Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПЕРЕВАНТАЖЕНЬ

ПУСКОЗАХИСНА АПАРАТУРА Й ЕЛЕМЕНТИ АВТОМАТИКИ

Правильний вибір потужності приводного електродвигуна на стадії проектування побутового приладу багато в чому визначає тривалу і безперебійну роботу цього приладу при нормальних умовах експлуатації без перевищення гранично припустимого нагрівання для прийнятого класу ізоляції. Однак у практиці експлуатації побутових електроприладів можуть виникнути умови, при яких температура нагрівання обмоток перевищить гранично допустиму, що приведе, з одного боку, до скорочення терміну служби, а з іншого боку – до небезпеки виникнення пожежі, ураження електричним струмом і порушення працездатності електродвигуна. Скорочення терміну служби електродвигуна при високих температурах нагрівання зумовлено інтенсивним старінням ізоляції: при збільшенні температури нагрівання ізоляції на кожні 8...10°С понад допустиму термін служби скорочується вдвічі. Для кожного класу ізоляції існує також критична температура нагрівання, при якій відбувається загоряння матеріалів ізоляції і з'являється небезпека виникнення пожежі. Тривалий вплив високих температур негативно позначається на властивостях ізоляції, що за певних умов може призвести до пробою ізоляції, появи потенціалу па корпусі і, як наслідок цього, до небезпеки ураження електричним струмом обслуговуючого персоналу.

Надмірне підвищення температури нагрівання обмоток електродвигуна може бути викликано різними причинами, основні з яких: неправильна експлуатація приладу споживачем, несправності робочих органів і керування приладом, несправності електродвигуна, порушення вентиляція, низька якість електроенергії й ін.

Неправильна експлуатація приладу споживачем виражається найчастіше в недотриманні номінального режиму роботи приладу, зазначеного на маркіруванні чи в інструкції з експлуатації, чи використанні у тривалому режимі приладу короткочасного чи повторно-короткочасного номінального режимів, перевищенні навантаження понад номінальне й ін.

Типовим прикладом несправностей робочих органів приладу є їхнє заклинювання (активатор пральної машини при попаданні білизни між ним і стінкою бака, шнек м'ясорубки). Заклинювання робочих органів приводить до різкого зростання струму приводного електродвигуна, а отже, і температури нагрівання його обмотки.

До несправностей приводного електродвигуна належать: заклинювання, обрив робочої чи допоміжної обмотки, робота двигунів з робочим конденсатором тільки на робочій обмотці в усталеному режимі, пошкодження пускових пристроїв у двигунах з пусковою обмоткою й ін.

Порушення вентиляції електродвигунів у процесі експлуатації може відбутися в таких приладах, як пилососи, у яких при наповненні пилозбірника пилом різко скорочується кількість повітря, що охолоджує електродвигун.

Якість електроенергії джерела живлення (напруга і частота) впливає на нагрівання електродвигуна по-різному в залежності від характеру навантаження на валу електродвигуна і ступеня насичення його магнітної системи. При підвищеній напрузі джерела живлення, постійному моменті опору приладу і ненасиченій магнітній системі нагрівання асинхронних електродвигунів, як правило, зменшується, тому що зменшується ковзання і. отже, втрати в колі ротора. Однак при насиченій магнітній системі зі зростанням напруги джерела живлення різко зростає струм намагнічування електродвигуна. Втрати, викликані ним, і втрати від вихрових струмів і на гістерезис у сталі осердя статора і ротора можуть виявитися більшими від втрат у колі ротора, зумовлених зменшенням ковзання, унаслідок чого температура нагрівання обмоток електродвигуна зростає. При зменшенні напруги джерела живлення, постійному моменті опору приладу і ненасиченій магнітній системі нагрівання обмоток електродвигуна, як правило, зростає, тому що зменшення втрат від вихрових струмів і на гістерезис не компенсує збільшення втрат, викликаних зростанням ковзання.

Вплив частоти напруги джерела живлення на нагрівання обмоток електродвигуна визначається в основному зміною втрат на гістерезис і вихрові струми в магнітопроводі і зміною намагнічувального струму. Зі збільшенням частоти джерела живлення втрати на гістерезис і вихрові струми зростають. Однак магнітна індукція і струм намагнічування зменшуються. Навпаки, при зменшенні частоти джерела живлення втрати на гістерезис і вихрові струми зменшуються, а магнітна індукція і струм намагнічування збільшуються. Остаточний результат впливу зміни частоти на нагрівання обмоток електродвигуна залежить від багатьох факторів: матеріалу магнітопроводу, ступеня насичення магнітної системи, діапазону зміни частоти й ін.


Читайте також:

  1. XVII ст.). Виникнення козацтва.
  2. Античний Рим: економічні причини розвитку і занепаду
  3. Банкрутство підприємства: причини, наслідки, процедура.
  4. Банкрутство підприємства: причини, оцінка ймовірності настання та наслідки
  5. Безпосередньо збутові ризики та причини їх виникнення
  6. Безробіття і зайнятість населення: причини, види та наслідки
  7. Безробіття, його суть та причини. Закон Оукена.
  8. Безробіття: суть, причини, форми та соціально-економічні наслідки
  9. Біохімічна гіпотеза виникнення життя.
  10. Біохімічні чинники виникнення втоми при виконанні короткочасних вправ максимальної і субмаксимальної потужності
  11. Бюджетний дефіцит як економічне явище та причини його виникнення
  12. Бюджетний дефіцит, його суть, причини виникнення та джерела фінансування




Переглядів: 665

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Створення перших міжнародних фірм створюються під час промислової революції в Європі. В ті часи велика кількість компаній почала відкривати філіали за кордоном. | СПОСОБИ ЗАХИСТУ ВІД ПЕРЕВАНТАЖЕНЬ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.