Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Щитові прохідницькі комплекси

Щитові комплекси по сукупності технологічних операцій подрозділяють на комплекси для механізації будівництва тунелів: із збірним (блоковим) кріпленням; з монолітно-пресованим бетонним кріпленням і незалежно від креплення, що зводиться. Найбільшого поширення набули комплекси для будівництва тунелів із збірним кріпленням (рис. 60, а), які застосовують в різних гірничо-геологічних умовах. Порода в забої руйнується виконавчим органом 1, розташованим у головній частині щита 2. Подача щита вперед проводиться гідродомкратами 3, що упираються в торець кріплення 4, Зруйнована порода видається із вибою конвеєрами 5, 6 і перевантажується до складу вагонеток 7. Чавунні або залізобетонні блоки 8 креплення доставляються на кріплевізках 9. Кріплення збирається під захистом оболонки щита. Блоки креплення укладаються в кільце кріплевстановлювачем 10, виконаним у вигляді радіальної механічної руки, переміщуваної уподовж вісі щита, розсовуваною в радіальному напрямі і такою, що повертається в площині, перпендикулярній до вісі щита. Блоки кріплення з блоковізів під захоплення кріплевстановлювача подаються тельфером і рольгангом (на схемі не показані). Зовнішній діаметр креплення виконується трохи меншим, ніж внутрішній діаметр оболонки щита. Зазор необхідний для можливості збірки кріплення і для поворотів щита на криволінійних ділянках тунелю.

Порожнечі між кріпленням і стінками виробки в стійких породах заповнюють цементно-піщаним розчином. Ведуться також гідроізоляційні роботи - чеканка швів між блоками, кріплення і контрольне нагнітання за кріплення цементного розчину. При застосуванні кріплення, обжатого в породу, і при нестійких породах необхідність нагнітання цементно-піщаного розчину за кріплення відпадає, а гідроізоляційні роботи також необхідні.

По розглянутій схемі виконаний прохідницький щитовою: комплекс КЩ-5,2Б, що містить стрілоподібний виконавчий орган і комбіновані площадки. Він призначений для механізації проведення магістральних виробок у складних гірничо-геологічних умовах Підмосковного вугільного басейну.

Недолік розглянутої схеми щитового комплексу - необхідність внутрішньої залізобетонної обробки в колекторних і гідротехнічних тунелях, що збільшує терміни і вартість споруди таких тунелів.

Прохідницькі щитові комплекси для будівництва тунелів з монолітно-пресованим бетонним кріпленням (рис. 60, б), засновані на технології, при якій кріплення остаточно формується біля забою з бетонної суміші, що ущільнюється тиском. Відмінність цієї схеми комплексу від розглянутої вище полягає в способі зведення кріплення.

Рис. 60 – Схеми щитових комплексів

За допомогою бетононагнітача 11 бетонну суміш нагнітають в простір, обмежений оболонкою щита 2, опалубкою 12, торцем готового кріплення 13 і пресуючим кільцем-штампом 14. Щит просувається вперед гідродомкратами 3, що упираються через пресуюче кільце-штамп 14 в бетонну суміш, яка під дією тиску ущільнюється і притискається до породи, заповнюючи простір, що звільняється оболонкою щита. Кріплення при цьому має щільний контакт з навколишніми породами, що покращує умови її роботи. Відрив пресуючого кільця-штампу від затверділого бетону і повернення його в початкове положення для повторного циклу здійснюються гідроциліндрами 15. Комплекс залишає за собою повністю готовий тунель.

Комплекси для будівництва тунелів незалежно від зведення креплення застосовують тільки в міцних стійких породах. Кріплення зводиться позаду щита. У щитових комплексах, що працюють за цією технологічною схемою, замість пресуючого кільця використовують пристрій, що розпирається в стінки виробки. Щит просувається шляхом упору щитових гідродомкратів в пристрій розпору. Пристрій розпору підтягається гідроциліндрами після зняття розпору. Застосування цих щитових комплексів обмежене. У міцних стійких породах прохід тунелю доцільніше вести комбайновим або буропідривним способом.

Щитові комплекси, як і комбайнові, обладнюються системами пилопригнічення і провітрювання.


Читайте також:

  1. V Ідентифікація, раціоналізація, проекція, інтроекція, агресія, зворотна реакція та їх комплекси.
  2. БАГАТОКОВШОВІ ЕКСКАВАТОРИ. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  3. За допомогою теорії розмірностей розмірні фізичні величини, що входять в опис фізичного процесу, комбінуються в безрозмiрнi комплекси, які можна розглядати як нові змінні задачі.
  4. Комплекси для проходження виробок буровибуховим методом.
  5. Комплекси для проходження стволів, їх призначення.
  6. Комплекси з комбайнами бурової дії.
  7. Комплекси з комбайнами вибіркової дії.
  8. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  9. Комплекси управлінських завдань, які дозволяють автоматизувати корпоративні ІС.
  10. Міжгалузеві комплекси, їх сутність, структура та значення
  11. Основні технологічні процеси ВГР та поняття про комплекси обладнання.
  12. Паливно-енергетичний, металургійний, машинобудівний, хіміко-лісовий, будівельнийкомплекси.




Переглядів: 802

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Комплекси для проходження виробок буровибуховим методом. | Способи буріння стволів та їх призначення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.