Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правила поведінки особового складу у осередку бактеріологічного (біологічного) зараження.

Осередком бактеріологічного (біологічного) зараження вважається територія з війська-ми, що находяться на ній, яка зазнала впливу бактеріальних (біологічних) засобів, у резуль-таті чого серед особового складу виникають масові інфекційні захворювання (ураження). Зараженими БЗ вважаються всі особи, що знаходяться у осередку зараження, а також особи, які вживали харчові продукти піддані ризику зараження, воду, які дотикалися до зараженого озброєння, військовою технікою або особами, у яких розвилися небезпечні контагіозні зах-ворювання.

Знаходячись на зараженій місцевості, особовий склад зобов'язаний строго дотримувати визначені правила поведінки, які запобігають його від зараження БЗ у ході виконання бойо-вих завдань.

Збереження боєздатності особового складу досягається вибором найбільш доцільних маршрутів і способів подолання районів зараження, оскільки ступінь зараження місцевості біологічним аерозолем буде не скрізь однаковою. В ущелинах, низинах, ярах, лісових масивах, населених пунктах із щільною жилою і промисловою забудовою, де обмежено рух повітряних мас і дія прямої сонячної радіації, концентрація біологічного аерозолю може бути значно вище, ніж на рівній відкритій місцевості. Варто уникати підняття пилу, руху по висо-кій траві і густому чагарнику; при пересуванні військ на колісному і гусеничному транспорті дотримувати дистанції, що забезпечують мінімальну запиленість, а також інші запобіжні заходи.

При діях у районах (осередках) зараження особовий склад використовує засоби індиві-дуального захисту органів дихання (протигази, респіратори) і шкіри і не знімає їх без дозволу командира.

При завчасній підготовці до дій у районах, заражених БЗ, або до їхнього подолання проводиться ряд заходів, що підвищують ступінь захисту особового складу до визначених видів бактеріальних (біологічних) засобів – загальна або спеціальна профілактика, визнача-ються режим поводження, терміни перебування на зараженій території, місця відпочинку, прийому їжі, пунктів спеціальної обробки і т.п.

Для збереження особовим складом боєздатності і ліквідації наслідків застосування противником бактеріологічної (біологічної) зброї проводиться комплекс заходів, основними з який є: екстрена загальна і спеціальна профілактика особового складу; ізоляційно-обмежувальні заходи (обсервація, карантин); спеціальна обробка військ; дезінфекція запасів матеріальних засобів, ділянок зараженої місцевості, доріг, споруд, знезаражування води і продовольства.

При діях у осередках бактеріологічного (біологічного) зараження має велике значення не тільки своєчасне і правильне використання засобів захисту, але і строге виконання всім особовим складом обов'язкових правил поведінки:

· не знімати самостійно без дозволу командира засоби індивідуального захисту до виходу з осередка зараження і проведення часткової (повної) санітарної обробки; рішення на це приймає командир, виходячи з конкретної обстановки;

· не доторкатися без засобів захисту до озброєння, військової техніки і майна до завершення спеціальної обробки, не входити в контакт з особовим складом сусідніх підрозділів (частин) і місцевим населенням;

· не ухилятися від участі в екстреній профілактиці, від запобіжних щеплень і інших протиепідемічних заходів;

· не користатися без попереднього знезаражування і дозволу медичної служби водою з неперевірених (не охороняємих) водойм (сховищ), трофейним продовольством, майном;

· з появою перших ознак захворювання (нездужання, головний біль, підвищення температури тіла, нудота, рвота, понос і т.п.) негайно доповідати своєму командиру і звертатися до фельдшера (лікаря).

Надійний захист особового складу від заражених бактеріальними (біологічними) засобами кровососущих переносників забезпечується правильним використанням армуйсь-кого обмундирування, яке необхідно добре підігнати, застебнути на всі ґудзики і гачки, манжети на рукавах зав'язати стрічкою або бинтом. На відкриті шкірні покриви, що залиши-лися, (обличчя, шия, кисті рук), а також комір, манжети, рукави нанести препарати, які ляка-ють комах і кліщів.

 


Читайте також:

  1. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  2. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  3. V. Етичні правила психологічних досліджень
  4. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
  5. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  6. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування лихоманки.
  7. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування сухого кашлю.
  8. АНАЛІЗ ПОВЕДІНКИ СПОЖИВАЧА
  9. Аналіз показників складу, структури й технічного стану основних фондів.
  10. Аналіз складу газів
  11. Аналіз складу майна та джерел його утворення.
  12. Аналіз складу та структури дебіторської заборгованості




Переглядів: 1141

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби захисту і заходи для ліквідації наслідків застосування бактеріологічної (біологічної) зброї. | Зовнішні (непрямі) ознаки застосування бактеріологічної (біологічної) зброї.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.