Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Облік відстрочення і розстрочення податкових зобов’язань

Сума розстрочення (відстрочення) податкових зобов’язань, відсотки за користування розстроченням (відстроченням) податкових зобов’язань та терміни їх сплати відображаються в особовому рахунку платника згідно з ст. 100 гл. 9 розд.І Податкового кодексу України.

Дані щодо розстрочення (відстрочення) податкових зобов’язань у термін не пізніше дати укладання відповідного договору засобами програмного забезпечення вноситься до картки особового рахунку платника з журналу, який ведеться в електронному вигляді підрозділом забезпечення податкових зобов’язань і в якому реєструються рішення та договір про розстрочення (відстрочення).

Облік надходження розстрочених (відстрочених) податкових зобов’язань за платежами до бюджету та процентів за користування відстроченням або розстроченням податкових зобов’язань відображається в особових рахунках платників у загальному порядку обліку податкових зобов’язань, який встановлюється окремо для кожної форми особових рахунків платників, за тими кодами бюджетної класифікації, що й платежі, за якими надано відстрочення або розстрочення податкових зобов’язань.

Відсотки за користування розстроченням (відстроченням) податкових зобов’язань відображаються на зворотному боці картки.

При переведенні платника на облік до іншого податкового органу, у тому числі до державних податкових інспекцій з функціями безпосереднього обслуговування та контролю за великими платниками податків, в оперативній звітності дані про відстрочення або розстрочення податкових зобов’язань відображаються:

– за попереднім місцем обліку платника – від дати надання відстрочення або розстрочення податкових зобов’язань до дати зняття з обліку платника податків відображаються як використані;

– за новим місцем обліку платника – від дати взяття на облік платника податків до дати закінчення терміну дії відстрочення або розстрочення податкових зобов’язань відображаються як діючі на звітну дату.

Облік дострокового погашення відстрочених або розстрочених податкових зобов’язань, а також розстрочення (відстрочення) податкових зобов’язань платників, що утворилися в процесі реорганізації, здійснюється згідно з вищезазначеним Порядком.

3.5. Облік повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов’язкових платежів)

Заяви на повернення сум помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов’язкових платежів) у випадках, передбачених податковими законами можуть бути подані не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати (за винятком повернення зайво утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, у тому числі у зв’язку з нарахуванням податкової знижки, на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік).

У разі, якщо за даними обліку податків, зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів, що ведеться в органах державної податкової служби, сума помилково та/або надміру сплаченого податку, збору (обов’язкового платежу) відсутня або менша за суму, заявлену платником до повернення, відповідний структурний підрозділ органу державної податкової служби у встановлений термін письмово, з викладенням причин, повідомляє платника податку про необхідність проведення звірки у зв’язку з неможливістю повернення коштів або часткового повернення заявленої суми.

Орган державної податкової служби вирішує питання щодо списання помилково та/або надміру сплачених сум платежів, що обліковуються в особових рахунках платників більше 1095 днів без руху (відсутні зменшення та нарахування податкових зобов’язань або нарахування, які мають нульове значення, та сплата), за умови відсутності заяви платника про повернення, у встановленому законом порядку.

При поверненні надміру утриманої (сплаченої) суми податку з доходів фізичних осіб органу державної податкової служби у термін не пізніше ніж за п’ятнадцять робочих дні до закінчення шістдесятиденного терміну від дня отримання податковими органами податкової декларації надаються підрозділами адміністрування облікових показників та звітності відповідні документи, необхідні для формування висновків про повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб та реєстрів одержувачів коштів.


Читайте також:

 1. IX. Відомості про військовий облік
 2. IX. Відомості про військовий облік
 3. Автоматизовані форми та системи обліку.
 4. Акції та їх облік
 5. Акції та їх облік
 6. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
 7. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
 8. Аналітичний та синтетичний облік ГП
 9. Аудит на підприємствах з комп’ютеризованим бухгалтерським обліком
 10. Аудит на підприємстві з кмп’ютеризованим бухгалтерським обліком.
 11. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
 12. Баланс робочого часу одного середньооблікового працівника
Переглядів: 397

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік нарахування та надходження платежів до бюджету | Підбиття підсумків в особових рахунках платників. Закриття особових рахунків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.