Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Будівлі органів керування, кредитування й громадських організацій

Лекція №13

Тема 11. „Будівлі НДІ, проектних і громадських організацій та керування”

11.1.Будівлі науково-дослідних інститутів

У цей час наука перетворилася у важливий містобудівний фактор. Сучасні наукові установи займають значні території й часто визначають архітектурний вигляд великих міських районів. У цей час в ряді великих міст визначилися райони переважного розміщення наукових установ. Часто навколо великого міста розміщуються спеціалізовані наукові комплекси, що включають поряд із НДІ комплекси конструкторських бюро, експериментальних виробництв і ВНЗ.

Залежно від області досліджень прийнято розподіляти НДІ на 2 групи:

- група НДІ природничих наук ( 1 секція – фізико-технічні й математичні науки, 2 секція – хіміко-технічні й біологічні науки, 3 секція – науки про Землю);

- група НДІ суспільних наук ( 4 секція).

До складу НДІ входять наступні основні види будівель і споруд:

- адміністративно-обслуговуючі будівлі (адміністрація, конференц-зали, їдальні й т.п.);

- лабораторні корпуси загальнонаукового типу (4-8 поверхів);

- теоретичні й проектно-конструкторські будівлі (необмеженої поверховості);

- спеціальні лабораторії, представлені значним числом різних типів будівель;

- експериментально-виробничі будівлі;

- будівлі й споруд матеріально-технічного постачання.

Найбільш характерним для генпланів НДІ є чітке функціональне зонування території. Будівлі НДІ групуються за функціональною ознакою й за санітарними вимогами. Як правило, безпосередньо на границі ділянки розташовуються адміністративно-суспільні будівлі, а у глибині - лабораторно-виробничі будівлі й споруд інженерно-технічного забезпечення. Це так званий принцип глибинного зонування.

 

Призначення будівель органів керування різноманітне: це будівлі урядових закладів, громадських організацій, адміністративно-господарських організацій, установ зв'язку тощо. Будівлі керувань класифікуються за видами установ, для яких вони призначені. У них може розміщуватися одна або кілька установ чи організацій. Широко поширені універсальні будівлі, планування яких повинно дозволяти кожній установі організовувати внутрішній простір відповідно до своїх вимог.

Залежно від об'ємно-просторової композиції й розташування в міській структурі управлінські будівлі й комплекси можуть бути домінантою на площі або вулиці; формувати забудову; організовувати замкнутий, протяжний або відкритий міський простір; служити орієнтиром важливого планувального вузла. За містобудівним значенням будівлі керувань підрозділяються на містоформуючі і обслуговуючі (призначені для установ керування населеного пункту, в якому вони розташовані).

Будівлі містоформуючої групи беруть участь, як правило, у формуванні міського центра. У столичних містах і регіональних центрах виділяються урядові комплекси. Вони створюють складну симетричну або вільну композицію різних просторів і споруд.

Великі будівлі й комплекси є потужними центрами трудового тяжіння. При їх розміщенні необхідно враховувати близькість до зупинок суспільного транспорту та величину потоків пішоходів і транспорту. Ділянки будівель керування повинні включати підходи й під'їзди, озеленення й автостоянки, а в малих населених пунктах також господарські двори з гаражами й навісами.

Основними приміщеннями в будівлях керувань, проектно-конструкторських організацій є кабінети, робочі кімнати й робочі зали. У міністерствах і великих адміністративно-господарських установах основні приміщення - робочі кімнати й зали. У будівлях невеликих міністерств і громадських організацій співробітники розміщуються в невеликих робочих кімнатах і кабінетах. У будівлях конструкторсько-проектних організацій виробничі відділи звичайно розміщуються в залах, адміністративно-управлінський персонал – у робочих кімнатах, а керівництво - у кабінетах. Велике значення в будівлях керування й громадських організацій мають зали для різних родів засідань і нарад (конференц-зали). Основний елемент такого залу - естрада, де встановлюють стіл для президії, кафедру для оратора й у глибині - екран. Розташування місць, проходів і виходів із залу повинні відповідати тим же вимогам, що й у клубах. При конференц-залі необхідні одна-дві кімнати для президії, кімната для інвентарю, а також кулуари, які нерідко використовуються як фойє або виставочний зал.

Специфічні касові й операційні зали банків, які розділяються бар'єром на дві зони: операційно-касову зону і зону для клієнтів. Чітко розділяються на дві зони й зали судових засідань у будівлях судів.

Композиція будівель керування, суспільних і проектно-конструкторських організацій найчастіше являє собою один або кілька багатоповерхових обсягів з повторюваними типовими поверхами, у яких розташовуються приміщення основного призначення. При плануванні типових поверхів застосовують коридорну систему планування і бескоридорну великозальну. Зустрічається також змішане планування, у якому робочі кімнати чередуються з великопросторовими залами. За ознакою варіабельності й способами членування розрізняють тверду й гнучку схему планування будівель керування.

Приміщення громадського харчування в будівлях керування, кредитування і громадських організацій проектують за відповідними нормами. У будівлях місткістю 50-250 чоловік повинні бути буфети, а більше 250 чоловік - їдальні.

Для формування архітектурного вигляду будівель керування використовується гостра силуетна побудова, а саме контрастне зіставлення простого багатоповерхового або висотного обсягу будівлі пластично розробленому низькому обсягу конференц-залу. Широко розповсюджений прийом розвинених нижніх поверхів, що утворює так званий стилобат та багатоповерхової частини, що примикає до нього.

 


Читайте також:

  1. B грудини зі здавленням чи пораненням органів.
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  4. VII. Філо- та онтогенез органів виділення
  5. VІ. План та організаційна структура заняття
  6. VІІІ. Філогенез органів чуття
  7. Адаптивні організаційні структури управління.
  8. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  9. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
  10. АКЦІОНЕРНА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВА ФОРМА ПІДПРИЄМСТВ
  11. Акціонерне товариство, як форма організацій бізнесу. Акції, їх суть і види.
  12. Альтернативні парадигми організаційного процесу




Переглядів: 1042

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будівлі підприємств громадського харчування | Вокзали всіх видів транспорту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.