Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Способи та стадії капітального будівництва

Капітальне будівництво може здійснюватися різними способами.

Поняття «спосіб капітального будівництва» пояснює, чиїми силами і у формі яких правовідносин здійснюється будівництво.

Розрізняють два основних (підрядний і господарський способи) і змішаний спосіб капітального будівництва (підрядно-господарський).

Підрядний спосіб - це господарські правовідносини, що скла­даються щодо підряду на капітальне будівництво. Передбачається, що замовник як суб'єкт інвестиційної діяльності підряджає на бу­дівництво об'єкта будівельного підрядника на відповідних договір­них умовах. Відносини, що складаються при цьому, регулюються договором підряду на капітальне будівництво (поняття, види, ви­моги закону щодо змісту та форми таких договорів, порядок укла­дення та виконання розглядалися в Розділі IV «Господарські зо­бов'язання»).

Господарський спосіб - полягає у виконанні робіт і введенні об'єкта в експлуатацію силами самого забудовника, тобто того підприємства чи організації, яке є розпорядником інвестицій і яке має затверджену будівельну (проектно-кошторисну) документа­цію. Будівництво за цього способу здійснюється силами власних будівельних підрозділів певної організації (підприємства) поряд з основною господарською діяльністю, для чого створюється управ­ління (відділ, департамент) капітального будівництва. Відносини, що складаються при цьому, є внутрішньогосподарськими.

На практиці використовується ще й змішаний спосіб - підрядно-господарський, коли частину робіт виконує організація-забудовник власними силами, а на виконання решти робіт підряджає відповідні будівельні організації, укладаючи з ними договір підряду на капіта­льне будівництво (виконання будівельних і пов'язаних з ними робіт).

Капітальне будівництво як форма інвестування складається з двох основних стадій, що регулюються актами будівельного зако­нодавства. Першим етапом є підготовча стадія (зазвичай імену­ється стадією проектування), на якій:

• інвестор визначає доцільність інвестування у формі капіта­льного будівництва певного об'єкта; на замовлення інвестора спеціалізованими (проектними або проектно вишукувальними) організаціями розробляються передпроектні документи, прово­дяться відповідні дослідження, після чого інвестор приймає рі­шення про інвестування;

• на підставі прийнятого рішення та передпроектних документів інвестор укладає з проектною організацією договір на розробку інве­стиційного проекту будівництва (проектно-кошторисної документа­ції); такий проект має пройти комплексну державну експертизу інвестиційних проектів будівництва; у разі наявності позитивного висновку Укрінвестекспертизу інвестор може затвердити інвестицій­ний проект та вжити відповідних заходів до його реалізації.

Наступною стадією єреалізація інвестиційного проекту будів­ництва, яка може бути забезпечена самим інвестором (у разі за­стосування господарського способу будівництва) або будівельним підрядником (якщо використовується підрядний спосіб будівництва). Після реалізації інвестиційного проекту завершений будівництвом об'єкт приймається в експлуатацію відповідно до встановленого порядку (див. тему 15 «Особливості правового регулювання окре­мих видів господарських договорів» Розділу IV «Господарські зо­бов'язання»).

 


Читайте також:

  1. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  2. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  3. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  4. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  5. Біологічні способи лікування ран.
  6. Будинків іспоруді забезпечення нормальних умов їх будівництва й експлуатації
  7. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  8. Валютний курс і способи його визначення
  9. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
  10. Вибір площадки для будівництва.
  11. Види і способи вибіркового спостереження.
  12. Види середніх величин та способи їх обрахування.




Переглядів: 492

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття і види капітального будівництва | Правовідносини з капітального будівництва

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.