Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оперативне обслуговування.

Класифікація робіт в електроустановках.

Роботи в електроустановках стосовно заходів безпеки поділяються на три кате­горії:

зі зняттям напруги;

без зняття напруги на струмовідних частинах та поблизу них;

без зняття напруги віддалік від струмовідних частин, що перебувають під напру­гою.

У випадку одночасної роботи в електроустановках напругою до та понад 1000 В категорії робіт визначаються як для установок понад 1000 В.

До робіт, які виконуються зі зняттям напруги, належать роботи, що провадяться в електроустановці (або її частині), в якій зі струмовідних частин знято напругу і до­ступ в електроустановки (або їх частини), що перебувають під напругою, унеможлив­лено.

До робіт, які виконуються без зняття напруги на струмовідних частинах та поблизу них, належать роботи, що проводяться безпосередньо цих частинах.

В електроустановках напругою понад 1000 В ,а також на ПЛ напругою до 1000 В до цих самих робіт належать роботи, які виковуються на відстанях від струмовідних частин, менших від вказаних, в таблиці 4.8.1.

 

Роботи без зняття напруги на струмовідних частинах та поблизу них слід викону­вати не менше як двом працівникам, з яких керівник робіт повинен мати групу IV, інші - групу III.

В електроустановках напругою понад 1000 В роботи без зняття напруги на стру­мовідних частинах та поблизу них слід виконувати із застосуванням засобів захисту для ізоляції працівника від струмовідних частин або від землі. У випадку ізоляції працівника від землі роботи слід виконувати згідно зі спеціальними інструкціями або технологічними картами, в яких передбачено необхідні заходи безпеки.

Таблиця 4.8.1.

Припустимі відстані до струмовідних частин, що перебувають під напругою, м.

Напруга, кВ Відстань від людини у будь-якому можливому її положенні та інстру­ментів і пристосувань, що використовуються нею, від тимчасових огорож, м, не менше Відстань від механізмів та вантажопідіймальних машин у робочому та транспорт­ному положеннях від стропів, вантажозахоплюючих при­стосувань та вантажів, м, не менше
До1:    
НаПЛ, в решті електроустановок 0,6 не нормується (без дотику) 1,0
1,0
6-35 0,6 1,0
1,0 1,5
1,5 2,0
2,0 2,5

 

Роботою без зняття напруги віддалік від струмовідних частин, що перебува­ють під напругою, вважається робота, під час якої є неможливим випадкове набли­ження працівників і ремонтного оснащення та інструменту, що застосовуються ними, до струмовідних частин на відстань, меншу від зазначеної в таблиці 4.8.1, проведен­ня технічних або організаційних заходів для запобігання такому наближенню не потрібно.

Оперативне обслуговування електроустановок - це комплекс робіт з:

ведення необхідного режиму роботи електроустановок;

проведення перемикань, оглядів обладнання;

підготовки до проведення ремонту (підготовки робочого місця, допуску);

технічного обслуговування обладнання, що передбачене виробничими інструкціями працівників.

 

Оперативне обслуговування електроустановок може здійснюватися як місцевими оперативними чи оперативно-ремонтними працівниками, за якими закріплена ця електроустановка, так і виїзним, за якими закріплена група електроустановок.

До оперативного обслуговування електроустановок допускаються працівники, які знають оперативні схеми, посадові і експлуатаційні інструкції, інструкції з охорони праці, особливості обладнання і пройшли навчання, дублювання та перевірку знань.

Оперативні працівники, які обслужують електроустановки одноосібно, та ті старші в зміні чи бригаді оперативні працівники, за якими закріплені електроустанов­ки, повинні мати групу з електробезпеки IV в електроустановках напругою понад 1000В і III- в електроустановках напругою до 1000 В.

 

Оперативні працівники повинні працювати за графіком, затвердженим особою, відповідальністю за електрогосподарство підприємства. Оперативні працівник, які за­ступають на чергування; мають прийняти зміну від попереднього чергового, здати зміну наступному черговому у відповідності з графіком.

Під час приймання зміни оперативний працівник зобов'язаний:

ознайомитися зі схемою і станом та режимом роботи устаткування на своїй діль­ниці особистим оглядом в обсязі, встановленому інструкцією;

одержати від чергового, який здає зміну, інформацію про стан устаткування, за яким необхідно вести ретельний нагляд для запобігання аваріям та неполадкам, а також про стан устаткування, що перебуває в ремонті або резерві;

перевірити і прийняти інструмент, матеріали, ключі від приміщень, засоби захис­ту, оперативну документацію та інструкції;

ознайомитися з усіма записами та розпорядженнями за час, що минув з його останнього чергування;

оформити приймання зміни записом у журналі, відомості, а також в оперативній схемі власним підписом та підписом працівника, який її здає;

доповісти старшому зміни про початок чергування та про неполадки, виявлені під час прийняття зміни.

 

Оперативні працівники повинні проводити обходи та огляди устаткування і виро­бничих приміщень на закріпленій за ними дільниці. Забороняється під час огляду електроустановок виконувати будь-яку роботу. Оперативні працівники під час свого чергування є відповідальними за правильне обслуговування та безаварійну роботу всього устаткування на закріпленій за ними дільниці. В разі порушення режиму ро­боти, пошкодженні чи аварії електроустаткування оперативний працівник зо­бов'язаний негайно вжити заходів з відновлення схеми нормального режиму роботи і повідомити про те, що сталося, безпосередньо старшому у зміні працівнику або осо­бі, відповідальній за електрогосподарство.


Читайте також:

  1. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  2. Аналіз технічного рівня підприємств побутового обслуговування.
  3. Види соціального обслуговування.
  4. Горизонтальні банківські правовідносини виникають між комерційними банками та їхніми клієнтами з приводу банківського обслуговування.
  5. Договір на туристичне обслуговування.
  6. Забезпечення роботи бізнес-структур за допомогою фінансового обслуговування.
  7. Методи і форми обслуговування.
  8. На підприємствах ресторанного господарства з вільним вибором страв оперативне планування починається зі складання плану-меню на один день відповідно до товарообігу.
  9. Нагляд і обслуговування.
  10. Оперативне втручання.
  11. Оперативне планування




Переглядів: 2374

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимога до обслуговуючого персоналу. | Організаційні заходи, що убезпечують працівників під час роботи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.