Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



В яких же випадках може мати місце опосередковане вико­нання злочину?

Наприклад, один співучасник відкриває замок у дверях квар­тири, інші входять в квартиру і здійснюють крадіжку речей і цінностей. За таких умов всі особи визнаються співвиконавцями.

Мова йде про співвиконавців, тобто осіб, які спільно виконують склад злочину, наприклад, проникають в квартиру з метою крадіжки, наносять тілесні пошкодження потерпілому тощо. Зрозуміло, що дії співвиконавців не обов'язково повинні бути тотожними. Голов­не, щоб всі вони виконували об'єктивну сторону складу злочину.

На практиці нерідко зустрічаються випадки, коли безпосе­редньо злочин вчинює не один, а два чи більше суб'єктів.

Інакше співучасті не буде.

Сто­совно кожного з цих видів співучасників у ст. 27 КК дається коротка характеристика згідно з виконуваними ними функціями.

Не є співучастю обіцяне до закінчення вчинення злочину неповідомлення про достовірно відомий підготовлюваний або вчинюваний злочин. Такі особи підлягають кримінальній відповідальності лише у випадках, коли вчи­нене ними діяння містить ознаки іншого злочину.

Не є співучастю не обіцяне заздалегідь перехову­вання злочинця, знарядь і засобів вчинення злочину, слі­дів злочину чи предметів, здобутих злочинним шляхом, або придбання чи збут таких предметів. Особи, які вчи­ нили ці діяння, підлягають кримінальній відповідальності лише у випадках, передбачених статтями 198 та 396 цього Кодексу.

Пособником є особа, яка порадами, вказівками, надан­ням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню злочину іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати злочинця, знаряддя чи засоби вчинення злочину, сліди злочину чи предмети, здобуті злочинним шляхом, придбати чи збути такі пред­мети, або іншим чином сприяти приховуванню злочину.

 

 

Аналіз даної статті свідчить, що співучасниками є:

· виконавці (співвиконавці);

· організатор;

· підбурювач;

· пособник.

 

Виконавець — це суб'єкт злочину, який безпосередньо вико­нує склад конкретного злочину під впливом організатора, під­бурювача, пособника.

 

Якщо виконавець вчинює злочин один, то в такому разі для наявності співучасті обов'язково повинен бути ще хоча б один із співучасників: організатор, підбурювач або пособник.

 

 

 

 

 

Законодавчою новелою ч. 2 ст. 27 КК є визначення, що вико­навцем (співвиконавцем) може бути суб'єкт, який з метою вчи­нення злочину використовує осіб, що відповідно до закону не підлягають кримінальній відповідальності за скоєне.

 

Це так зване опосередковане виконання.

 

В раніше діючому законодавстві тако­го поняття не було, хоча в теоретичних розробках і судовій практиці воно застосовувалось.

 

 

Це, насамперед, використання для вчинення злочину неповнолітніх, осіб, які не досягли ще віку кримінальної відповідальності згідно зі ст. 22 КК, та осіб, які згідно зі ст. 19 КК є неосудними.

 


Читайте також:

  1. Автоматизоване робоче місце метролога
  2. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  3. Апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду
  4. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  5. Брокерська фірма, роль і місце в біржовій діяльності
  6. Буфер обміну — це тимчасове місце зберігання інформації, яку було скопійовано або переміщено з одного місця з метою використання в іншому.
  7. Бюджет розвитку місцевих бюджетів
  8. Бюджет розвитку місцевих бюджетів є складовою спеціального фонду місцевих бюджетів.
  9. Бюджети місцевого самоврядування – це бюджети територіальних громад сіл, їх об’єднань, селищ, міст (у тому числі районів у містах)(ч.3 ст.5 БК України).
  10. Бюджетний контроль на місцевому рівні
  11. Бюджетний процес на місцевому рівні
  12. В залежності від обстановки та бойового завдання, наявності сил та засобів, а також від характеру місцевості, оборона може бути позиційною, маневреною .




Переглядів: 1055

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підбурювачем є особа, яка умовлянням, підкупом, погрозою, примусом або іншим чином схилила іншого співучасника до вчинення злочину. | По суті, вони залишались поза дією кри­мінального закону.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.