Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Види і вимірники господарського обліку

Облік здійснюється шляхом нагляд, вимірювання і систематичної реєстрації всіх господарських процесів, їх результатів і використання ресурсів на кожному окремому підприємстві (в об'єднанні).

У обліку застосовуються економічні угрупування, що дозволяють шляхом їх узагальнення вивчати господарську діяльність.

Об'єкти обліку відбиваються в облікових документах за допомогою натуральних, працяових і грошових вимірників.

Натуральні вимірники застосовуються для кількісного обліку окремих предметів (основних коштів, матеріальних цінностей, готових виробів), а також виконаної роботи (перевезень). До натуральних відносяться наступні вимірники: кілограми, літри, метри (лінійні, квадратні, кубічні), штуки, кілометри, платні кілометри, тонно- і пассажиро-кілометри, тонни, автотонно-години і

Натуральні показники можна узагальнювати лише по однорідних предметах (номенклатурним номерам матеріалів, видам основних коштів, що мають одне і те ж призначення, технічну характеристику) або роботах (перевезенням), що мають однакових вимірників.

Працяові вимірники є способом визначення і контролю витрат праця і використання робочого часу. Обліковими одиницями є години, дні, людино-години, людино-дні.

У ряді випадків для розрахунку якісних показників працяові вимірники застосовують в поєднанні з натуральними, наприклад, при визначенні зростання або зниження продуктивності праця, численні працяомісткості тієї або іншої операції, виробу або робіт і

Грошові вимірники (рублі, копійки) використовуються як єдиний узагальнюючий показник, що дозволяє врахувати самі різнорідні засоби і цінності, разнохарактерні операції, а також представити їх в грошовій оцінці як єдине ціле.

Для найбільш об'єктивної оцінки господарських операцій грошові вимірники можуть застосовуватися в обліку в поєднанні з натуральними і працяовими вимірниками. Наприклад, розмір оплати праця в грошовому вираженні обчислюється шляхом множення або денної ставки працівника, відповідної його кваліфікації, на число відпрацьованих ним днів, або розцінки за одиницю виконаної роботи (перевезення) або за одиницю виробу на кількість роботи (перевезення) або виробів.

Застосування різних вимірників нарізно або в різних поєднаннях дає можливість більш повно і правильно відобразити в обліку і конкретно проконтролювати окремі господарські операції і їх результати.

На підприємствах автомобільного транспорту використовуються три вигляду обліку (оперативний, статистичний і бухгалтерський), кожний з яких має свої особливості і задачі.

За допомогою оперативного (оперативно-технічного) обліку на підприємстві здійснюються повсякденне нагляд і контроль за господарськими операціями в процесі їх здійснення або ж безпосередньо після їх закінчення на окремих дільницях виробничої і фінансової діяльності. Оперативний (оперативно-технічний) облік служить цілям поточного оперативного керівництва.

На автотранспортних підприємствах (АТП) оперативний (оперативно-технічний) облік застосовується для контролю за випуском автомобілів і причеп на лінію; використанням їх пробігу і вантажопідйомності; непродуктивними простоями рухомого складу; витратою автомобільного палива і пробігом автомобільних шин; виконанням графіка технічного обслуговування і ремонту рухомого складу; виконанням договорів по постачанню і перевезенням; виконанням плану перевезень, прибутків і готівкової виручки (на пасажирському автомобільному транспорті); використанням робочого часу, дисципліною і продуктивністю праця. У оперативному (оперативно-технічному) обліку використовуються натуральні, працяові і грошові вимірники.

Статистичний облік має своїми об'єктами кількісну сторону масових явищ виробничої діяльності і суспільного життя. За допомогою статистики на кожному окремому підприємстві і в народному господарстві загалом ведеться періодичний облік виконання планових виробничих показників, витрати фонду оплати праця, виконання плану по працяу, наявності і використання матеріальних ресурсів і

У частині масових явищ суспільного життя статистик вивчає чисельність і склад населення, його соціально-демографічні дані (про народжуваність, смертність, середній заробіток і .

Статистичний облік використовує дані оперативно-технічного і бухгалтерського обліку, а також матеріали спеціальних обстежень, що проводяться органами статистичного обліку як комплексно, так і вибірковим шляхом. Для реєстрації спостережень застосовуються натуральні, працяові і грошові вимірники.

Бухгалтерський облік є всеосяжним і найбільш достовірним виглядом народногосподарського обліку. Він покликаний найбільш повно і об'єктивно відображати всі види витрат і прибутків, забезпечувати докладні звітні відомості для контролю виконання плану підприємством і для оцінки результатів його діяльності.

Дані бухгалтерського обліку і звітності служать основою при проведенні перевірок, ревізій і аналізу господарської діяльності.

Всеосяжним бухгалтерський облік є внаслідок того, що протягом облікового періоду (місяця, кварталу, року) в його регістрах хронологічно і систематично фіксується вся виробнича і фінансова діяльність АТП, наявність і рушення коштів, їх джерел і поточні господарські операції по перевезеннях, транспортно-експедиційному обслуговуванні підприємств народного господарства і населення, інших роботах і послугах.

У бухгалтерському обліку використовуються всі три вигляду вимірників (натуральні, працяові і грошові). Однак при складанні бухгалтерської звітності використовуються одні вимірники - грошові. Це дозволяє всі цінності і господарські операції АТП показувати в єдиній всеосяжній і порівнянній грошовій оцінці.

Найбільш достовірним виглядом обліку бухгалтерський облік є внаслідок того, що він ведеться шляхом безперервної, суцільної і послідовної реєстрації всієї облікової інформації на основі належним образом оформлених первинних облікових документів, в яких фіксуються господарські операції, що здійснилися. Таким чином, бухгалтерський облік є документальним і доказовим, оскільки кожний його запис підтверджується відповідним документом.

Достовірність і об'єктивність бухгалтерського обліку, а також доводимість його записів, крім первинних облікових документів, підтверджується також періодичними інвентаризаціями коштів, розрахунків і інших статей балансу. Результати інвентаризації свідчать також про наявність тісної ув'язки даних бухгалтерського обліку з фактичним станом матеріальних, майнових, грошових і інших коштів підприємства і їх збереженням.


Читайте також:

  1. Автоматизовані форми та системи обліку.
  2. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  3. Апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду
  4. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  5. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК, ЙОГО СУТЬ І ЗНАЧЕННЯ. ВИДИ ОБЛІКУ. ОБЛІКОВІ ВИМІРНИКИ.
  6. БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВОДКИ З ОБЛІКУ ВИТРАТ НА НДР ЗА ДОГОВОРАМИ З ЗАМОВНИКАМИ
  7. БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВОДКИ З ОБЛІКУ ДЕПОЗИТНИХ СУМ
  8. Бухгалтерського обліку
  9. Бухгалтерського обліку
  10. БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
  11. Ваучерна система обліку і контролю грошових коштів
  12. Введення обліку та подання звітності платниками єдиного податку




Переглядів: 1772

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОБЛІК І АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ТРАНСПОРТНОЇ РОБОТИ | Предмет і метод бухгалтерського обліку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.