Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Будівлі органів керування, кредитування й громадських організацій

Лекція №13

Тема 11. „Будівлі НДІ, проектних і громадських організацій та керування”

11.1.Будівлі науково-дослідних інститутів

У цей час наука перетворилася у важливий містобудівний фактор. Сучасні наукові установи займають значні території й часто визначають архітектурний вигляд великих міських районів. У цей час в ряді великих міст визначилися райони переважного розміщення наукових установ. Часто навколо великого міста розміщуються спеціалізовані наукові комплекси, що включають поряд із НДІ комплекси конструкторських бюро, експериментальних виробництв і ВНЗ.

Залежно від області досліджень прийнято розподіляти НДІ на 2 групи:

- група НДІ природничих наук ( 1 секція – фізико-технічні й математичні науки, 2 секція – хіміко-технічні й біологічні науки, 3 секція – науки про Землю);

- група НДІ суспільних наук ( 4 секція).

До складу НДІ входять наступні основні види будівель і споруд:

- адміністративно-обслуговуючі будівлі (адміністрація, конференц-зали, їдальні й т.п.);

- лабораторні корпуси загальнонаукового типу (4-8 поверхів);

- теоретичні й проектно-конструкторські будівлі (необмеженої поверховості);

- спеціальні лабораторії, представлені значним числом різних типів будівель;

- експериментально-виробничі будівлі;

- будівлі й споруд матеріально-технічного постачання.

Найбільш характерним для генпланів НДІ є чітке функціональне зонування території. Будівлі НДІ групуються за функціональною ознакою й за санітарними вимогами. Як правило, безпосередньо на границі ділянки розташовуються адміністративно-суспільні будівлі, а у глибині - лабораторно-виробничі будівлі й споруд інженерно-технічного забезпечення. Це так званий принцип глибинного зонування.

 

Призначення будівель органів керування різноманітне: це будівлі урядових закладів, громадських організацій, адміністративно-господарських організацій, установ зв'язку тощо. Будівлі керувань класифікуються за видами установ, для яких вони призначені. У них може розміщуватися одна або кілька установ чи організацій. Широко поширені універсальні будівлі, планування яких повинно дозволяти кожній установі організовувати внутрішній простір відповідно до своїх вимог.

Залежно від об'ємно-просторової композиції й розташування в міській структурі управлінські будівлі й комплекси можуть бути домінантою на площі або вулиці; формувати забудову; організовувати замкнутий, протяжний або відкритий міський простір; служити орієнтиром важливого планувального вузла. За містобудівним значенням будівлі керувань підрозділяються на містоформуючі і обслуговуючі (призначені для установ керування населеного пункту, в якому вони розташовані).

Будівлі містоформуючої групи беруть участь, як правило, у формуванні міського центра. У столичних містах і регіональних центрах виділяються урядові комплекси. Вони створюють складну симетричну або вільну композицію різних просторів і споруд.

Великі будівлі й комплекси є потужними центрами трудового тяжіння. При їх розміщенні необхідно враховувати близькість до зупинок суспільного транспорту та величину потоків пішоходів і транспорту. Ділянки будівель керування повинні включати підходи й під'їзди, озеленення й автостоянки, а в малих населених пунктах також господарські двори з гаражами й навісами.

Основними приміщеннями в будівлях керувань, проектно-конструкторських організацій є кабінети, робочі кімнати й робочі зали. У міністерствах і великих адміністративно-господарських установах основні приміщення - робочі кімнати й зали. У будівлях невеликих міністерств і громадських організацій співробітники розміщуються в невеликих робочих кімнатах і кабінетах. У будівлях конструкторсько-проектних організацій виробничі відділи звичайно розміщуються в залах, адміністративно-управлінський персонал – у робочих кімнатах, а керівництво - у кабінетах. Велике значення в будівлях керування й громадських організацій мають зали для різних родів засідань і нарад (конференц-зали). Основний елемент такого залу - естрада, де встановлюють стіл для президії, кафедру для оратора й у глибині - екран. Розташування місць, проходів і виходів із залу повинні відповідати тим же вимогам, що й у клубах. При конференц-залі необхідні одна-дві кімнати для президії, кімната для інвентарю, а також кулуари, які нерідко використовуються як фойє або виставочний зал.

Специфічні касові й операційні зали банків, які розділяються бар'єром на дві зони: операційно-касову зону і зону для клієнтів. Чітко розділяються на дві зони й зали судових засідань у будівлях судів.

Композиція будівель керування, суспільних і проектно-конструкторських організацій найчастіше являє собою один або кілька багатоповерхових обсягів з повторюваними типовими поверхами, у яких розташовуються приміщення основного призначення. При плануванні типових поверхів застосовують коридорну систему планування і бескоридорну великозальну. Зустрічається також змішане планування, у якому робочі кімнати чередуються з великопросторовими залами. За ознакою варіабельності й способами членування розрізняють тверду й гнучку схему планування будівель керування.

Приміщення громадського харчування в будівлях керування, кредитування і громадських організацій проектують за відповідними нормами. У будівлях місткістю 50-250 чоловік повинні бути буфети, а більше 250 чоловік - їдальні.

Для формування архітектурного вигляду будівель керування використовується гостра силуетна побудова, а саме контрастне зіставлення простого багатоповерхового або висотного обсягу будівлі пластично розробленому низькому обсягу конференц-залу. Широко розповсюджений прийом розвинених нижніх поверхів, що утворює так званий стилобат та багатоповерхової частини, що примикає до нього.

 


Читайте також:

  1. B грудини зі здавленням чи пораненням органів.
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  4. VII. Філо- та онтогенез органів виділення
  5. VІ. План та організаційна структура заняття
  6. VІІІ. Філогенез органів чуття
  7. Адаптивні організаційні структури управління.
  8. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  9. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
  10. АКЦІОНЕРНА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВА ФОРМА ПІДПРИЄМСТВ
  11. Акціонерне товариство, як форма організацій бізнесу. Акції, їх суть і види.
  12. Альтернативні парадигми організаційного процесу




Переглядів: 971

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будівлі підприємств громадського харчування | Вокзали всіх видів транспорту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.