Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відповідальність працівників за порушення законодавства з охорони праці

Охорона праці неповнолітніх

Неповнолітніми вважаються особи від 14 до 18 років.

Держава враховує певні фізичні, фізіологічні та інші особливості неповнолітніх і виявляє турботу про здоров’я молодого покоління. Законодавчо це закріплено в ст. 43 Конституції України, Законом України „Про охорону праці” (ст. 11) забороняється застосовувати працю неповнолітніх на важких роботах або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. МОЗ України видало наказ від 31.03.1994 р. №46, який затверджує перелік цих робіт.

Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми затверджено наказом МОЗ України від 22.03.1996 р. №59.

Неповнолітніх віком від 14 до 15 років включно приймають на роботу по узгодженню з опікунською радою , батьками, органами міліції, дирекцією школи (ст. 188 КЗпП).

Тривалість робочого дня неповнолітніх віком від 14 до 16 років становить – 24 години на тиждень , а для неповнолітніх віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень (тобто неповний робочий день).

Відпустка тривалістю 30 календарних днів надається тільки літом (ст. 195 КЗпП).

Забороняється залучати неповнолітніх до нічних, надурочних та робіт у вихідні дні (ст. 192 КЗпП). При прийнятті на роботу неповнолітні проходять попередній медичний огляд , а в подальшому, до досягнення 21року підлягають щорічному обов’язковому медичному огляду (ст. 191 КЗпП).

Звільнення неповнолітніх допускається тільки за згодою районної (міської) комісії в справах неповнолітніх (ст. 198 КЗпП).

Відповідно до ст. 44 ЗУ „ Про охорону праці” за порушення законодавчих та інших нормативних актів про ОП, створення перешкод для діяльності посадових осіб органів державного нагляду за ОП, професійних спілок винні працівники притягуються до адміністративної, дисциплінарної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

Адміністративна відповідальність накладається на посадових осіб винних у порушен­нях законодавства про ОП у вигляді штрафу. Штраф накладають інспектори облас­них рад профспілок і відповідних служб державного нагляду. До адміністративної відповідаль­ності притягаються особи віком від 16 років. (ст. 44 ЗУ „ Про охорону праці ”).

Дисциплінарна відповідальність полягає у накладенні дисциплінарних стягнень, передба­чених чинним законодавством на робітників та інженерно - технічних працівників (ІТП). Відповідно до ст. 147 КЗпП встановлено такі дисциплінарні стягнення: догана, пониження в посаді, переведення на нижче оплачувану роботу на термін до трьох місяців, звільнення ( при обтяжуючих обставинах).

Право накладати дисциплінарні стягнення на працівників має орган, який користується правом прийняття на роботу . Дисциплінарне стягнення можна накладати за ініціативою органів, що здійснюють державний і громадський контроль за ОП. При обранні дисциплінарного стягнення необхідно врахувати ступінь важкості вчиненого проступку і заподіяної ним шкоди, обставини за яких вчинено проступок, попередню роботу працівника.

Матеріальна відповідальність включає відповідальність як працівника так і роботодавця. У ст. 130 КЗпП зазначається, що працівник несе матеріальну відповідальність за шкоду заподіяну підприємству (установі) через порушення покладених на них обов’язків, зокрема і внаслідок порушення правил ОП. Матеріальна відповідальність встановлюється лише за пряму дійсну шкоду і за умови, що така шкода заподіяна підприємству (установі) протиправними діями (бездіяльністю) працівника. Ця відповідальність обмежується певною частиною заробітку працівника і не перевищує 1/3 місячної заробітної плати. До збитків у зв’язку з порушеннями законодавства про ОП можуть входити відшкодування потерпілому втраченого заробітку, одноразова допомога, додаткові витрати на лікування, протезування, а також витрати на поховання, одноразова допомога на сім’ю та на утриманців.

Кримінальна відповідальність настає, якщо порушення вимог законодавства та інших нормативних актів про ОП створило небезпеку для життя або здоров’я громадян. Суб’єктом кримінальної відповідальності з питань ОП може бути будь-яка службова особа підприємства, установи, організації незалежно від форм власності. Кримінальна відповідальність визначається у судовому порядку (0,5 – 8 років позбавлення волі).

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. IV. Відповідальність сторін
  3. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адаптація працівників.
  7. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  8. Адміністративна відповідальність
  9. Адміністративна відповідальність
  10. Адміністративна відповідальність
  11. Адміністративна відповідальність
  12. Адміністративна відповідальність за порушення аграрного законодавства




Переглядів: 688

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Охорона праці жінок | Вищий нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів про ОП здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокуратурами.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.