Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок митного оформлення

Митне оформлення

Комплексне оцінювання фінансового стану підприємств.

Важливе значення для правильного розуміння комплексного оцінювання фінансового стану підприємств відіграє з’ясування сутності та визначення основних завдань комплексного оцінювання.

Загалом, комплексна оцінка фінансового стану підприємства передбачає визначення економічного потенціалу суб’єкта господарювання та його місця в економічному середовищі. Така оцінка формує необхідну інформаційну базу для прийняття різноманітних управлінських та фінансових рішень щодо проблемних питань купівлі-продажу бізнесу, напрямків виробничого розвитку, залучення та здійснення інвестицій тощо.

Структура модель комплексного оцінювання:

Об’єкт – економічний потенціал підприємства

Мета – обґрунтування прийнятих фінансових рішень

Завдання – ідентифікація рівня економічного потенціалу підприємства

Суб’єкти – а) замовники (менеджери, власники, кредитори, інвестори, державні органи)

б) виконавці (аналітичні служби підприємства чи замовника, консалтингові фірми)

Організація – математичні, статистичні алгоритми обробки інформації

Результат – кількісний показник економічного потенціалу підприємства

Комплексне оцінювання використовується власниками для інформаційного забезпечення потреб оперативного фінансового планування, а також є складовою інструментарію антикризового управління та методологічною базою провадження справи про банкрутство.

Вважається, що цей вид аналізу, який уможливлює проведення як ретроспективної, так і перспективної оцінки фінансового стану підприємства, оптимально відповідає вимогам виконання таких завдань:

ü залучення фінансових ресурсів;

ü пошук високорентабельних проектів;

ü оцінка надійності партнерів;

ü оцінка доцільності інвестування;

ü оптимізація фінансової діяльності підприємства;

ü комплексне фінансове оцінювання суб’єкта господарювання.

 

 

План

1. Порядок митного оформлення

2. Декларування товарів та інших предметів із застосуванням ВМД

3. Заходи нетарифного регулювання ЗЕД на території України. Головні принципи нетарифного регулювання

4. Митний контроль у регіональній митній лабораторі

5. Митна статистика

 

Порядок митного оформлення визначається розділом 3 Митного кодексу України (статті 37—43). Переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів підлягає митному оформленню.

Метою здійснення митного оформлення є:

1. Забезпечення митного контролю, який здійснюється з метою дотримання державними органами, підприємствами та їх службовими особами, а також громадянами порядку переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів. Митний контроль здійснюється службовими особами митниці шляхом перевірки документів, необхідних для такого контролю, митного огляду транспортних засобів, товарів та інших предметів, особистого огляду, переогляду, обліку предметів, які переміщуються через митний кордон України, а також в інших формах.

2. Застосування засобів державного регулювання переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів, основною метою яких є стягнення в Державний бюджет податків при переміщенні товарів через митний кордон України, а також захист національного ринку від неякісних імпортних товарів і забезпечення підтримки на­ціонального виробника шляхом надання йому можливості конкурувати з іноземними суб'єктами підприємницької діяльності.

Порядок здійснення операцій з митного оформлення визначається Державною митною службою України відповідно до Митного кодексу України. Оформлюються митні документи українською мовою або офіційними мовами митних союзів, якщо Україна є їх членом.

Митне оформлення суб'єктів ЗЕД здійснюється службовими особами митниці в місцях розташування митниць — зонах митного контролю — спільно з зацікавленими державними органами впродовж часу, визначеного митницею.

1) у пунктах пропуску через державний кордон України — митницею за погодженням із прикордонними військами;

2) у пунктах на митному кордоні України, що є межами спеціальних митних зон — митницею самостійно;

3) на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають товари та інші предмети під митним контролем, — митницею самостійно.

Переміщення товарів та інших предметів на територію зони митного контролю чи за її межі контролюється митницею. Митне оформлення має проводитися митницею, в зоні діяльності якої розташовані власники товарів та інших предметів, за винятком випадків, урегульованих чинним законодавством України. Наприклад, оформлення товару в іншій митниці узгоджується його власником із обома митницями (тією, де розташований власник, і тією, де він має намір проводити оформлення) листом відповідної форми. За рішенням Державної митної служби України митне оформлення окремих видів товарів та інших предметів може здійснюватися в окремо визначених для цього митницях. Наприклад, митне оформлення енергоносіїв здійснюється Центральною енергетичною митницею. Митницею може бути надано дозвіл підприємству, що переміщує через митний кордон України товари та інші предмети, на зберігання їх під митним контролем на території та в приміщенні підприємства у визначеній митницею зоні митного контролю. За наявності підстав вважати, що переміщувані через митний кордон України транспортні засоби, товари та інші предмети містять предмети контрабанди, предмети, що є безпосередніми об'єктами порушення митних правил, проводиться переогляд таких товарів та інших предметів. При цьому присутність представників підприємства, а також громадян при митному оформленні обов'язкова.

З метою митного контролю та митного оформлення митниця може брати проби і зразки товарів та інших предметів для проведення дослідження їх. За згодою митниці проби і зразки товарів та інших предметів, щодо яких митне оформлення не було закінчено, можуть братися для контролю іншими державними органами. Дослідження можуть проводитися державними контролюючими органами фітосанітарного, ветеринарного та екологічного контролю, органами з сертифікації продукції, санітарно-епідеміологічною службою та іншими, а також митною лабораторією. Проби і зразки товарів та інших предметів беруться в мінімальних кількостях, що забезпечують їх дослідження. Взяття проб та зразків, дослідження їх, а також розпорядження ними не повинно необґрунтовано затримувати пропуск товарів та інших предметів. У разі відмови в пропуску через митний кордон України товарів та інших предметів митниця зобов'язана давати заінтересованим особам вичерпні роз'яснення вимог митного оформлення, виконання яких забезпечує можливість пропуску. При цьому підприємство або громадянин, які представляють товари та інші предмети до митного оформлення, повинні усунути виявлені недоліки і пройти митне оформлення.

За станом на початок 2000 р. при імпорті в Україну застосовується попереднє декларування таких товарів та інших предметів:

зі сплатою митних платежів:

тих, що підлягають обкладенню акцизним збором (лікеро-горілчані вироби, легкові автомобілі тощо);

— групи товарів, що переміщуються автомобільним транспортом, перелік яких затверджується Держмитслужбою (різноманітні продукти харчування, папір, книги, різні одяг і взуття, товари народного вжитку — побутова апаратура, запасні частини до автомобілів тощо);

без сплати митних платежів:

решти товарів, що переміщуються автомобільним транспортом. Наочно розглянемо процес митного оформлення при імпорті товару на митну територію України.

1. Підприємство звертається до внутрішньої митниці для оформлення попередньої ВМД на імпорт товару. При необхідності мають бути сплачені належні платежі.

2. За умови правильності складення декларація оформлюється митницею і вводиться в центральну базу даних (ЦБД) за допомогою супутникового зв'язку.

З Товар прибуває на кордон. Перевізник звертається до прикордонної митниці.

4. Прикордонна митниця шляхом перегляду ВМД в ЦБД звіряє лані перевізника і вантажу з наявними в базі даних. Проводиться погляд вантажу.

5. За відсутності зауважень вантаж направляється у внутрішню митницю для подальшого митного оформлення. В ЦБД робиться відмітка про пропуск вантажу.

Прийом ВМД до митного оформлення.

Статистичний контроль відомостей, заявлених у ВМД (різноманітні державні реєстраційні коди підприємств, банківські розрахункові рахунки, адреси, назви тощо).

Форматно-логічний контроль відомостей, заявлених у ВМД (правильність заповнення граф ВМД і товаросупровідних документів, а також контроль застосування засобів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності).

Контроль застосування засобів тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Контроль правильності нарахування і сплати митних платежів.

Перевірка товарів і документів митною лабораторією, відділом тарифів та вартості, відділом технічних засобів контролю.

Догляд вантажу і транспортного засобу.

Повне оформлення ВМД.

Остаточне митне оформлення вантажу здійснюється, про що вже йшла мова, у внутрішній митниці. При цьому перевірка ВМД проходить декілька етапів контролю, які проводяться працівниками відповідних підрозділів митниць. При необхідності додаткових Досліджень товарів або більш поглибленого вивчення наданих декларантом документів співробітниками митниці, які перевіряють ВМД, може бути направлено запит, наприклад, до митної лабораторії для Уточнення хімічного складу товару, до відділу технічних засобів контролю для проведення контролю носіїв інформації, відділу тарифів і вартості для перевірки заявленої вартості та експертизи сертифікатів, які засвідчують країну походження товарів, тощо. Завершення митного оформлення кожним із співробітників фіксується поставленням відтисків штампів контрольних відміток на зворотному боці ВМД (як наведено в прикладі). Митне оформлення ВМД може бути остаточно завершено тільки після проведення всіх цих видів контролю.

 


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  3. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  4. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  5. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  6. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  7. Банк приймає до оплати вимога-доручення від платника протягом 20 календарних днів із дати оформлення його одержувачем.
  8. Вантажна митна декларація як основний документ при здійсненні митного оформлення вантажів
  9. Верховна Рада України: структура, функції, порядок формування та взаємодії з іншими органами влади.
  10. Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку
  11. Види банківських розрахунків і порядок їх відкриття.
  12. Види бойових документів і вимоги до їх оформлення




Переглядів: 821

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аналіз фінансової стійкості підприємства. | Декларування товарів та інших предметів із застосуванням ВМД

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.