Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кліринг по операціях із застосуванням банківських платіжних карток міжнародних платіжних систем

Умови виконання банком - членом платіжної системи функцій агента з розрахунків

Одним з видів здійснення клірингу є кліринг за участю банків – агентів з розрахунків. Банком - агентом з розрахунків є банк - член платіжної системи, який на підставі належним чином оформленого права (ліцензії платіжної системи, укладеного договору тощо) може надавати послуги банкам - учасникам цієї системи щодо проведення переказу коштів за їх фінансовими зобов'язаннями, результати розрахунків за якими включені платіжною системою до клірингової позиції агента з розрахунків.

Якщо сказати іншими словами, то банк - агент з розрахунків виконує платіжні зобов’язання іншого банку, при цьому обидва банки є членами платіжної системи. Відносини агента з розрахунків з банками - учасниками розрахунків регулюються договорами, укладеними відповідно до законодавства України.

Функції агента з розрахунків визначаються внутрішнім положенням банку, що регулює проведення міжбанківського переказу з урахуванням вимог законодавства і, зокрема, має визначати:

- технологію, регламент проведення розрахунків і порядок обміну інформацією з учасниками розрахунків;

- порядок урегулювання неплатоспроможності та інших випадків невиконання учасниками розрахунків своїх зобов'язань;

- методику розрахунку розміру страхового фонду, спосіб його формування, порядок та умови використання.

Агент з розрахунків проводить міжбанківський переказ через кореспондентські рахунки банків - учасників розрахунків, що відкриваються відповідно до розділу III Інструкції № 320.

Агент з розрахунків з метою забезпечення здійснення розрахунків має право формувати страховий фонд за рахунок коштів банків - учасників розрахунків у порядку, що визначений його внутрішнім положенням та укладеними договорами.

На сьогодні в Україні міжбанківські розрахунки у формі клірингу є актуальними по операціях, що здійснюються із застосуванням банківських платіжних карток міжнародних платіжних систем, зокрема, платіжної системи VISA International. Ці питання до 19 липня 2010 р. врегульовувалися «Положенням про порядок емісії платіжних карток і здійснення операцій з їх застосуванням», що було затверджене постановою Правління НБУ від 19 квітня 2005 р. № 137. Функції розрахункового банку в таких розрахунках виконував уповноважений платіжною організацією платіжної системи банк або НБУ.

Детальні правила створення банками платіжних систем, здійснення емісії та еквайрингу платіжних карток, призначених для застосування в Україні, проведення клірингу за операціями з платіжними картками встановлюються «Положенням про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням», що затверджене постановою Правління НБУ від 30 квітня 2010 р. № 223. В свою чергу, «Положення про діяльність в Україні внутрішньодержавних і міжнародних платіжних систем», що затверджене постановою Правління НБУ від 25 вересня 2007 р. № 348, регулює процедури реєстрації НБУ договорів про членство або про участь у міжнародних платіжних системах, укладених банками та іншими фінансовими установами з платіжними організаціями міжнародних платіжних систем-нерезидентами або уповноваженими ними установами-нерезидентами, питання узгодження з НБУ правил внутрішньодержавних і міжнародних платіжних систем, платіжними організаціями яких є резиденти, у тому числі систем переказу коштів без відкриття рахунку, внутрішньобанківських платіжних систем, систем міжбанківських розрахунків, систем, у яких ініціювання переказу коштів здійснюється з використанням спеціального платіжного засобу, питання реєстрації та надання дозволу внутрішньодержавним небанківським платіжним системам на здійснення діяльності, пов'язаної з переказом коштів, а також питання повідомлення НБУ платіжними організаціями міжнародних платіжних систем-резидентами про укладання договорів з юридичними особами-нерезидентами щодо їх членства або участі в цих системах, про укладання договорів з платіжними організаціями міжнародних платіжних систем-нерезидентами для здійснення переказу коштів за участю двох платіжних систем

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  6. III етап. Системний підхід
  7. IV. Розподіл нервової системи
  8. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  9. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  10. IV. Філогенез кровоносної системи
  11. OSI - Базова Еталонна модель взаємодії відкритих систем
  12. POS-системи




Переглядів: 600

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Умови виконання банком функцій розрахункового банку платіжної системи | Поняття договірного списання коштів та примусового списання коштів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.