Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характеристика військової служби

Лекція № 18 Технології соціальної роботи з військовослужбовцями (3 години).

Соціальна робота, як уже говорилося, є наданням допомоги особам або соціальним групам, які знаходяться у важкій життєвій ситуації, уразливому становищі, не можуть самостійно впоратися зі своїми труднощами і тому потребують сприяння фахівців. На перший погляд військовослужбовці, які знаходяться в нормальних соціальних обставин, по самому характері своєї діяльності, набору особистісних якостей, відповідних цієї діяльності, не можуть ставитися до вразливим верствам населення: це, як правило, люди середнього віку, що вважається найбільш сприятливим, їх стан здоров'я перебуває під невсипущим професійним наглядом, нарешті, представники Збройних Сил, одного з найбільш шанованих соціальних інститутів, володіють високим соціальним статусом, і їх матеріальне становище досить стійко.

Проте сама специфіка професійної діяльності, пов'язаної з військової служби, містить у собі певні об’єктивні фактори, які негативно впливають на військовослужбовців і виконання ними певних функцій. Це характерно для збройних сил будь-якого сучасного суспільства, але особливості положення військовослужбовців в Російській Федерації обумовлюють особливу складність їх соціальної ситуації, і це не може не позначатися на їх самопочуття і діяльності.

Перш ніж розглядати комплекс проблем людей, які несуть службу, необхідно привести деякі дефініції, які згідно з чинним законодавством встановлюють статус обумовлених явищ.

Громадянин, що проходить військову службу, є військовослужбовцем і має правове положення, визначене законом.

Для проходять військову службу встановлюються склади військовослужбовців: солдати і матроси; сержанти і старшини; прапорщики і мічмани; а також офіцери: молодші, старші, вищі. Від приналежності до того чи іншого складу залежить статус військовослужбовця, його субординаційна позиція, матеріальне становище, побічно - стан здоров'я, сімейні обставини та ін. Тому соціальні проблеми військовослужбовців певною мірою можуть бути згруповані залежно від їх приналежності до того чи іншого складу.

Військова служба може здійснюватися за призовом (для солдатів і матросів, сержантів і старшин) або за контрактом - для всіх складів військовослужбовців.

Деяким категоріям призовників встановлюється відстрочка від призову (наприклад, на час навчання на денному відділенні вищого навчального закладу та в інших випадках); умови і терміни таких відстрочок встановлюються федеральними законодавчими органами і можуть змінюватися.

Терміни військової служби за призовом встановлюються законодавцем, для проходять військову службу за контрактом - контрактом.

Проблеми військовослужбовців (і їх сімей) обумовлені покладеними на них обов'язками щодо збройного захисту держави, що передбачає виконання поставлених завдань в будь-яких умовах, у тому числі з можливим ризиком для життя. Це визначає особливості тієї соціально-рольової системи, в якій вони діють. Функціональні обов'язки військовослужбовців суворо регламентовані, а субординаційна структура є жорстко ієрархічної. Накази вищих осіб не обговорюються і підлягають неухильного виконання незалежно від ставлення до наказу того особи, яка його отримує. Крім того, у військовослужбовця (і в ряді випадків його сім'ї) відсутня можливість вибору заняття і місця проживання. Людина, що проходить військову службу, часто піддається впливу несприятливих факторів: емоційна й фізичні перевантаження, вплив шуму, вібрації, хімічних реагентів, замкнутого простору, монотония, сенсорна депривация, постійна вимушений контакт з іншими військовослужбовцями, відсутність можливості самоти, міжособистісна напруженість, міжособистісні конфлікти,


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  5. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  6. Аварійно-рятувальні служби
  7. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  8. Автокореляційна характеристика системи
  9. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  10. Адміністративно-правове регулювання проходження державної служби
  11. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  12. Аплікація як вид образотворчої діяльності дошкільнят, його характеристика.




Переглядів: 916

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проблеми інвалідів у різних сферах життя. | Форми соціальної роботи з військовозобов'язаною молоддю та членами їх родин.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.