Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Правила договірного оформлення кореспондентських відносин з НБУ

Договірне оформлення кореспондентських відносин – підстава здійснення міжбанківських розрахунків

Кореспондентські відносини з НБУ встановлюються банком шляхом укладення «Договору про кореспондентський рахунок у Національному банку України» через територіальне управління НБУ за місцезнаходженням банка-кореспондента.

Укладення такого договору є правовою підставою для включення банку у СЕП НБУ - державну платіжну систему міжбанківських переказів. В силу цього договору виконавець (НБУ) відкриває замовнику (банку) кореспондентський рахунок для здійснення переказу грошей через систему електронних міжбанківських переказів НБУ.

Згідно з п. 2 Глави 1 Розділу II Інструкції № 320 для відкриття кореспондентського рахунку банку голова правління (ради директорів) банку, головний бухгалтер подають до територіального управління за місцезнаходженням банку такі документи:

а) заяву про відкриття кореспондентського рахунку в НБУ;

б) копію статуту банку, засвідчену нотаріально або територіальним управлінням;

в) копію документа, що підтверджує взяття банку на облік відповідним органом державної податкової служби, засвідчену або нотаріально, або органом, що видав документ, або територіальним управлінням;

г) копію документа, що підтверджує взяття банку на облік в органі Пенсійного фонду України, засвідчену або нотаріально, або органом, що видав документ, або територіальним управлінням;

ґ) копію довідки про внесення банку до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), засвідчену або нотаріально, або органом, що видав довідку, або територіальним управлінням;

д) картку із зразками підписів та відбитка печатки банку, засвідченими нотаріально (кількість примірників обумовлюється сторонами).

Для відкриття кореспондентського рахунку філії банку керівник, головний бухгалтер філії подають до територіального управління за місцезнаходженням філії такі документи:

а) заяву про відкриття кореспондентського рахунку в НБУ;

б) копію положення про філію, засвідчену або нотаріально, або банком, або територіальним управлінням;

в) копію довіреності, що видана банком керівнику філії, засвідчену нотаріально;

г) клопотання банку за підписом його керівника про відкриття кореспондентського рахунку філії із зазначенням реквізитів банку, а саме: коду банку, місцезнаходження банку, ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ, номера кореспондентського рахунку, найменування територіального управління, у якому відкрито кореспондентський рахунок банку, назви податкового органу, у якому банк перебуває на обліку;

ґ) копію документа, що підтверджує взяття філії на облік відповідним органом державної податкової служби, засвідчену або нотаріально, або органом, що видав документ, або територіальним управлінням;

д) копію документа, що підтверджує взяття філії на облік в органі Пенсійного фонду України, засвідчену або нотаріально, або органом, що видав документ, або територіальним управлінням;

е) копію довідки про внесення філії до ЄДРПОУ, засвідчену або нотаріально, або органом, що видав довідку, або територіальним управлінням;

є) картку із зразками підписів та відбитка печатки філії, засвідченими нотаріально (кількість примірників обумовлюється сторонами).

Територіальне управління НБУ зобов'язане повідомити державного виконавця про відкриття кореспондентського рахунку філії банку, щодо якого в НБУ є публічне обтяження рухомого майна, накладене державним виконавцем, та зупинити видаткові операції філії банку з такого рахунку на суму обтяження. Повідомлення про відкриття кореспондентського рахунку територіальне управління зобов'язане видати уповноваженій особі філії банку під підпис для надання його державному виконавцеві. Філія банку зобов'язана подати до територіального управління НБУ документи, що підтверджують отримання державним виконавцем повідомлення про відкриття кореспондентського рахунку.

Крім Договору про кореспондентський рахунок НБУ укладає з банком-кореспондентом Договір про розрахунково-інформаційне обслуговування в системі електронних платежів НБУ та надання послуг системою електронної пошти НБУ. Згідно з цим договором виконавець (НБУ) забезпечує роботу замовника (банка) в системі електронних платежів НБУ для здійснення ним міжбанківського переказу коштів і надає йому інформаційні та консультаційні послуги щодо роботи в СЕП НБУ.

Також окремо укладається Договір про надання послуг системою електронної пошти НБУ.

Для захисту інформації про міжбанківські платежі укладається Договір про використання криптографічних засобів захисту інформації в системі електронних платежів НБУ, відповідно до якого НБУ надає банку апаратно-програмні засоби криптографічного захисту інформації згідно з актом про приймання-передавання для використання їх в інформаційній мережі НБУ.

Стосовно припинення кореспондентських відносин між банком та НБУ, то згідно з Главою 2 Розділу II Інструкції № 320 підставою для закриття кореспондентського рахунку банку (філії) є розірвання договору, що здійснюється за ініціативою власника кореспондентського рахунку відповідно до заяви або НБУ у випадках, передбачених законом.

Залишок коштів за кореспондентським рахунком має бути перерахований на рахунок, визначений його власником або НБУ відповідно до законодавства.

Територіальне управління протягом трьох робочих днів з дня закриття кореспондентського рахунку, уключаючи день закриття, зобов’язане повідомити про це відповідний орган державної податкової служби. Повідомлення про закриття кореспондентського рахунку банку (філії) територіальне управління надсилає засобами системи електронної пошти НБУ з використанням засобів захисту інформації НБУ. Отримання органом державної податкової служби повідомлення підтверджується файлом-квитанцією, що надсилається цим органом до територіального управління. Файл-квитанція на паперовому носії зберігається в справі з оформлення кореспондентського рахунку банку (філії).

Справа з оформлення кореспондентського рахунку банку (філії) після його закриття залишається в територіальному управлінні і зберігається протягом строку, установленого нормативно-правовим актом НБУ, який регламентує строки зберігання документів, що утворюються в діяльності НБУ.


Читайте також:

 1. V. Етичні правила психологічних досліджень
 2. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
 3. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
 4. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
 5. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
 6. Адміністративні правовідносини
 7. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
 8. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
 9. Адміністративно-правові відносини
 10. Адміністративно-правові відносини
 11. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
 12. Антагоністичні взаємовідносини.
Переглядів: 453

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Безпека та операційна надійність системи міжбанківських переказів | Рахунок НОСТРО одного банку є рахунком ЛОРО для банку-кореспондента.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.