![]()
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Факторинг та форфейтинг
ФАКТОРИНГ Факторинг – це операція з кредитування оборотного капіталу суб'єкта господарювання. Основою факторингу є перевідступлення першим кредитором прав вимоги боргу третьої особи другому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу першому кредитору. Фактично банк (факторингова компанія) купує рахунки-фактори постачальника. Факторингові операції включають:
Факторингові операції можна класифікувати за багатьма ознаками: 1. За сектором ринку, де здійснюють факторингові операції:
2. Залежно від того, чи повідомляються дебітори клієнта про угоду факторингу:
3. Залежно від характером взаємовідносин між фактором та постачальником, що складаються у разі відмови покупця від оплати боргових вимог:
4. За набором послуг, що включає факторинг:
5. Залежно від охоплення факторингом перевідступлення постачальником боргових вимог:
6. Залежно від порядку оплати боргових вимог:
Зміст та послідовність здійснення факторингової операції: 1) відвантаження постачальником покупцеві товару; 2) акцепт покупцем боргових вимог за товар; 3) пред'явлення постачальником боргових вимог фактору з метою їх перевідступлення; 4) вивчення фактором кредитоспроможності постачальника і, у разі позитивного результату, укладення з ним договору факторингу; 5) перерахування постачальникові коштів у розмірі 70-90% суми боргових вимог, придбаних фактором; 6) виставлення фактором боргових вимог для оплати їх покупцеві; 7) оплата покупцем виставлених на нього фактором боргових вимог; 8) після отримання платежу від покупця фактор перераховує постачальнику залишок коштів за мінусом плати за факторингове обслуговування. Плата за факторингове обслуговування включає:
Розмір плати залежить від виду факторингу, кредитоспроможності постачальника, розміру процентної ставки за кредит, рівня ризиків, які несе фактор, строку перебування ресурсів фактора в розрахунках з покупцем. Факторингові операції вигідні як постачальнику, так і фактору. Використання факторингу постачальником дає йому змогу зокрема:
Недоліком факторингу для постачальника є вища вартість цієї операції порівняно зі звичайним кредитом. Здійснення факторингових операцій дає змогу фактору, поліпшити обслуговування клієнтів та залучити нових, збільшити і диверсифікувати джерела доходів. Основним недоліком факторингу для фактора є високий ризик цієї операції. Для мінімізації ризику фактор здійснює лімітування кредитної заборгованості постачальника, встановлює ліміт відвантаження товарів конкретному платникові, страхує окремі угоди. ФОРФЕЙТИНГ Форфейтинг - це придбання у кредитора боргу, вираженому в оборотному документів, на безповоротній основі. Це означає, що покупець боргу (форфейтер) бере на себе зобов'язання відмовитися - форфейтинге — від свого права регресної вимоги до кредитора у разі неможливості одержання грошових коштів від боржника. Фактично форфейтер (банк або спеціалізована компанія) бере на себе такі ризики, як ризик неплатежу, ризик переказування коштів, валютний, процентний ризики. Документи, які застосовуються при форфейтингу - векселі або рахунки дебіторів та розстрочки платежів. Ініціатором форфейтингової операції є, як правило, експортер (постачальник) чи його банк. Удаючись до форфейтингу, експортер отримує можливість додатково мобілізувати кошти та скоротити дебіторську заборгованість. Звернення експортера до форфейтера відбувається, зокрема, в таких випадках: bвласне фінансове становище експортера не дає йому змоги надовго вилучати кошти обороту; bімпортер недостатньо кредитоспроможний; bекспортеру не вдається отримати першокласну гарантію. Форфейтингу властиві такі характерні ознаки:
Форфейтингові операції здійснюються у такий спосіб. Експортер та імпортер домовляються про поставку товарів. Імпортер (платник) оформляє векселі, при недостатній кредитоспроможності гарантує їх. Експортер знаходить форфейтера, який з'ясовує суму угоди, строк, валюту, репутацію учасників, оформлення заборгованості та її забезпечення, строк погашення та проводить кредитний аналіз. Відбувається поставка. Боргові зобов'язання експортер продає форфейтеру зі скидкою на безповоротній основі. Удаючись до форфейтингу, експортер має такі переваги:
До недоліків форфейтингу, з погляду експортера, можна віднести:
Здійснення форфейтингових операцій дає форфейтеру такі переваги:
До недоліків форфейтингу для форфейтера належать:
Читайте також:
|
||||||||
|