Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Застава цінних паперів.

Правове регулювання застави.

Сутьзастави як забезпечувального зобов'язання полягає в тому, що кредитор-заставодержатель має право у разі невиконання боржником зобов'язання, забезпеченого заставою, отримати задоволення за рахунок закладеного майна. Особливістю застави є те, що він є не тільки способом забезпечення зобов'язань, але і породжує речові права, суть яких полягає в можливості розпорядження чужими речами.

Види застави:

1) іпотека –застава нерухомого майна, яке залишається у володінні заставника або третьої особи;

2) застава товарів в обороті або в переробці (предмет – сировина, напівфабрикати, що комплектують вироби, готова продукція);

3) заклад– застава рухомого майна, при якому майно, що є предметом застави, передається заставником у володіння заставодержателя або по його розпорядженню, – у володіння третій особі;

4) застава майнових прав;

Застава виникає на підставі закон, договір або вирішення суду. Застава може мати місце відносно вимог, які можуть виникнути в майбутньому, за умови, якщо є угода сторін про розмір забезпечення заставою майбутніх вимог.

Сторони заставного правовідношення– заставодавець (особа, яке надає майно або майнові права в заставу) і заставодержатель – (особа, що набуває права застави). Особа заставодержателя співпадає з особою кредитора за основним зобов'язанням. Боржник може і не співпадати в одній особі із заставником, оскільки застава може дати і третю особу (майновий поручитель).

Сторонами договору заставиможуть бути фізичні, юридичні особи, держава.

Предметом заставиможе бути майно, яке відповідно до законодавства може бути відчужене і на яке може бути звернене стягнення. Не можуть бути предметом застави національні культурні і історичні цінності, що є державною власністю; вимоги, що мають особистий характер; об'єкти державної власності, приватизація яких заборонена законодавчими актами, а також майнові комплекси державних підприємств і їх структурних підрозділів, що знаходяться в процесі корпоратизації.

Договір застави повинен бути укладений у письмовій формі. У випадках, коли предметом застави є нерухоме майно, транспортні засоби, космічні об'єкти, договір повинен бути нотаріально засвідчений. Застава нерухомого майна підлягає державній реєстрації у випадках і в порядку, встановленому законом України "Про заставу". Ризик випадкової загибелі або пошкодження предмету застави несе власник закладеного майна, якщо інше не буде встановлено договором або законом. У разі випадкової загибелі або пошкодження предмету застави заставник на вимогу заставодержателя зобов'язаний надати рівноцінний предмет або, якщо це можливо, відновити пошкоджений предмет застави.

Правова характеристика завдатку.

Завдаток– це грошова сума або рухоме майно, яке передається кредиторові боржником в рахунок належних з нього за договором платежів на підтвердження зобов'язання і в забезпечення його виконання.

Стаття 571 Цивільного кодексу встановлює правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком:

1) якщо порушення зобов'язання відбулося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора;

2) якщо порушення зобов'язання відбулося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток і додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості;

3) сторона, винна в порушенні зобов'язання, повинна відшкодувати іншій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлене договором;

4) у разі припинення зобов'язання до початку його виконання або унаслідок неможливості його виконання завдаток полежить поверненню.


Читайте також:

  1. Аналіз в управлінні портфелем цінних паперів.
  2. Аудит цінних паперів.
  3. Банки як учасники ринку цінних паперів
  4. Види освіти, особливості повноцінних знань
  5. Види освіти, особливості повноцінних знань
  6. Види цінних паперів та їх основні характеристики.
  7. Види цінних паперів, їх класифікація
  8. Види цінних паперів, їх характеристика
  9. Види цінних паперів, їх характеристика.
  10. Види цінних паперів.
  11. Види цінних паперів.
  12. Визначення ринкової вартості і дохідності окремих видів цінних паперів.




Переглядів: 1136

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика неустойки. | Особливості гарантії як способу забезпечення зобов'язань.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.