Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Запобіжні заходи.

Особа, яка має підстави побоюватись, що подання потрібних для неї доказів стане згодом неможливим або утрудненим, а також має підстави вважати, що її права порушені або існує реальна загроза їх порушення, має право звернутися до господарського суду із заявою про вжиття запобіжних заходів до подання позову.

Запобіжні заходи включають:

• витребування доказів;

• огляд приміщень, в яких відбуваються дії, пов'я­зані з порушенням прав;

• накладення арешту на майно, що належить особГ, щодо якої вжито запобіжні заходи, і знаходиться в неї або в інших осіб.

Заява про вжиття запобіжних заходів повинна містити:

• найменування господарського суду, до якого пода­ється заява;

• найменування заявника і особи, щодо якої просять вжити запобіжні заходи, їх поштові адреси;

• документи, що підтверджують за заявником-гро­мадянином статус суб'єкта підприємницької діяльності;

вид і суть запобіжного заходу;

• обставини, якими заявник обґрунтовує необхід­ність вжиття запобіжних заходів;

• перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви;

• підпис заявника або його представника, якщо заява подається представником.

До заяви про вжиття запобіжних заходів додаються документи, які підтверджують сплату державного мита у встановлених законом порядку і розмірі. Разом з заявою про вжиття запобіжних заходів подаються її копії відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити запобіжні заходи.

Заявник повинен подати відповідну позовну заяву протягом десяти днів з дня винесення ухвали про вжиття запобіжних заходів. Після подання заявником позовної заяви запобіжні заходи діють як заходи забезпечення позову.

Заява про вжиття запобіжних заходів розглядається господарським судом, до компетенції якого належить провести ці процесуальні дії, не пізніше двох днів з дня її подання з повідомленням зацікавлених осіб. Однак нез'яв­лення їх не перешкоджає розглядові заяви.

У разі обґрунтованої вимоги заявника заява про вжит­тя запобіжних заходів розглядається лише за його участю без повідомлення особи, щодо якої просять вжити запо­біжні заходи.

Господарський суд має право вимагати від заявника додати до заяви будь-який наявний у нього доказ про порушення або загрозу порушення його-прав. Він також може зобов'язати заявника забезпечити його вимогу за­ставою, достатньою для того, щоб запобігти зловживан­ню запобіжними заходами, яка вноситься на депозит Господарського суду. Розмір застави визначається госпо­дарським судом з урахуванням обставин справи, але не повинен бути більшим від розміру заявленої шкоди.

Про вжиття запобіжних заходів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначає обрані запобіжні заходи, підстави їх обрання, порядок і спосіб їх виконання, роз­мір застави, якщо така призначена. Копії ухвали надси­лаються заявнику та особі, щодо якої мають бути вжиті запобіжні заходи, негайно після її винесення. У разі вине­сення ухвали за участю заявника без повідомлення особи, щодо якої просять вжити запобіжні заходи, копія ухвали надсилається особі, щодо якої вжито запобіжні заходи, негайно після її виконання.

Суддя, встановивши, що заяву про вжиття запобіж­них заходів подано без додержання відповідних вимог або не оплачено державним митом, виносить ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для виправлення недоліків.

Коли заявник відповідно до вказівок судді у встанов­лений строк не виконає всі вимоги та не сплатить держав­не мито, заява вважається неподаною і повертається заяв­нику, про що суддя виносить мотивовану ухвалу.

Ухвала про вжиття запобіжних заходів виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

У разі забезпечення вимог заявника заставою ухвала про вжиття запобіжних заходів виконується негайно після внесення застави в повному розмірі.

На ухвалу про вжиття запобіжних заходів, винесену за участю заявника без повідомлення особи, щодо якої вжито запобіжні заходи, остання протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали може подати заяву про її скасування.

Подання заяви про скасування ухвали про вжиття запобіжних заходів не зупиняє виконання ухвали про вжиття запобіжних заходів.

Заява про скасування вжиття запобіжних заходів розглядається протягом трьох днів господарським судом, який виніс ухвалу про їх вжиття. Нез'явлення зацікав­лених осіб не перешкоджає розглядові заяви.

За результатами розгляду заяви господарський суд виносить ухвалу про залишення без змін ухвали про вжиття запобіжних заходів або її зміну чи скасування.

На ухвалу про вжиття запобіжних заходів, ухвалу про відмову в задоволенні заяви про вжиття запобіжних заходів, а також на ухвалу про залишення без змін ухвали про вжиття запобіжних заходів або її зміну чи скасування може бути подано апеляційну скаргу.

Подання апеляційної скарги на ухвалу про вжиття запобіжних заходів не зупиняє виконання відповідної ухвали. Подання апеляційної скарги на ухвалу про скасу­вання запобіжних заходів або їх заміну зупиняє виконання відповідної ухвали.

Запобіжні заходи припиняються у разі:

неподання заявником відповідної позовної заяви протягом десяти днів з дня винесення ухвали про вжиття запобіжних заходів;

• відмови господарським судом у прийнятті позовної заяви з таких підстав:

о заява не підлягає розгляду в господарських судах України;

о у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, є справа зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же під­став або є рішення цих органів з такого спору;

о позов подано до підприємства, організації, які ліквідовано;

• невиконання позивачем таких вимог:

о позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказане;

о у позовній заяві не вказано повного наймену­вання сторін, їх поштових адрес;

о у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспо­рюваної суми;

о не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі;

о порушено правила поєднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і спільний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуван­ню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору;

о не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів;

о не подано доказів вжиття заходів досудового вре­гулювання спору;

о до винесення ухвали про порушення проваджен­ня у справі від позивача надійшла заява пцо врегулювання спору;

о не подано доказів сплати витрат на інформацій­но-технічне забезпечення судового процесу;

• винесення господарським судом ухвали про скасу­вання ухвали про вжиття запобіжних заходів.

У випадку припинення запобіжних заходів або у ви­падку відмови заявника від позову, або у випадку набрання законної сили рішенням щодо відмови у задоволенні позову особа, щодо якої вжито запобіжні заходи, має право на відшкодування шкоди, завданої вжиттям цих заходів.


Читайте також:

  1. Адміністративно-запобіжні заходи
  2. Евакуаційні заходи.
  3. Евакуаційні заходи.
  4. ЕВАКУАЦІЙНІ ЗАХОДИ.
  5. Електрозахисті засоби та запобіжні пристосування
  6. ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, МЕТА І ПІДСТАВИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
  7. Запобіжні пристрої апаратів та трубопроводів
  8. Лікувальні заходи.
  9. Планово-запобіжні ремонти
  10. Пропонуємо вам запобіжні заходи, які можливо допоможуть вам захистити себе від прояв небезпечних ситуацій під час відпочинку у лісі.
  11. Протишокові заходи.




Переглядів: 803

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття та елементи позову. | Забезпечення позову та строк вирішення спору. Розгляд господарської справи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.