив свій вибір і прийняв за нього відповідальність.


Читайте також:

 1. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
 2. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
 3. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
 4. Антикорупційні принципи
 5. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
 6. Б/. Принципи виборчого права.
 7. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
 8. Базові принципи психології спорту.
 9. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
 10. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
 11. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
 12. Безперервність як провідний принцип реформування освітніх систем
Переглядів: 834

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принцип економічної доцільності. | Етика індивідуальної відповідальності в бізнесі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.