Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Біотрансплантація органів

В університеті Міннесоти (University of Minnesota, США) в центрі відновлення серцево-судинної системи були проведені успішні експерименти по створенню функціонуючого штучного біотрансплантата цілісного серця.
Використовуючи процес так званої децеллюляризації цілісного органу (тобто очищення органу від клітин, після чого залишається лише позаклітинний матрикс, «каркас» органу, що складається в основному з фіблярних білків: колагену, фібрину, ламінинуі інш.), дослідники з Університету Міннесоти створили функціонуючі біотрансплантанти серця. Трансплантати виготовлялися на основі кадаверних (трупних) сердець щурів і свиней, які після децелюляризації були знову заселені живими клітинами. «Первинною ідеєю було створення тканеінженерних кровоносних судин, що містять власні клітини пацієнта для запобігання їх імунному відторгненню», пояснює професор медицини і фізіології Доріс Тейлор (Doris Taylor).
Спроби відтворити серце in vitro, створюючи тривимірні структури (скаффолди) з білків позаклітинного матриксу (головним чином, колагену) і заселяючи їх клітинами, не приносять істотних результатів. Практично неможливо штучно відтворити складну архітектоніку серцевої тканини і змусити трансплантат функціонувати.
Можливо, децеллюляризація цілісного органу може виявитися вирішенням цієї проблеми. На основі що вже існує природного скаффолда і власних клітин пацієнта можливо створювати функціональні серцеві трансплантати. У експерименті дослідники заселяли кадаверний скаффолд клітинами-попередниками серцевої тканини, виділеними з сердець новонароджених щурів. Результати виявилися вельми багатообіцяючими. Після чотирьох днів культивування клітин на матриксі спостерігалися м'язеві скорочення. Ще через вісім днів почалося биття серця. Клітини диференціювалися у функціональні кардіоміоцити (клітини серцевого м'яза), що було підтверджене аналізом їх морфології і поверхневих маркерів. Автори роботи впевнені, що з часом у такий спосіб виготовлятимуться біотрансплантати цілісного серця, що істотно скоротить лист очікування донорських органів. Причому біотрансплантат має істотні переваги перед донорським органом: при його застосуванні не потрібна довічна імуносупресія. У подальшій роботі дослідники планують використовувати для «оживлення» трансплантата стовбурові клітини пацієнта, наприклад мезенхімні стовбурові клітини (МСК) кісткового мозку, що володіють здатністю диференціюватися в кардіоміоцити. Фактично, ця робота показує, що за допомогою децелюляризації потенційно можливо виготовити будь-який орган, оскільки кожени орган має тривимірний сполучнотканинний каркас, що складається в основному з позаклітинного білкового матриксу.


Децеляризація серця щура (три верхні фотографії) і процес заселення трансплантата клітинами (дві нижні фотографії).

 


Читайте також:

  1. B грудини зі здавленням чи пораненням органів.
  2. VII. Філо- та онтогенез органів виділення
  3. VІІІ. Філогенез органів чуття
  4. Антиконкурентні дії органів влади, управління і контролю
  5. Апарат державного управління як система органів виконавчої влади.
  6. БІОМАГНЕТИЗМ. МАГНІТНІ ПОЛЯ ОРГАНІВ І ТКАНИН
  7. Будівлі органів керування, кредитування й громадських організацій
  8. Будова вегетативних і генеративних органів
  9. Будова органів дихання
  10. Будова органів дихання.
  11. Бюджетні права органів державної влади і управління




Переглядів: 1121

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Генна терапія | Види транспорту та їх технічне оснащення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.