Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація і проведення рятувальних робіт

Рятувальні роботи в мирний час проводяться в райо­нах стихійних лих, повені, землетрусу, масових пожеж, селевих потоків, на місцях аварій на виробництві і транс­порті. Мета робіт — пошук потерпілих, рятування їх з-під завалів, зруйнованих будинків, захисних споруд, надання першої допомоги, евакуація з осередків ураження до медичних установ.

Розвідуючи маршрути руху та об'єкти робіт, розвідгрупа (ланка) висувається до осередку ураження за наміченим маршрутом. Розвідники за приладами визначають зараже­ність маршруту радіоактивними й отруйними речовинами, встановлюють знаки огородження з правого боку дороги за напрямком руху. Якщо рівні радіації і зараження ОР високі, то шукають прохід і позначають його напрями.

Дані про стан маршруту, його прохідність, кордони зараження, напрями обходів командир розвідгрупи допові­дає по радіо начальнику штабу ЦО об'єкта і наносить на карту (схему) маршрут.

Виходячи на територію об'єкта, розвідники визнача­ють рівні радіації, наявність отруйних речовин, розшукують сховища, укриття й оглядають їх, встановлюють зв'язок з людьми, які там перебувають. На території об'єкта визначають характер руйнувань будинків і споруд, напрям поширення пожеж, виявляють ушкодження та аварії на комунально-енергетичних мережах. Визначають місця, небезпечні для роботи формувань. Шукають марш­рути для введення сил ЦО й евакуації потерпілих. Розчи­щають проходи (проїзди) у завалах, якщо немає об'їзду, рам, де висота завалу не вище 1 м, шлях прокладають бульдозером по проїжджій частині вулиці, а в зонах суцільних завалів, що перевищують їм, — по завалу. Ширина шляху при односторонньому русі повинна бути не менше 3,2-3,5 м. Для роз'їзду зустрічних машин через кожні 150-200 м влаштовують спеціальні майданчики. Ширина шляху при двосторонньому русі має бути 7-8 м. Після закінчення робіт встановлюють дорожні знаки й організовують регулювання руху.

Під час локалізації й тушіння пожеж, щоб не допус­тити злиття окремих вогнищ у суцільні, водночас про­кладають просічні смуги, щоб відсікти вогонь. На шляху поширення пожежі розбирають або руйнують будинки, що горять, видаляють легкозаймисті матеріали.

Розшук і рятування потерпілих організовують і прово­дять на всій території об'єкта або житлового кварталу, де є повністю або частково зруйновані будинки. Одночасно з цим вживають заходи щодо попередження повторних обвалів, відключають газову й електричну мережі, припиняють подачу води.

Щоб урятувати людей, які опинились у глибині зава­лу, роблять проходило них, використовуючи порожнечі, утворені після руйнування великих елементів конструкцій. Якщо східці зруйновано, то з приміщень верхніх поверхів потерпілих виносять по тимчасових дерев'яних трапах, через вікна або по приставних драбинах, обов'яз­ково підстраховуючи канатом. Тих, хто перебуває у тяж­кому стані, спускають на лямках. Перш ніж відкривати сховище, укриття, завал, треба через повітрозабірні люки, стояки водопостачання або опалення встановити зв'язок з людьми, з'ясувати, в якому вони стані. Якщо порушено системи фільтровентиляції, то для подачі повітря роз­чищають повітрозабірні канали, а якщо це неможливо, бурять отвори в стіні або перекритті подають повітря компресором. Розкривати сховища й укриття починають з відкопування заваленого основного або аварійного входу (виходу).

Першу допомогу потерпілим надає санітарна дружина. Для цього її особовому складу визначають ділянку робіт, пункти (місця) вантаження потерпілих на транспорт, шляхи і пункти винесення; (евакуації) їх, місця відпо­чинку і приймання їжі, порядок поповнення медичними засобами і взаємодії з іншими формуваннями, а також повідомляють, які ланки додаються для перенесення потерпілих.

В осередку хімічного ураження при наданні першої допомоги на потерпілого насамперед швидко надягають протигаз, вводять йому відповідний для даної отруйної речовини антидот, проводять часткову санітарну.;О0$юбку відкритих ділянок шкіри рідиною з ІПП-8.

Усіх потерпілих евакуюють на незаражену територію, де їм надаватиметься перша медична допомога. Для перенесення до пунктів вантаження з рятувальних форму­вань виділяється необхідна кількість людей. Перед вантаженням на транспорт перевіряють правильність надання першої медичної допомоги, вводять знеболювальні засоби.

Для проведення аварійно-рятувальних та інших невід­кладних робіт залучаються створена у системі МНС згідно з Указом Президента України від 19.12.2003 р. № 1467 на базі військ ЦО, органів і підрозділів пожежної охорони Оперативно-рятувальна служба цивільного захисту, а також частини та підрозділи Збройних Сил України, інших військових формувань.

 


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  5. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  6. Автоматизація проектних робіт
  7. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  8. Адміністративно-територіальна організація
  9. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  10. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  11. Аналіз фонду заробітної плати.
  12. Аналіз якості продукції та робіт




Переглядів: 369

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби індивідуального захисту | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.