Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація проведення PR-кампанії

Суть і особливості проведення PR-кампанії

Створення позитивного іміджу, високої репутації організації здійснюється в процесі тривалої і складної PR-кампанії.

Суттю або головною прописною істиною іміджування є те, що саме воно виступає основним складовим елементом усієї діяльності PR. До особливостей проведення кампанії варто віднести їх цілеспрямованість, довгостроковість і складність реалізації.

Розпочинаючи кампанію, зазначає В.А. Мойсеєв, не­обхідно дати їй словесний вираз, тобто дати певні формулю­вання, визначення, які будуть підкріплені відповідними засо­бами. Сам процес формування іміджу в свою чергу буде спри­яти вдосконаленню всієї філософії організації, підвищенню якості її товарів та послуг.

PR-кампанії спрямовані на: створення певного впливу на громадськість; встановлення сприятливих зв'язків з урядом і електоратом; вирішення довгострокових програм; розв'язан­ня кризових ситуацій; налагодження відносин з місцевими органами управління; покращення морального клімату на підприємстві; поліпшення відносин з інвесторами; стиму­ляцію роботи зі споживачами; стимуляцію споживчого інте­ресу до нового товару (послуг) і до вже розміщеного на ринку;

організацію спеціальних ювілейних заходів; організацію за­ходів по захисту навколишнього середовища; організацію за­ходів, спрямованих на захист досягнень корпоративної куль­тури; благодійні цілі тощо.

Для створення позитивного іміджу організації в PR-кампанії необхідно показати її популярність, фінансову стабіль­ність, якість товарів та послуг, інноваційність, цінову політи­ку, умови платежів і систему знижок, лозунг, девіз, участь в суспільному житті, конкурентний статус, спонсорство, автор­ство і визнання керівника.

PR-кампанія – це перш за все комплекс заходів, що да­ють можливість оцінювати відношення громадськості, іден­тифікувати комунікативну політику і дії організації з інтереса­ми суспільства.

Розглянемо варіант проведення кампанії силами власного підрозділу PR в організації. До основних стадій проведення кампанії відносяться:

^ визначення загальних завдань;

^ дослідження умов проведення кампанії;

^ формулювання основної концепції;

^ розробка плану проведення кампанії;

^ складання детального кошторису витрат;

^ організація виконання, запланованих заходів;

^ контроль та оцінка ефективності проведення;

^ підведення підсумків проведення кампанії.

Тепер трохи докладніше про кожен зазначений етап про­ведення PR- компанії.

Визначення загальних завдань

Загальні завдання кампанії розробляються після прий­няття рішення керівником організації та підписання відповідного наказу про її проведення. Варто передбачити су­му поетапних витрат та систему оплати праці зайнятих працівників. Без підрахування загальних витрат і затверджен­ня кошторису кампанію не слід починати.

Так, В.А. Мойсеєв пропонує такий розподіл необхідних витрат щодо проведення PR-кампанії [5]:

1) визначення загальних завдань і їх досконала розробка – 5 % суми проекту;

2) дослідження умов проведення, формулювання кон­цепції, розробка плану, проведення, розгляд і затвердження кошторису – 10 %;

3) реалізація запланованих в кампанії заходів – 70 %;

4) аналіз ефективності проведення, підведення підсумків – 15 %;

Як показує практика та зарубіжний досвід від кампанії не можна очікувати швидкого ефекту, вона повинна цілеспря­мовано проводитися декілька років. Намітивши загальні за­вдання, можна переходити до вирішення конкретних завдань, що стосуються більш вузького кола питань.

Дослідження умов проведення кампанії

Починається кампанія з дослідження умов її проведення. За допомогою опитувань, спостережень, експерименту, вив­чення статистичних даних і звітів, аналізу каталогів ярмарок, наукових публікацій, доступної документації конкурентів то­що визначається стартова позиція організації і її зовнішнє оточення. Варто також вивчити загальну політичну й еко­номічну ситуацію в регіоні, зробити методологічний аналіз оточуючого середовища.

Необхідне проведення систематичної роботи над ство­ренням повного переліку аудиторій організацій незалежно від того підтримуються з ними стосунки чи ні. Для кожної з кате­горій перелічених аудиторій бажано створення поіменної картотеки осіб, які будуть виконувати певні обов'язки. Без проведення методологічного аналізу аудиторій програма кам­панії буде мати копцентуальні недоробки, що виявиться або в неправильному визначенні цільових аудиторій і як резуль­тат – в негативній реакції з їх боку, або в помилковому визна­ченні основних пріоритетів.

Детальний структурний аналіз можна значно спростити завдяки комп'ютерним засобам управління картотеками і пе­редачею інформації з доступом до різних баз даних.

За допомогою проведення зазначених досліджень визна­чається стартовий рейтинг підприємства, стан його виробни­чих потужностей, визначається стратегія, уточнюється рівень його конкурентоспроможності. Усі результати досліджень фіксуються в підсумковій довідці, де визначаються загальні контури організації проведення PR-кампанії.

Формулювання основної концепції

Визначення концепції проведення кампанії проводиться на підставі аналізу наявних досліджень та моніторингу релевантної інформації. Вона заснована на загальній меті і стра­тегічних завданнях фірми. Після цього уточнюються зв'язки з державними органами, засобами масової інформації, ко­мерційними та суспільними організаціями, соціальними і професійними групами населення, конкретизуються форми і методи роботи зі споживачами, визначаються глобальні і ло­кальні завдання PR-кампанії.

Джерелом громадської думки при певному формуванні концепції є: ретроспективне ознайомлення з наявною інфор­мацією по зазначеному колу питань в пресі та електронних виданнях, уважний перегляд традиційних місць вираження пропозицій та ідей, що формують думку тієї чи іншої ауди­торії (аналіз парламентських дебатів, спеціалізовані пуб­лікації в мас-медіа щодо обраного сегменту ринку, бюлетені держадміністрацій, професійних асоціацій, перегляд най­більш важливих подій завдяки телебаченню, опитування представників тих чи інших організацій і т.п.).


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  5. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  6. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  7. Адміністративно-територіальна організація
  8. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  9. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  10. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  11. Апаратура та методика проведення газометрії свердловин в процесі буріння
  12. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.




Переглядів: 3368

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функції PR та їхня сутність | Розробка плану проведення кампанії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.