Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Комбайни для проходження стволів, їх призначення.

Комбайни для проходження стволів призначені для механізації руйнування породи в вибої, навантаження і транспортування гірничої маси, зведення постійного кріплення при проходці вертикальних стволів діаметром в світлі від 6 до 7,5 м в породах з коефіцієнтом міцності до 10. Вони можуть ефективно застосовуватися при стійких породах, глибині ствола 750-1200 м. і притоках води не більше 30 м3/г. Комбайни забезпечують високу безпеку виконання робіт, виключають важку фізичну працю підземних робочих, істотно покращують санітарно-гігієнічні умови і підвищують продуктивність праці.

Конструкцію комбайна для проходження стволів розглянемо на прикладі комбайна СК-1У. Комбайн СК-1У (рис. 70) складається з триповерхового зварного каркаса 1, планетарного породоруйнуючого органа 2, головного приводу 3, пневмоелеватора 4, бункера 5, щита 6, опалубки 7, гідроциліндрів нижнього 8 і верхнього 9 розпорної, системи підвіски 10 комбайна, телескопічних трубних механізмів 11, а також електро- і пневмообладнання.

Для забезпечення проходження стволів діаметром 7 і 7,5 м. в світлі ріжучі диски, щит і металоконструкція комбайна виконані змінними.

У стволі комбайн підвішується через гідроврівноважувальну систему 10 по полиспасній схемі на чотирьох лебідках ЛПЭ-45/1300.

Рис. 70 – Комбайн для проходження стволів СК -1Н

Виконавчий орган виконаний планетарним дводисковим.

Зміна частоти обертання дисків і водила досягається зміною частоти струму, що живить головний високовольтний двигун. Система частотного регулювання розташована на поверхні і забезпечує нормальну частоту обертання, рівну 1000 мін-1, або зменшену, рівну 500 мін-1.

Зусилля подачі від 0 до 7 кН створюється вагою ріжучого органа і плавно регулюється дроселем на пульті управління комбайном, а зусилля подачі від 7 до 14 кН - гідроциліндрами подачі, що живляться від насосної станції, і регулюється тим же дроселем.

Проходження ствола комбайном проводять заходками по 1,3 м. Перед початком роботи комбайн опускають в забій, де він розпирається шістьма нижніми гідродомкратами через секторний щит в породу, а трьома верхніми, забезпеченими лижами, в бетонне кріплення.

При подачі робочого органа на забій диски, що обертаються, здійснюючи планетарний рух, руйнують породу шарошками або різцями. Зруйнована порода у вигляді гідросуміші пневмоелеватором перевантажується в бункери, змонтовані на каркасі, і скипами видається на поверхню. Водовідлив із забою здійснюється насосом, встановленим на нижньому полку, в перекачну камеру або на поверхню. Монолітне бетонне кріплення зводять одночасно з руйнуванням породи в забої. Для цього використовують металеву секційну опалубку із спіральним піддоном. Спуск бетонної суміші за опалубку проводять по двох трубах, прикріплених до стінок ствола анкерами.

Відрив опалубки від затверділого бетону здійснюють гідроциліндрами, що живляться від гідросистеми комбайна.

З'єднання комбайна з трубопроводами стислого повітря і водовідливу виконане гнучкими рукавами, а з бетоновозами і вентиляційним трубопроводом — телескопічними трубними пристроями. Труби нарощуються після використання запасу ходу телескопів. Для виконання цих робіт використовують підйомні механізми телескопів і монтажну лебідку.

Комбайн обслуговують машиніст і два його помічника. Управління комбайном здійснює машиніст із пульта, розташованого на середньому полку, поряд із редуктором головного приводу. В процесі руйнування породи машиніст стежить за навантаженням двигуна робочого органа, роботою механізму подачі, видачею гірничої маси пневмоелеватором, навантаженням гірничої маси в скіпи. Помічники машиніста зводять постійнє кріплення, встановлюють анкерні болти для кріплення труб до стінок ствола.

Перед спуском комбайна на нову заходку зруйновану породу із забою видаляють, виконавчий орган піднімають в початкове положення, перевіряють наявність запасу гнучких шлангів, кабелю, ходу телескопа, а на поверхні - готовність до роботи лебідок підвіски (ЛПЭ-45/1300). Прохідницькі посудини з отворів каркаса комбайна виводять, опалубки відривають від бетону, каркас комбайна від розпору звільняють. Спуск проводять за командою машиніста, що знаходиться на пульті управління. Один з помічників з першого поверху спостерігає за відстанню ріжучого органа до забою, інший помічник знаходиться па третьому поверсі і стежить за положенням кабелів, рукавів і труб телескопів. Спуск комбайна припиняють при відстані від забою до породорайнуючих інструментів, яка рівних 30-40 мм.

Після спуску комбайн центрують з контролем по чотирьох схилах, розпирають і цикл проходки повторюють.

При застосуванні комбайна СК-1У передбачена можливість проходки окремих ділянок ствола в абразивних породах з f > 10 буропідривним способом. З цією метою в перекриттях каркаса комбайна виконані отвори для пропуску перекидних бадь місткістю 3 м3, вантажного і бурового устаткування. При переході на буропідривний спосіб проходки комбайн піднімають на вибухобезпечну висоту, а в забої встановлюють машину «Навантажувач».

На базі комбайна СК-1У і інвентарного устаткування оснащення створений високопродуктивний комплекс, призначений для проходки стволів в стійких породах з широким діапазоном мійності.

Комбайн ПД-2 по компонувальній схемі і принципу дії в основному аналогічний комбайну СК-1У. Відмінність полягає в технічних даних і в неможливості переходу на буропідривний спосіб без демонтажа комбайна.


Читайте також:

  1. Адміністративно-правове регулювання проходження державної служби
  2. Алгоритм проходження графу вглиб
  3. Бурові установки для буріння стволів, їх призначення і класифікація.
  4. Валютні системи : поняття, структура, призначення.
  5. Види криміналістичних обліків і їх призначення.
  6. Вища за інші часи і нижча від себе. Потужна і рівночасно непевна свого призначення. Горда зі своїх сил і рівночасно застрашена ними”.
  7. Власні кошти бюджетних установ, їх склад та призначення. Завдання обліку коштів спеціального фонду
  8. Економічна сутність державного кредиту, його призначення. Відмінність державного кредиту від банківського.
  9. Злочини проти порядку проходження військової служби
  10. Злочини, що посягають на встановлений порядок проходження військової служби.
  11. Й крок. Вuзначення пiзнix термінів початку i завершення робiт «зворотним проходженням».




Переглядів: 720

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Експлуатація грейферних навантажувальних машин | Комплекси для проходження стволів, їх призначення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.