Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Та проведення туристичних спортивних походів

Модульні питання для оцінювання

Лекційного матеріалу та

План

Лекція №2

на тему: «Загальне ознайомлення та методологічні положення організації контролю і проведення спортивних туристичних походів серед молоді»

1. Загальна підготовка учасників туристичного походу

2. Історія виникнення самодіяльних туристичних походів

3. Статут Федерації Спортивного туризму України (ФСТУ) і його роль в організаційних походах, проведення змагань серед територіальних територіальних та місцевих туристичних клубів

4. Організація підготовки та проведення спортивних походів.

5. Топографія та уміння орієнтуватися на місцевості під час пішого туризму.

6. Стратегія і тактика руху і подолання перешкод на різній місцевості.

7. Забезпечення безпеки подорожі страхування і самострахування учасників походу.

8. Роль фізичної і психологічної підготовки учасників пішого турпоходу.

9. Медичний та гігієнічний контроль у турпоході.

10. Питання харчування протягом турпоходу

11. Фінансові питання проведення турпоходів

12. Література

 

Загальні законодавчі питання курсу "Спортивний туризм" для підготовки кадрів з організації

І. Загальна підготовка

1.1. Роль спортивного туризму в формуванні духовності і фізичного розвитку особистості.

Роль, місце та завдання сучасного спортивного туризму у розвитку фізкультурно- спортивного руху в Україні. Спортивний туризм як соціальне явище. Головна соціальна функція спортивного туризму - сприяння духовному розвитку та вихованню населення України і, у першу чергу, молодого покоління. Значення туризму для зміцнення здоров'я та фізичного розвитку, виховання вольових та моральних якостей особи. Організація оздоровчої роботи у спортивному туризмі. Виховні та спортивні можливості походів, змагань та інших туристичних заходів.

Роль туристичних кадрів у розвитку масового спортивного туризму.

1.2. Історія розвитку туризму в Україні.

Перші відомості про мандрівників з України (паломник Данило у XII ст., Василь Барський у XVIII ст., Адам Чернецький (В.Ходаковський), І.Нечуй-Левицький, І .Франко у XIX ст.). Краєзнавчо- туристичне товариство "Плай" у Львові (1924- 1939рр.).

Організація туристичного руху в дореволюційній Росії. Створення нових організаційних форм туристично-екскурсійної галузі у 1917-1936 рр. Центральне туристично-екскурсійне управління (1936-1962 рр.), ради з туризму та екскурсій (1962-1990 рр.), Федерація туризму (1976 - 1999рр. та з 2000р.). Організаційні основи сучасного спортивного туризму.

1.3. Туризм, природа, право.

Законодавчі та нормативно-правові акти України про охорону навколишнього середовища, пам'яток історії та культури. Виховне та естетичне значення пам'яток природи, історії та культури. Пропаганда збереження та охорони природи, пам'яток історії та культури. Просвітницька діяльність та інші форми участі туристів в охороні природи, пам'яток історії та культури.

1.4. Керівні та нормативні матеріали.

Глобальний етичний кодекс туризму. Гаазька декларація з туризму. Хартія туризму тощо.

Статут Федерації спортивного туризму України (ФСТУ). Програма діяльності ФСТУ щодо розвитку спортивного туризму. Класифікація маршрутів туристичних спортивних походів. Правила змагань "Спортивний туризм". Положення про систему підготовки кадрів спортивного туризму. Положення про маршрутно- кваліфікаційні комісії - колегії суддів змагань зі спортивних туристичних походів (МКК) та інші нормативні матеріали, їх короткий огляд.

1.5. Структура центральних і регіональних туристичних організацій. Структура та система підпорядкування організацій спортивного туризму в Україні, Федерація спортивного туризму України - всеукраїнська громадська фізкультурно- спортивна організація туристично-спортивної спрямованості. Порядок створення територіальних та місцевих громадських туристично-спортивних об'єднань - федерацій спортивного туризму, їх функції, структура та взаємодія з іншими організаціями з питань розвитку спортивного туризму.

1.6. Діяльність і структура туристичних секцій і клубів.

Роль і значення туристичної секції у розвитку масового туризму. Завдання секції, її організація і структура. Бюро секції, розподіл обов'язків. Комісії секції, їх функції.

Плани та організація роботи секції. Матеріально-технічна база та джерела фінансування.

Територіальні та місцеві туристичні клуби, їх структура та організація роботи. Клуби туристів підприємств, навчальних закладів, установ, відомств - осередки масової спортивно- туристичної роботи. Зв'язок діяльності секцій і клубів з місцевими та територіальними осередками Федерацією спортивного туризму України.

1.7. Туристичні можливості рідного краю.

Природно-спортивні та рекреаційні ресурси рідного краю для розвитку спортивного туризму, здійснення туристичних походів за класифікованими маршрутами. Географічне положення рідного краю. Річки, водойми, геологічне минуле і рельєф, корисні копалини, клімат. Рослинний та тваринний світ. Пам'ятні місця, музеї, заповідники, цікаві природні об'єкти.

Література про рідний край. Можливі маршрути екскурсій, походів вихідного дня, ступеневих та категорійних походів з різних видів туризму.

1.8. Суспільно-корисна, краєзнавча, природоохоронна діяльність та спостереження в поході.

Краєзнавчий огляд рідного краю. Форми організації краєзнавчих спостережень, обробка матеріалів та складання звітів, пропаганда краєзнавчих досліджень (експозиції, виставки), використання їх в розробці маршрутів туристичних спортивних походів.

Охорона природи - громадський головний обов'язок туристів. Необхідність постійного виховання дбайливого ставлення до природи усіх верств населення. Форми, види та приклади природоохоронної діяльності туристів. Форми суспільно-корисної діяльності туристів: дослідницька робота (по завданню наукових та господарських організацій); краєзнавча робота (збір історичного і фольклорного матеріалу, колекцій і гербаріїв, реєстрація фенологічних явищ тощо); просвітницька робота серед населення (бесіди, лекції); пропаганда та популяризація туризму у засобах масової інформації.

1.9. Науково-спортивна діяльність і організація експедицій.

Розробка, виготовлення та випробування нових видів та конструкцій спорядження. Розробка нових тактик та методик подолання перешкод, технічних прийомів тощо. Робота за договорами з науковими організаціями (фізичні, психологічні, географічні, біологічні, геологічні, картографічні, гідрологічні та інші дослідження). Мета, завдання, організація та проведення туристичних експедицій. Специфічні особливості спортивних туристичних експедицій. Ведення щоденників, методики обробки даних. Підготовка висновків та рекомендацій.

1.10. Загальна і спеціальна фізична підготовка туристів.

Вимоги до загальної та спеціальної фізичної підготовки туриста-спортсмена для підготовки до змагань з техніки (за видами) туризму та до спортивних туристичних походів.

Особиста гігієна туриста, гігієнічні вимоги до взуття, одягу, спорядження. Норми навантажень у поході. Медичний контроль за станом здоров'я. Короткі відомості про організм людини. Провідна роль центральної нервової системи. Вплив фізичних вправ на підготовку туриста. Виховання та розвиток фізичних якостей (сила, витривалість, спритність, гнучкість, рівновага тощо). Психологічна підготовка.

Організація та проведення спортивного тренування. Зміст та підбір вправ відповідно до умов походу (змагань). Методики розвитку фізичних якостей. Тести для оцінки рівня тренованості та фізичного розвитку. Чергування навантажень та відпочинку. Неприпустимість перевантажень. Контроль рівня підготовки (централізований та самоконтроль).

1.11. Види туризму, їх особливості.

Перелік видів спортивного туризму: автомобільний, велосипедний, вітрильний, водний, гірський, лижний, мотоциклетний, пішохідний, спелеологічний. Можливість комбінування видів туризму у походах, а також використання походів на конях для виконання нормативу на значок «Турист України». Загальні спортивні нормативи та особливості видів туризму (більш детальний огляд виду туризму за спеціалізацією слухачів). Загальні та специфічні види небезпек в різних видах туризму, стислий їх огляд.

1.12. Класифікація туристських маршрутів і характеристика перешкод. Порядок класифікації спортивних туристичних маршрутів Зв'язок між категоріями складності походів та перешкодами на маршруті. Обставини, що ускладнюють маршрут (сезонні явища, відсутність доріг або стежок, переправи через ріки або ущелини, відсутність населених пунктів, першопроходження маршруту або його ділянок, ускладнення в орієнтуванні тощо). Способи класифікації природних перешкод: якісні, кількісні, порівняння з еталоном. Складання паспортів на перешкоди. Методика визначення категорій складності туристичних спортивних маршрутів. Перелік класифікованих туристичних спортивних маршрутів України, а також інших країн.


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  3. Автоматизація туристичних послуг
  4. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  5. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  6. Аналіз фінансових результатів діяльності туристичних підприємств
  7. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ТУРИСТИЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ
  8. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  9. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  10. Апаратура та методика проведення газометрії свердловин в процесі буріння
  11. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.
  12. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.




Переглядів: 1466

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Питання до Лекції 1 | II. Організація і проведення спортивних походів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.