Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Умови виконання банком функцій розрахункового банку платіжної системи

У главі 2 розділу IY Інструкції № 320 встановлюються правила виконання банком функцій розрахункового банку платіжної системи. Зокрема, вказується, що банк виконує функції розрахункового банку на підставі договору, який укладається між платіжною організацією платіжної системи та банком.Якщо банк виконує функції платіжної організації платіжної системи, то підставою для виконання ним функцій розрахункового банку є відповідне рішення виконавчого органу банку.

Функції розрахункового банку визначаються внутрішнім положенням банку, що регулює проведення міжбанківського переказу з урахуванням вимог законодавства та правил платіжної системи і, зокрема, має визначати:

- технологію, регламент проведення розрахунків і порядок обміну інформацією з учасниками розрахунків;

- порядок урегулювання неплатоспроможності та інших випадків невиконання членами платіжної системи своїх зобов'язань;

- порядок формування та умови використання страхового фонду з покриття ризиків неплатежів членів платіжної системи (далі - страховий фонд), якщо відповідно до договору з платіжною організацією розрахунковий банк здійснює облік і контроль за формуванням членами платіжної системи страхового фонду.

Міжбанківський переказ здійснюється через кореспондентські рахунки банків - членів платіжної системи, що відкриваються в розрахунковому банку відповідно до розділу III Інструкції № 320.

Розрахунковий банк здійснює облік коштів за внесками членів платіжної системи до страхового фонду за рахунком, відкритим платіжній організації, якщо це передбачено правилами платіжної системи. Порядок використання коштів за цим рахунком визначається умовами договору з платіжною організацією.

У разі надання платіжною організацією розрахунковому банку повноважень здійснювати контроль за формуванням членами платіжної системи коштів страхового фонду їх облік і використання здійснюються відповідно до нормативно-правових актів НБУ та умов договорів з платіжною організацією та членами платіжної системи.

3.4.3. Умови виконання НБУ функцій розрахункового банку платіжної системи

Глава 3 розділу IY Інструкції № 320 носить назву «Виконання Національним банком функцій розрахункового банку платіжної системи». Відповідно до правил, встановлених цією главою, НБУ виконує функції розрахункового банку платіжної системи на підставі договору, який укладається між платіжною організацією та НБУ.

Якщо НБУ виконує функції платіжної організації платіжної системи, то підставою для виконання ним функцій розрахункового банку є постанова Правління НБУ.

Рішення щодо виконання функцій розрахункового банку приймається НБУ на підставі розгляду документів, що подаються від імені платіжної організації платіжної системи, а саме:

- письмового звернення платіжної організації платіжної системи щодо укладення договору про виконання НБУ функцій розрахункового банку цієї платіжної системи;

- загальних відомостей про платіжну систему, зокрема щодо платіжної організації та клірингової установи, що уповноважена платіжною організацією виконувати кліринг;

- опису технології функціонування платіжної системи;

- переліку її членів;

- видів платіжних інструментів;

- способів покриття можливих ризиків та управління безпекою в системі.

НБУ має право отримати від платіжної організації додаткову інформацію, потрібну для прийняття остаточного рішення.

НБУ у місячний строк з дня одержання документів приймає постанову Правління НБУ про укладення договору про виконання функцій розрахункового банку та надсилає платіжній організації платіжної системи проект відповідного договору.

У разі прийняття рішення про відмову від виконання функцій розрахункового банку НБУ у місячний строк з дня одержання документів письмово повідомляє про це платіжну організацію платіжної системи.

НБУ як розрахунковий банк може виконувати такі функції:

- проведення розрахунків між членами платіжної системи на підставі платіжних повідомлень платіжної системи згідно з правилами платіжної системи;

- ведення обліку та використання коштів страхового фонду членів платіжної системи відповідно до правил платіжної системи та умов договорів;

- здійснення контролю за своєчасним формуванням і поповненням страхового фонду членами платіжної системи;

- вжиття заходів щодо забезпечення виконання членами платіжної системи своїх зобов'язань відповідно до правил платіжної системи та умов договорів.

Виконання НБУ функцій розрахункового банку платіжної системи визначається внутрішнім положенням, що регулює проведення розрахунковим банком міжбанківського переказу з урахуванням вимог законодавства та правил платіжної системи.

Члени платіжної системи зобов'язані мати на кореспондентських рахунках суми коштів для виконання своїх зобов'язань щодо розрахунків між членами платіжної системи відповідно до умов договору з розрахунковим банком.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. III. Виконання бюджету
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. IV. Розподіл нервової системи
  8. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  9. IV. Філогенез кровоносної системи
  10. POS-системи
  11. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  12. VI. Філогенез нервової системи




Переглядів: 708

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні правила клірингу | Кліринг по операціях із застосуванням банківських платіжних карток міжнародних платіжних систем

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.