Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація дератизаційної служби і деззагонів.

Правила безпеки при проведенні дезінфекції, дерати­зації, дезінсекції.

Знешко­дження трупів.

Дезінсекція, дератизація, види, засоби та значення.

№17.

Продовження тема № 16.

Бактеріологічний метод контролю якості дезінфекції

Якість дезінфекції контролюють у три етапи:

1. Візуальний, Перевіряють якість підготовки приміщень до дезінфекції (стан очищення об'єкта, вологість, герметизацію).

2. Технологічний.Контролюється дотримання встановлених режимів дезін­фекції (вибір препарату і метод дезінфекції, концентрація, температура і норма витрати розчину, рівномірність нанесення його на поверхню, дотримання пара­метрів продуктивності машин та апаратів, що використовувались).

3. Бактеріологічний.З кожного обробленого об'єкта (приміщення) відбира­ють не менше 10 проб-змивів. Беруть їх також з твердих покриттів території ферми (загони, під'їзні шляхи тощо), а при контролі якості знезараження діля­нок без твердого покриття відбирають пробу ґрунту.

Проби-змиви відбирають після закінчення експозиції дезінфекції, але до по­чатку провітрювання приміщення. Оцінку якості дезінфекції проводять за на­явністю санітарно-показової мікрофлори (золотистий стафілокок при туберку­льозі, миті, спорових інфекціях та кишкова паличка при неспорових інфекціях і бруцельозі).

Відбирають проби, доставляють їх у лабораторію Для бактеріального контролю через 2-3 години після дезінфекції стерильними ватними тампонами, змоченими у стерильному нейтралізуючому розчині, бе­руть проби із 10 — 20 ділянок приміщення. Для цього намічають квадрати роз­міром 10 х 10 см і протирають їх упродовж 1 — 2 хв. стерильним ватним тампо­ном, змоченим у нейтралізуючому дезінфекційному розчині і добре віджатим. Кожну пробу миють в окремому флаконі з 20 мл стерильної води. Після центрифугування надосадову рідину зливають, а центрифугати висівають на відповідні елективні середовища. При наявності кишкової палички колір сере­довища із малинового змінюється на зелений або салатовий.

Дезінфекцію вважають задовільною, якщо ріст модельних мікроорганізмів відсутній при профілактичній та заключній дезінфекції у 100 % проб, а при поточній — не менше,ніж 90%.

 

 

Дезінсекція захід направлений на знешкодження шкідливих членистоногих (комах, кліщів і ін.) переносників збудників інфекційних хвороб. В цю групу членистоногих входять ґедзі, комарі, мухи і кліщі. Основні заходи повинні бути направлені на боротьбу з личинками комах в містах їх виплоду. Обробляють заболочені місця 0,5% водною емульсією поліхлорпікріну, або 0,3% емульсією трихлорметафосу з розрахунку 35 мл на 1 м. кв. поверхні водоймища.

На ніч тварин заганяють в приміщення, обробляють приміщення і тварин інсектицидними препаратами 0,5-1% розчином хлорофосу 0,5% водною емульсією трихлорметофосу 3 і 5% водною емульсією поліхлорпінену.

Кліщі. Знищують навколо приміщення низькорослу рослинність. Для знешкодження кліщів на шкірі тварин останніх обприскують, обтирають і купають в ваннах з розчинами миш’яковистого натрію 1 раз в 5 днів.

Дератизація – заходи направлені на винищення шкідливих гризунів, розповсюджувачів збудників інфекції.

Профілактичні заходи направлені на створення умов, які утруднюють доступ гризунів до кормів, а також в руйнуванні їх яєць виплоду. Для цього потрібно

- своєчасно прибирати гній і рештки кормів з приміщення і території ферми,

- зберігати концкорми в приміщеннях недоступних для щурів і мишей,

- постійно слідкувати за станом підлоги, стін, дверей і своєчасно проводити ремонт.

Знешкоджуючі заходи: здійснюють механічні, біологічні і хімічні. Механічні вилов гризунів різними ловушками. Хімічні – отрути «зоокумарину натрієва сіль, пенокумарин, крисид і інше». Для виготовлення принадок беруть хліб, каші, комбікорм, риб’ячий фарш в які додають 2-5% препарату і ретельно перемішують. Принади кожен день роблять свіжі і на протязі 4-5 днів підряд кладуть в нори гризунів і інші місця. Необхідно пам’ятати, що хімічні речовини є отрутами для людей і тварин.

Біологічний методвиловлюють гризунів коти, собаки, їжаки, заражати гризунів мікроорганізмами які викликають масові захворювання і загибель. (Тиф) Бактеріокумарин, додають в корм 2-3 дні підряд по 50-100,0г.. Гризуни гинуть на протязі 4-15 днів. Трупи гризунів спалюють, нори замуровують. Забороняється застосовувати бактеріальні препарати на комплексах.

Знешкодження трупів проводять на ветеринарно-санітарних утильзаводах та в утильцехах птахофабрик і свинокомплексів, де поряд з надійним знезараженням трупів отримують продукти їх переробки (м'ясо-кісткове борошно). Також застосовують утилізаційні установки різних типів або знезаражують трупи в біотермічних ямах.

Біотермічна яма(яма Бекарі, пирятинська, чеська). У біотермічних ямах знешкоджують усі трупи тварин, крім тих, які підлягають спалюванню. Через 20 діб після завантаження ями трупами температура в ній піднімається до 65 - 70 °С. Процес розпаду трупів завершу­ється через 35 - 40 діб з утворенням однорідного компосту, що не має запаху і придатний для використання як добриво. При спорових формах інфекцій трупи спалюють.

Правила безпеки при проведенні дезінфекції, дезінсекції, дератизації.

Осіб, які проводять дезінфекцію забезпечують комбінезонами, капюшонами, халатами, гумовими чобітками, рукавичками і захисними окулярами, а при проведенні дезінфекції хлорним вапном і формаліном, забезпечують протигазами. Під час роботи з кислотами та їдкими лугами треба бути обережним, щоб вони не потрапили на тіло і одяг. Обережним треба бути при роботі з парами формаліну в пароформаліновій камері. При проведенні дезінфекції забороняється пити їсти і палити. Організація дератизаційної служби і деззагонів.

 


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  5. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  6. Аварійно-рятувальні служби
  7. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  8. Адміністративно-правове регулювання проходження державної служби
  9. Адміністративно-територіальна організація
  10. Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду, шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
  11. Бюджетний устрій в зарубіжних країнах. Організація бюджетного процесу
  12. Варіанти організації служби контролінгу




Переглядів: 879

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дезінфекція гною, гноївки, ґрунту, води. Дезінфекція спецодягу, взуття, предметів догляду за тваринами, збруї. Дезінфекція транспортних засобів, інкубаторів, вагонів та вуликів. | Заходи загальної профілактики.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.