Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Рахунок НОСТРО одного банку є рахунком ЛОРО для банку-кореспондента.

Правила договірного оформлення прямих кореспондентських відносин банків

Кореспондентські відносини між банками для здійснення міжбанківських розрахунків установлюються на підставі договору шляхом відкриття кореспондентського рахунку. Банками-кореспондентами, відповідно, визнаються банки, які встановили між собою кореспондентські відносини з відкриттям кореспондентського рахунку.

Для позначення кореспондентських рахунків банків на практиці прийнято використовувати такі найменування:

- рахунок ЛОРО – це рахунок, відкритий банком банку-кореспонденту;

- рахунок НОСТРО – це рахунок даного банку, відкритий у банку-кореспонденті.

У Розділі III Інструкції № 320 встановлюються правила відкриття, переоформлення та закриття кореспондентських рахунків банків-кореспондентів в інших банках, а також правила виконання міжбанківського переказу через кореспондентські рахунки, що відкриваються банками-резидентами в інших банках-резидентах.

Зокрема, вказується, що відкриття банком кореспондентського рахунку банку-кореспонденту здійснюється на підставі договору, укладеного між ними відповідно до законодавства та інших документів, визначених за домовленістю сторін.

Банк зобов'язаний повідомити державного виконавця про відкриття кореспондентського рахунку банку-кореспонденту, щодо якого в цьому банку є публічне обтяження рухомого майна, накладене державним виконавцем, та зупинити власні видаткові операції банку-кореспондента з такого рахунку на суму обтяження. Повідомлення про відкриття кореспондентського рахунку банк зобов'язаний видати уповноваженій особі банку-кореспондента під підпис для надання його державному виконавцеві. Банк-кореспондент зобов'язаний подати до банку документи, що підтверджують отримання державним виконавцем повідомлення про відкриття кореспондентського рахунку.

У разі реорганізації банку-кореспондента шляхом перетворення, зміни найменування банк-кореспондент зобов'язаний подати такі самі документи, що й під час відкриття рахунку. Номер кореспондентського рахунку може залишатися без змін.

Банк має зберігати документи, на підставі яких відкрито кореспондентський рахунок банку-кореспондента, у справі з оформлення цього рахунку.

Підставою для закриття кореспондентського рахунку банку-кореспондента є розірвання договору, що здійснюється за погодженням сторін та в інших випадках, передбачених законом.

Під час закриття кореспондентського рахунку залишок коштів за ним має бути перерахований на рахунок, визначений його власником.

Банк протягом трьох робочих днів з дня закриття кореспондентського рахунку банку-кореспондента, уключаючи день закриття, зобов'язаний надіслати засобами системи ЕП з використанням засобів захисту інформації НБУ повідомлення про закриття кореспондентського рахунку на адресу відповідного органу державної податкової служби. Отримання органом державної податкової служби повідомлення підтверджується файлом-квитанцією, що надсилається цим органом до банку. Файл-квитанція на паперовому носії зберігається в справі з оформлення кореспондентського рахунку банку-кореспондента.

Справа з оформлення кореспондентського рахунку банку-кореспондента після його закриття має зберігатися банком протягом строку, установленого нормативно-правовим актом НБУ, який регламентує строки зберігання документів, що утворюються в діяльності банків України.

Реєструються кореспондентські рахунки банків НБУ згідно з «Правилами реєстрації кореспондентських рахунків банків Національним банком України», що затверджені постановою Правління НБУ від 15 серпня 2001 р. № 343, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 4 вересня 2001 р. за № 780/5971.


Читайте також:

  1. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  2. Аеродинамічний розрахунок
  3. Аеродинамічний розрахунок ротора вітроустановки
  4. Активний рахунок
  5. Алгоритм формування статутного фонду банку
  6. Алельні гени, знаходячись у гетерозиготному стані, не зливаються, не змінюють один одного і, не втрачаючи своєї індивідуальності, передаються в гамети.
  7. Аналіз активів банку
  8. Аналіз відносних показників прибутковості (рентабельності) роботи банку
  9. Аналіз ефективності діяльності працівників банку
  10. Аналіз кредитного ризику банку
  11. Аналіз пасивів банку
  12. Аналіз пасивних операцій банку




Переглядів: 3222

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правила договірного оформлення кореспондентських відносин з НБУ | Види механізмів здійснення міжбанківських переказів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.