Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Облік нарахування та надходження платежів до бюджету

Нарахуванню в особових рахунках підлягають:

– податкові зобов’язання, штрафні санкції та пеня, нараховані органом ДПС та узгоджені платником відповідно до чинного законодавства;

– пеня за порушення строків погашення податкового зобов’язання;

– відсотки за користування розстроченням (відстроченням) податкових зобов’язань;

– непогашені суми векселя, що видається суб’єктом господарювання при здійсненні операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах.

Податкові зобов’язання, пеня, штрафні санкції самостійно вносяться до електронної бази даних працівниками відповідних підрозділів. В разі виникнення помилок формується протокол помилкових записів. Після виправлення помилок здійснюється повторне перенесення даних.

Для перевірки правильності виконання зазначених процедур підрозділом адміністрування облікових показників та звітності проводиться звірка сум, рознесених до карток особових рахунків, на відповідність сумам, занесеним до баз електронної звітності. За результатами звірки на підставі карток особових рахунків формуються реєстри рознесених сум у двох примірниках. Один примірник з відміткою інспектора зазначеного підрозділу передається до галузевого підрозділу для зберігання, другий примірник з відміткою галузевого підрозділу про отримання зберігається у підрозділі адміністрування облікових показників та звітності. Підсумкова перевірка щодо наявності не рознесених сум податкових зобов’язань, термін сплати за якими припадає на поточний місяць, здійснюється перед формуванням зведених показників інформаційної системи за станом на перше число наступного місяця. Перевірка виконується підрозділом адміністрування облікових показників та звітності з формуванням протоколу розбіжностей.

Нарахування податкових зобов’язань та штрафних санкцій, що самостійно визначені та узгоджені платником, обліковується у розділі «Нараховано платежів – зменшено платежів» за відповідними кодами операцій.

Нарахування пені, самостійно визначеної платником, обліковується у розділі «Нарахування сум пені» за відповідними кодами операцій.

Нарахування пені в картках особових рахунків платників податків здійснюється засобами програмного забезпечення у день фактичного погашення податкового боргу (його частини) у порядку, установленому гл. 12 розд. І Податкового кодексу України.

Облікові операції скасування зазначених податкових зобов’язань, штрафних санкцій та пені здійснюються на підставі рішення керівника (заступника керівника) податкового органу датою прийняття такого рішення.

Нарахування сум відсотків за користування відстроченням або розстроченням податкових зобов’язань проводиться в особових рахунках платників податків у розділі «Нарахування сум пені» шляхом їх перенесення засобами програмного забезпечення з журналу реєстрації відстрочених або розстрочених сум податкових зобов’язань.

Нарахування платежів до бюджету в особових рахунках платників податків здійснюються відповідно до порядків адміністрування відповідних податків, розроблених на підставі чинного законодавства.

Нарахування узгоджених податкових зобов’язань у картках особових рахунків платників здійснюється датою граничного терміну сплати зазначених зобов’язань.

У разі, якщо останній день граничного терміну сплати узгодженого податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, нарахування платежів в особових рахунках платників податків здійснюється у наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.

При поданні уточнюючого розрахунку, що збільшує або зменшує податкові зобов’язання минулих податкових періодів платника, нарахування в особовому рахунку платника проводиться датою його подання.

Суми нарахованих та/або сплачених платежів обліковуються згідно з кодами бюджетної класифікації.

Суми нарахованих та/або сплачених платежів обліковуються згідно з кодами бюджетної класифікації.

Дані про надходження платежів відображаються в особових рахунках платників і в реєстрі надходжень і повернень у день отримання від органів Державного казначейства відповідних відомостей.

Якщо отримано дані від платника податку, якого не внесено до реєстру платників, то він обліковується в АІС як «умовний платник». Форма картки особового рахунку за спеціальним кодом «умовний платник» повинна відповідати формі картки особового рахунку, за яким ведеться оперативний облік платежів згідно з бюджетною класифікацією. Зазначені суми надходжень підлягають уточненню й обліку у відповідних особових рахунках платників у термін не пізніше, ніж 10 робочих днів від дня одержання електронного реєстру розрахункових документів від органу Державного казначейства.


Читайте також:

 1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
 2. III. Виконання бюджету
 3. IX. Відомості про військовий облік
 4. IX. Відомості про військовий облік
 5. Автоматизовані форми та системи обліку.
 6. Акції та їх облік
 7. Акції та їх облік
 8. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
 9. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
 10. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування
 11. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації
 12. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації.
Переглядів: 504

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок ведення особових рахунків платників податків | Облік відстрочення і розстрочення податкових зобов’язань

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.