Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні міжнародні і громадські екологічні організації та рухи

Міжнародне екологічне співробітництво в галузі охорони довкілля розпочалося у 50-60-х роках, коли були досягнуті і підписані перші угоди про охорону вод Світового океану від забруднення нафтопродуктами, Про Охорону Природи і Природних ресурсів.

Протягом останніх 50 років під егідою ООН було створено десятки органів, центрів і програм з охорони довкілля:

– Міжнародна програма МАБ («Людина і біосфера»), яка вбирає близько 15 наукових проектів досліджень для 30 країн;

– ЮНЕП (Програма міжнародного співробітництва з проблем природного середовища);

– ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я);

– МКОДР (Міжнародна комісія з охорони довкілля і розвитку);

– ЕФОС (Глобальний фонд навколишнього середовища);

– ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН);

– АМО (Всесвітня метеорологічна організація) та багато інших.

Відомою у світі є міжнародна організація «Римський клуб», створеної у 1968 р. з ініціативи італійського економіста Ауреліо Печчеї. Сьогодні в цю організацію входить близько 80 всесвітньо відомих вчених і діячів різних професій з 30 країн світу, у тому числі – Д. Медоуз, Б. Коммонер, У. Тоффиер, Б. Гаврилішин, Сабуро та ін. Головною метою клубу є вивчення глобальних проблем цивілізації, і вироблення шляхів подолання найбільших лихоліть людства: бідності, безробіття, глобальної екологічної кризи. Щорічно члени Римського клубу готують доповіді, які, як правило, привертають до себе увагу всього світу.

Велике значення для людства мала діяльність Конференції з роззброєння, організованої в 1961р., і до якої входить 5 ядерних держав і 35 неядерних. Ця конференція сприяла розробці й укладанню важливих угод в галузі обмеження гонки озброєнь і роззброєння, у підготовці Договорів про заборону ядерних випробувань, про нерозповсюдження ядерної зброї, ліквідацію бактеріологічної зброї. З 1978 р. діє Конвенція щодо заборони військового негативного впливу на довкілля, Сьогодні конвенцію підписали близько 70 країн.

У 1970 р. виникла незалежна міжнародна організація Грінпіс – «Зелений світ». Метою цієї організації було створення сумісних дій для запобігання деградації та руйнування екосистем як регіональних, так і глобальних. 3а майже 40 років існування ця організація зробила багато корисного: бореться за існування морських тварин (китів, тюленів, черепах) і вод Світового океану, за припинення ядерних випробувань, збереження довкілля Антарктики, заборону міжнародної торгівлі шкідливими відходами та інше.

На початку 90-х років в Італії була створена громадська екологічна організація Легамбьєнте («Довкілля»), яка зокрема, значну увагу приділяє оздоровленню українських і білоруських дітей, що постраждали від ядерної аварії в Чорнобилі, організовує міжнародні форуми та різні природоохоронні акції. Великого успіху досяг народний рух в Кенії – «Зелений пояс», що був започаткований у 1977 році видатною кенійкою, проф. Вангорі Маатхаї з метою збереження лісів Кенії – цього найціннішого багатства краю. З того часу кенійські учасники руху висадили більше 10 млн. дерев, забезпечивши збереження екосистем, продуктів харчування, робочих місць, піднявши моральний дух нації.

У 1989 році в Лондоні відбулася Міжнародна конференція на захист озонового шару. Ініціаторами цієї конференції стали Прем’єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер і виконавчий директор ЮНЕСКО Мостафа Талба. На цій конференції було прийнято ряд важливих рішень і підписані угоди глобального масштабу. У 1991 році почала виконуватися грандіозна програма “зелених” у Австралії – «Мільярд дерев», згідно з якою до кінця тисячоліття має бути відновлено понад 10 млн. га лісу на цьому континенті.

Міжнародне співробітництво в галузі охорони довкілля цілком відповідає інтересам України, певною мірою сприяє вирішенню соціоекологічних проблем, дає можливість поширювати і використовувати передовий зарубіжний досвід у сфері взаємодії суспільства і природи. Ця робота здійснюється відповідно до Закону України «Про охорону НПС», постійно координується з Міністерством закордонних справ України і включає багатостороннє і двостороннє співробітництво, організацією виконання міжнародних зобов’язань України, взаємодією з організаціями, фондами, банками, що надають кредити і безоплатну технічну допомогу.


«Жива клітина безмірно переважає будь-який завод надзвичайною злагодженістю процесів, ювелірною точністю результатів, економічністю й раціональністю»


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
  3. PR-відділ організації: переваги і недоліки
  4. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  5. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  6. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  7. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  8. Акти з охорони праці в організації.
  9. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  10. Актуальні тенденції організації іншомовної освіти в контексті євроінтеграції.
  11. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  12. Аналіз сильних та слабких сторін організації




Переглядів: 1270

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Концепція стійкого розвитку (конференція ООН у Ріо-де-Жанейро, 1992р.). Принципи екорозвитку | Причини виникнення і розростання екологічної кризи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.