Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Переваги факторингу.

Факторингове обслуговування найбільш ефективно до малих і середніх підприємств, які традиційно мають фінансові утруднення із-за несвоєчасного погашення боргів дебіторами та через обмеженість доступних до них джерел кредитування.

Широке поширення факторингових операцій у світовій практиці пояснюється прагненням підприємств та організацій в умовах ринкової економіки до прискорення оборотності коштів у розрахунках, скорочення розмірів відволікання платежів у дебіторську заборгованість, зниження платежів.

Крім того, те , що факторингові операції прийшли на зміну комерційному кредиту у вексельній формі і стали застосовуватися для обслуговування реалізації продукції, пов’язано з тим, що посилення інфляційних процесів вимагало прискорення переведення капіталу з товарної форми у грошову. А вексельна форма розрахунків не завжди гарантувала вчасне отримання коштів та відшкодування затрат на виробництво продукції, тому проблема дебіторської заборгованості для постачальника набула першорядного значення.

Крім того на відміну від вексельного комерційного кредиту продавець товару отримує готівкові гроші, а не вексель. І хоча отриманий вексель постачальник може облікувати у банку і отримати готівкові гроші, але в сумі меншій , ніж при продажі рахунків-фактур за договорами факторингу.

Для покупця придбання товарів у борг при комерційному кредиті майже не відрізняється від факторингового кредиту. Як і в першому, так і в другому випадках від зобов’язаний повернути борг по закінченню визначеного строку векселедержателю - при вексельному кредиті і фактор-фірмі – при факторинговому кредиті. Але при факторинговому кредиті покупець має можливість повернути борг через більш тривалий строк ( в окремих випадках він може пролонгувати борг під додаткові зобов’язання). Дозволяється також часткове погашення боргу, що стимулює покупку товару через факторингові відділи.

Факторинг розглядається як один із способів передачі підприємницького ризику, що дуже важливо в теперішній час, бо підприємство за допомогою факторингу може отримати майже 100 – відсоткову гарантію на одержання всіх платежів.

Як правило при факторингу обмежень щодо мінімальної суми дебіторської заборгованості немає. В ході факторингового обслуговування може бути профінансована поставка на будь-яку суму , майже на незначну суму.

Факторинг є одним із раціональних шляхів, котрий може бути використаний Національним банком України для фінансування розвитку виробництва, кредитування інвестиційної діяльності народного господарства.

Можливість інкасування дебіторської заборгованості, тобто одержання грошей за неоплаченими вимогами і рахунками – фактурами, особливо важливо для малих та середніх підприємств. А у зв’язку з державними програмами підтримки малого бізнесу, факторинг може зайняти почесне місце в системі ефективного державного регулювання цього процесу в Україні.

Використання в Україні факторингових послуг дасть можливість українським експортерам одержувати достовірну інформацію про фінансове положення закордонних партнерів перед підписанням експортних контрактів і гарантовано одержувати оплату за експорт продукції.

Один із сучасних українських банкірів порівнює факторинг з кисневою подушкою, яка дозволяє хворому протриматися і не задихнутися в умовах, коли тимчасово не має повітря.

Таким чином, перевагами цієї форми фінансування для клієнта є покриття кредитних ризиків і мінімізація втрат прострочення платежу; своєчасність виплат, дозвіл планувати здійснення платежів; своєчасне інкасування фактор-фірмою дебіторської заборгованості. Усе це створює умови для нормальної виробничої діяльності підприємства-постачальника, допомагає йому забезпечити підвищення оборотності оборотних коштів, ріст прибутковості.

Факторинг ефективний засіб поліпшення ліквідності і зменшення фінансового ризику при організації платежів, він дозволяє скоротити періоди розрахунків, прискорити інкасацію дебіторських заборгованостей, при здійсненні валютних розрахунків дозволяє утримуватися нормативів при здійсненні валютних розрахунків.


Читайте також:

 1. PR-відділ організації: переваги і недоліки
 2. Бюджетування як інструмент оперативного контролінгу, його переваги і недоліки
 3. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
 4. Види партнерств, їхні переваги та недоліки.
 5. Д. Рікардо про порівняльні переваги
 6. Делегування повноважень підлеглим. Переваги та ризики, пов’язані з передачею повноважень
 7. Детермінанти конкурентної переваги
 8. Договір факторингу. Договір комерційної концесії.
 9. Засоби маркетингових комунікацій на сучасному ринку: переваги та недоліки
 10. Зрілість конкурентної переваги
 11. Інші типи факторингу.
 12. Кожен із суб'єктів лізингу має у ньому свої переваги.
Переглядів: 1270

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність факторингу, його функції , учасники та переваги | Факторинг привабливий і постачальнику , і фактор-фірмі, і покупцю.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.