Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СПОРТИВНІ ВИДИ ГІМНАСТИКИ.

До спортивних видів гімнастики ставляться:

- спортивна гімнастика;

- художня гімнастика;

- спортивна акробатика.

Ці види користуються великою популярністю в нашій країні й за рубежем. В Україні створені сприятливі умови для розвитку зазначених видів спорту.

Спортивна гімнастика є найбільш масовим видом спорту, захоплююча й близька молоді. Невичерпне число постійно нових і цікавих вправ роблять її популярної й привабливою. Безперервне просування вперед у спортивній техніці, розучування всі нових і нових вправ, подолання невдач, успіхи у виконанні ряду вправ, пов'язаних з ризиком все це зміцнює волю, виховує важливі риси характеру.

Спортивна гімнастика доводить координацію рухів, рухові навички й морально-вольові якості до високого ступеня досконалості, техніку виконання до рівня майстерності.

Основний зміст спортивної гімнастики становить багатоборство. У чоловіче багатоборство входять вільні вправи, вправи на коні, брусах, поперечині, кільцях і опорні стрибки. У жіноче вільні вправи, вправи на колоді, брусах різної висоти, опорний стрибок. Ці вправи гімнастичного багатоборства в цей час входять у програму міжнародних змагань Олімпійських ігор, першостей миру, чемпіонатів Європи, універсіад.

Крім цих основних засобів, у спортивній гімнастиці використаються інші види фізичних вправ: вправи зі штангою, спортивні й рухливі ігри, плавання, легка атлетика, стрибки у воду, ходьба на лижах і т.д.

Значна частина цих вправ використається для загальної фізичної підготовки гімнастів. Особливе місце в спортивній гімнастиці займають акробатичні й хореографічні вправи, що є коштовним засобом загальної й спеціальної технічної підготовки гімнаста.

Художня гімнастика порівняно молодий вид спорту, офіційне її визнання відноситься до 1947 р. Вона вирішує завдання загальної фізичної підготовки, спрямована на оволодіння спеціальними руховими навичками без предметів і із предметами (обруч, скакалка, м'яч, булави, стрічка й т.д.). Відмінною рисою її є неодмінна умова використання музики при виконанні рухів. Багато рухів спочатку були запозичені з вільних вправ спортивної гімнастики й з найпростіших акробатичних вправ. Зараз вона має у своєму розпорядженні своїми специфічними, властивими тільки їй, формами рухів, особливо це стосується вправ із предметами. Всі рухи, застосовувані в художній гімнастиці, характеризуються цілісністю, логічністю їхнього зв'язку й динамічністю виконання.

Більшість із них здобуває танцювальний характер. Засоби, застосовувані на заняттях художньою гімнастикою, форма, зміст навчального процесу й вимоги, пропоновані на змаганнях, сприяють естетичному вихованню.

Спортивна акробатика має в основному ті ж завдання,що й спортивна й художня гімнастика, але відрізняється від них характером вправ і способом їхнього виконання. Спочатку акробатика розвивалася в низових колективах, деякі акробатичні вправи включалися в програму по гімнастиці. Особливо широкий розвиток акробатики починається наприкінці тридцятих років. Вона в цей період стає самостійним видом спорту. Відповідно до існуючої класифікації, акробатика ділиться на наступні види:

- стрибкова акробатика для чоловіків і жінок;

- парна чоловіча й жіноча;

- групова чоловіча й жіноча;

- змішана;

- акробатика на батуті.

Розвитком цього виду спорту в нас у країні зараз займається самостійна федерація акробатики. З цього виді з 1974 р. проводяться міжнародні змагання, включаючи й першість миру.

Поряд зі складними спортивними видами вправ в акробатиці є незліченна кількість різноманітних найпростіших вправ, що дозволяють проводити заняття з різними контингентами що займаються. До них ставляться всілякі перекати, перекиди, перевороти, найпростіші піраміди, стійки, «шпагати», «мости» і т.д.

Акробатичні вправи емоційні й видовищні, тому вони часто включаються в програму виступів на вечорах художньої самодіяльності шкіл, у піонерських таборах, у різних показових святах народів України. Акробатичні вправи широко представлені в шкільних програмах по фізичній культурі. З їхньою допомогою розвивають координацію рухів, спритність, стрибучість, почуття рівноваги, виховують сміливість, наполегливість, орієнтацію.

Для більшості акробатичних вправ не потрібно спеціальних снарядів або встаткування. Заняття по акробатиці можна проводити в будь-якому залі, на будь-якій площадці при нескладному встаткуванні.

 


Читайте також:

  1. ЗАГАЛЬНО РОЗВИВАЮЧІ ВИДИ ГІМНАСТИКИ.
  2. МІЖНАРОДНІ СПОРТИВНІ ФЕДЕРАЦІЇ (МСФ).
  3. ПРИКЛАДНІ ВИДИ ГІМНАСТИКИ.
  4. Спортивні споруди Стародавньої Греції.
  5. Спортивні споруди у Стародавній Греції
  6. Спортивні та військово-патріотичні організації молоді
  7. Спортивні школи в системі освіти
  8. Тип волокна і спортивні досягнення
  9. Фізкультурно-спортивні товариства, асоціації, спілки




Переглядів: 12411

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гігієнічна гімнастика. | ПРИКЛАДНІ ВИДИ ГІМНАСТИКИ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.078 сек.