Сьома модель.Сьома модель вміщує елементи четвертої і третьої моделей. Крім того, що кожний філіал має свій ТКР (як у четвертій моделі), головному банку дозволяється виконувати початкові платежі від імені своїх філіалів (як у третій моделі). Відправником платежів може виступати як головний банк, так і філіал. Головний банк має можливість обмежувати категорії початкових платежів філіалів по сумах, по балансових рахунках і т.п. Таким чином банк надає філіалам самостійність при виконанні масових платежів невеликими сумами і контролює великі фінансові операції.
Модель реалізується консолідованим кореспондентським рахунком головного банку з ТКР філіалів зі змішаним способом їх ведення. Головний банк і всі його заклади є учасниками СЕП, вони мають МФО, АРМ-3 та засоби захисту.
Управління роботою філіалів виконується за допомогою таких бізнес-правил:
- повне блокування початкових кредитних платежів;
- обмеження по сумі одного платежу;
- обмеження по сумі обігу за день;
- обмеження на підсумковий обіг;
- обмеження по необхідному значенню залишка;
- блокування відкриття та закриття особових рахунків;
- обмеження на відправника чи отримувача платежів.
Бізнес-правила транспортуються у СЕП за допомогою спеціального файла — M. Згідно з технологією роботи моделі головний банк може формувати і відправляти в один момент не більше одного набору бізнес-правил на філіал. Тобто, якщо файл M відправлено, то наступний файл цього типу можна відправляти лише після отримання файла-квитанції, яка підтверджує отримання бізнес-правил. Це є певним обмеженням і недоліком роботи по сьомій моделі, тому що збої електронної пошти можуть призвести до зниження ефективності її роботи.
Взаємодію учасників СЕП при розрахунках за сьомою моделлю зображено на рис. 3.8.