Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інформаційний рівень документа

Поняття інформаційної складової документа

Видова класифікація інформації

Інформаційна складова документа

Види технікокодованих документів

Назва виду Приклади
1. Документи на перфорованих носіях Спеціальні види перфострічок, перфокарт і ін.
2. Документи на магнітних носіях Магнітні карти, магнітні стрічки, дискети і жорсткі диски, відеодиски
3. Документи на оптичних носіях Мікрографічні документи (мікро­фільми, мікродиски, мікрокарти) і оптичні диски, інформація, з яких прочитується за допомогою лазерного променя (СD-RОМ, аудіокомпакт- диски, відеодиски, магнітооптичні диски); голограми
4. Документи на напівпровідникових носіях Мікросхеми, картки флеш- пам'яті

Досить цікаву класифікацію технотронних документів пропонує Євгеній Олександрович Плешкевич. Усі технотронні документи науковець поділяє на два види: дискретні (текстові) та аналогові (звукові і зображувальні) .

Причина появи будь-якого документа - необхідність фіксувати інформацію про факти, події, явища, практичну й розумову діяльність.

Ø ретроспективна (що відноситься до минулого)

Ø оперативна (поточна)

Ø перспективна (що відноситься до майбутнього)

Інформація поділяється на: первинну і вторинну; за жанрами; за видами; за носіями.

Інформація може бути недокументованою- не зафіксо­ваною на матеріальному носії - і документованою- зафіксованою на ньому. Документознавство досліджує са­ме документовану інформацію.

Поняття Характеристика
1. Документна інформація Вся інформація документа ( за ДСТУ 2732:2004)
2. Документована інформація Зафіксована на матеріальному носії інформація з певними ознаками (реквізитами), що дозволяють її ідентифікувати
3. Інформація про документ (як фізичний об'єкт) Дані про носія та способи закріплення повідомлення. Джерело речової (матеріальної) інформації для книгознавців, поліграфістів, спеціалістів ЕОМ тощо
4. Інформація на документі Автографи, різні помітки авторів або видатних особистостей на документі, резолюції, підписи, відбитки печаток, штемпелів бібліотек, архівів, музеїв, інформаційних центрів тощо. Додаткові дані, що засвідчують особливі обставини існування документа в просторі та часі
5. Документальна інформація Інформація, що базується на документі, підтверджена документом

Сприйняття інформації пов'язане з її рівнем у документі й складається з трьох етапів: на першому етапі воно відбу­вається на рівні знаків, символів, на другому - сприй­мається те, що усвідомлюється, на третьому - здійснюється відбір найбільш значимих для споживача відомостей.

Кількість інформації можна визначити за допомогою двох стандартних одиниць вимірювання: біт (один символ двійкової абетки, тобто двійкова цифра, що використо­вується для кодування інформації) і байт (1 байт = 8біт, 1Кбайт = 1024біт, 1Мбайт = 1024Кбайт).

Відношення інформаційного об'єму документа (синтак­сичного рівня) до фізичного свідчить про компактність до­кумента. Кількість нової для даного споживача інформації визначається поняттям інформативність документа.

Зміст всієї інформації в конкретній інформаційній сис­темі називається тезаурус (від гр. - запас), складо­вими якого, з точки зору інформативності, є: основна інфор­мативність - те, що дане і те, що отримане; втрата інформативності - те, що дано й не отримано; безкорисна (надлишкова) інформативністьінформаційний шум.

Реципієнт (одержувач інформації) також має свій тезау­рус, складовими якого є: основна інформативність- те, що дане й те, що отримане; проста асоціативна інформа­тивність - те, що не дане автором (лише припускалось), але реципієнт отримав, завдяки своїй кваліфікації; складна асоціативна інформативність- те, що автор не дав, не при­пускав, але реципієнт отримав.

Асоціативна інформативність- відіграє роль подразника, що викликає збільшення інформації у свідомості отримува­ча. Без складної асоціативної інформативності розвиток на­укових досліджень неможливий .

Цифрову оцінку інформативності можна здійснювати шляхом складання двох списківдескрипторів (від англ. - розпізнавати), тобто значимих слів або словосполу­чень, що несуть змістове навантаження й нерідко назива­ються ключовими словами. До першого списку дескрипторів заносяться дескриптори документа, до другого - дескрипто­ри отримувача.

Відношення інформативної ємності до інформативного об'єму (синтаксичного рівня) називається інформативною щільністю.Чим більша кількість дескрипторів в одиниці об'єму, тим щільніше текст. Тези повідомлення більш щільні, ніж саме повідомлення, математичний текст щільніший за гуманітарний.

 

Лекція 8. Комунікативні можливості документа (2 год.)

Документ як джерело інформації. Інформаційні ресурси як сукупність документів в інформаційних системах. Документно – комунікаційна система. Документні потоки та масиви. Документ як артефакт. Артефактна цінність документа. Міжнародне й державне регулювання питань щодо збереження артефакт них документів.

Основні поняття теми:інформаційні потоки, інформаційні ресурси, комунікація, артефакт, документна пам’ятка, книжкова пам’ятка .


Читайте також:

  1. II рівень
  2. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  3. Аналоговий рівень доведення
  4. Атомарний рівень будови речовини
  5. Базовий рівень
  6. Безробіття та його природний рівень
  7. Безробіття як економічне явище. Суть ,рівень та види безробіття
  8. Бланк документа
  9. Бланк документа, вимоги що пред'являються до нього.
  10. Бланк документа, вимоги, що пред’являються до нього
  11. Блок 5. Доходи та рівень життя населення.
  12. В ході своєї роботи бухгалтер має справу з різними документами.




Переглядів: 1081

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Носії інформації | Органи-мішені при асфіксії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.