Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Спільні і відмінні ознаки ПР та інформаційно-комунікаційних технологій

Спільні ознаки ПР і ІКТ Особливості ПР і журналістики
ПР ІКТ
1. Використання як джерела інформації і засобу її передавання. 2. Здатність налагоджувати ділові зв’язки. 3. Формування громадської думки 4. Орієнтація на широку аудиторію 1. Використання різноманітних каналів передавання інформації. 2. Відносна доступ­ність засобів поши­рення інформації. 3. Здатність враховувати інтереси кожної зі сторін взаємодії. 4. Відповідальність за результат поши­рення інформації 1. Використання одного каналу пере­давання інформації. 2. Наявність складних техно­логічних процесів 3. Індиферентність до запитів окремої сторони. 4. Відсутність відповідальності за результат поши­рення інформації

 

Використання в ПР інформаційно-комунікаційних технологій сприяє розвитку соціального прогресу, забез­печує безперервність інтелектуальної взаємодії, відкри­ває нові можливості для втілення основоположних цін­ностей громадянського суспільства, використання меха­нізмів прямої участі громадян у соціальній творчості.

Отже, кожна суміжна з ПР сфера діяльності має свої особливості, які можуть сприяти налагодженню ефек­тивних і обопільно вигідних комунікацій або ускладню­вати цей процес, якщо не враховувати їх відмінності.

Важливим елементом паблік рілейшнз є ділове спілкування, яке спрямоване на вирішення поточних і перспективних завдань підприємницької діяльності фірм. Ділове спілкування - це діяльність, що дозволяє увійти в контакт з партнерами з бізнесу для досягнення бажаного результату. Існує ще поняття «пабліситі». Між поняттями «паблік рілейшнз» і «пабліситі» є тісний зв'язок. У дослівному перекладі пабліситі (publicity) означає публічність, популярність, популярність підприємства і його діяльності. Широке розповсюдження у нас отримало і таке поняття як «імідж», що в перекладі з англійської означає «образ», тобто образ підприємства, що склався у громадськості.

До цього варто додати , що людство за всю свою історію виробило лише три способи впливу на особистість: примус, маніпуляція і співпраця. Оскільки примус як спосіб впливу на особистість у нашому випадку абсолютно неприйнятний, то можна стверджувати, що маніпуляція і співпраця становлять сутність ПР. Під маніпуляцією свідомістю розуміють дії комунікатора, спрямовані на зміну психологічних установок, ціннісних орієнтацій, поведінку індивіда і цілих аудиторій незалежно від їх бажань. Маніпулятор, як правило, не залишає волі вибору для індивіду, в цьому полягає аморальність маніпуляції. Саме тому маніпуляція свідомістю розглядається як негативний процес. Однак політична та ринкова реальність маніпулятивні за своєю природою. Ефективно і масштабно маніпулюванням свідомістю своїх аудиторій займаються ЗМІ ( в тому числі і за це зведені в ранг "четвертої влади") . Хоча займаються вони цим не стільки в своїх інтересах, скільки в інтересах виконавчої влади та комерційних структур. Основне джерело маніпулятивної сили ЗМІ - слово. Можливість висловлювати думки за допомогою різних словосполучень дозволяє одній людині впливати на сприйняття навколишнього середовища іншою людиною. Найбільшими можливостями маніпулювати свідомістю масової аудиторії володіють коментатори й оглядачі, які роблять це так, що читачі та телеглядачі не завжди розуміють, де факт, а де думка коментатора. З метою захисту читача від маніпуляції одна із заповідей американської журналістики говорить: "Пропаганда - справа газетної смуги. В інформаційному матеріалі не повинно бути думки автора". Особливо "ефективно" ЗМІ маніпулюють результатами соціологічних опитувань: одну і ту ж цифру в одному контексті подають як успіх, в іншому - як провал.

Співпраця відрізняється від маніпуляції порівняно більшою свободою вибору індивідом своєї позиції, лінії поведінки. Проте співпраця - довгий і трудомісткий процес, тому найбільш поширеним методом впливу на поведінку індивідів і мас є маніпулювання.

Про непрямий вплив як пріоритету ПР говорить і наступний вислів Дж. Томаса: "Адже якщо реклама передає в точності інформацію, яку хочуть пові- до­мити, то ПР є передачею тієї ж інформації зі слів журналіста, що в більшості випадків не має на увазі прямий вплив. Вся проблема набуває зовсім іншого звучання і особливо з точки зору споживача, коли він знайомиться з думкою журналіста про новий продукт (або його модифікації), порада стороннього може виявитися вирішальною під час формування репутації продукту". ПР як м'який вплив починає працювати як найжорсткіший варіант впливу, оскільки переносить процес переконання всередину людини, якій тепер здається, що вона прийшла до цього рішення самостійно. У той час як наказ виразно виступає в ролі нав'язаного ззовні рішення. Наказ створений для різкого скорочення альтернативних дій. Зрозуміло, що в кризовій ситуації різко зростає значимість виконання наказу. Наказ ж передбачає блокування будь-яких інших власних рішень і дій. Рішення приймається ніби за межами рівня підлеглого людини. Що відбувається сьогодні, коли для управління соціумом залучається саме ПР? Тепер рівень прийняття рішення і виконання збігаються: я сам повинен прийняти рішення, яке мені ж доведеться виконувати. Наказу, як зовнішнього примусу, немає, але зате виникає варіант внутрішнього примусу, який не відчувається таким, оскільки мені самому доводиться приймати дане рішення.

Опосередкованість стає методом оцінки тих чи інших ПР- підходів. Так, у Франції були розроблені плани залучення туристів, оскільки значення Франції у сфері довгострокового туризму зменшується. Виникло два можливих варіанти плану. Перший план виглядав доволі агресивно. Офіційну кампанію, спрямовану на поліпшення обслуговування іноземних туристів, передбачалося проводити під звуки фанфар і з безліччю плакатів, розвішаних по всій країні. Але фахівці переконали чиновників стримати запал: існував ризик розполохати потенційних туристів настільки потужним напором і невгамовним темпераментом. Вибір був зроблений на користь "контрактів гостинності". Їх підписали близько 20 тисяч підприємств сфери обслуговування. Вони зобов'язалися посміхатися, стежити за своїм зовнішнім виглядом, привітно і кваліфіковано відповідати на телефонні дзвінки.

Паблік рілейшнз стосується будь-якої організації, як комерційної, так і некомерційної. ПР існує незалежно від того, подобається нам це чи ні; ви не можете вирішити, мати вам ПР чи ні. Паблік рілейшнз включає всі взаємодії, під час яких організація вступає в контакт з людьми. Окрема людина також бере участь у паблік рілейшнз, якщо вона не існує абсолютно ізольовано, не спілкуючись з іншими людьми.

Результат паблік рілейшнз повинен гармоніювати з його метою і предметом. Виходячи з цього постулату, і відповідно до прийнятого за основу комплексного трактування досліджуваного явища, в якості результату (продукту) ПР будемо розуміти комплексне утворення, що представляє собою сукупність оптимального комунікативного середовища базисного суб'єкта ПР, позитивної громадської думки про його соціальної позиції та діяльність, ефективний для базисного суб'єкта ПР пабліситі тощо.

Отже, паблік рілейшнз - це одночасно наука і мистецтво, що синтезує зусилля різних фахівців - психологів, соціологів, економістів, журналістів і т.д., які повинні розробляти і проводити кампанії з розвитку авторитету фірми.

 

 


Читайте також:

 1. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
 2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
 3. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
 4. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
 5. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
 6. Аксіоми. Теореми. Ознаки.
 7. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
 8. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
 9. Аналіз однієї ознаки
 10. Атрибутивні ознаки і властивості культури
 11. Аутсорсинг у сфері інформаційних технологій
 12. Бази оцінки, відмінні від ринкової вартості
Переглядів: 1574

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Спільні і відмінні ознаки ПР і реклами | Історія виникнення паблік рілейшнз

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.