Протипожежні перешкоди призначені для запобігання розповсюдженню пожежі та продуктів горіння з приміщень або пожежного відсіку з осередком пожежі в інші приміщення. За відсутності або неправильного улаштування протипожежних перешкод пожежа швидко розповсюджується, охоплюючи більшу площу, та призводить до значних втрат.
Рис. 8. Схема з’єднування датчиків з диспетчерською станцією
За принципом дії датчики поділяються на:
¯ теплові,
¯ димові,
¯ світлові,
¯ комбіновані.
Тепловідатчики – реагують на підвищення температури довкілля та поділяються на: максимальні, що спрацьовують при підвищенні температури до встановленого критичного значення; диференційні, що спрацьовують при підвищенні температури довкілля з певною швидкістю; максимально-диференційні.
Димовідатчики – поділяються на іонізаційні і фотоелектричні. Димові датчики не можна встановлювати в приміщеннях з температурою повітря нижче - 30°С і вище 60°С, відносною вологістю вище 80%, а також у дуже запилених приміщеннях і місцях, де можуть бути пари кислот.
Світлові датчики – реагують на ультрафіолетове чи інфрачервоне випромінювання.
Комбінованідатчики – побудовані на принципах спрацьовування теплових і димових датчиків.
Рис. 9. Схема прийому сигналів про пожежу
4.ПРОТИПОЖЕЖНІ ПЕРЕШКОДИ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕЧНОЇ ЕВАКУАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ
Протипожежна перешкода¨– це будівельна конструкція, інженерна – споруда чи технічний засіб, що має нормовану межу вогнестійкості, – яка перешкоджає поширенню вогню з одного місця в інше.
Вогнестійкість протипожежної перешкоди визначається вогнестійкістю її елементів, а саме:
- огороджувальної частини;
- конструкцій, що забезпечують стійкість перешкоди;