Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ОСНОВНІ ТЕРМІНИ І ПОНЯТТЯ

За традиційною шкалою та шкалою ECTS

Під час поточного та підсумкового контролю

 

4.1 Оцінювання знань студентів

 

85-100 балів відмінно А
80 балів добре В
65 – 75 балів добре С
60 балів задовільно D
50 – 55 балів задовільно E
20 – 45 балів незадовільно – можлива перездача
0 – 15 балів незадовільно – повторне вивчення дисципліни F

4.2 Порядок оцінювання знань студентів за результатами вивчення дисципліни «Інтелектуальна власність»

№ з/п Об'єкти контролю Кількість балів
Оцінювання поточної роботи в семестрі, в т.ч.: Від 0 до 100 балів в т.ч.:
1.1 Систематичність та активність роботи на семінарських заняттях до 10 балів
1.2 Виконання завдань для самостійного опрацювання до 15 балів
1.3 Виконання модульних завдань до 75 балів

 

Підсумкова оцінка (в балах) дорівнює результатам поточної роботи. Оцінка поточної роботи в семестрі проводиться в межах 100 балів

 

4.3 Оцінювання поточної роботи студента

 

Процес вивчення права інтелектуальної власності студентами передбачає відвідування лекцій, семінарських занять, виконання індивідуальних завдань, самостійну роботу з опрацювання матеріалу. Успішне виконання студентом таких завдань є передумовою успішного виконання завдань проміжного міжсесійного контролю (ПМК), який є формою контролю знань з дисципліни.

Оцінювання поточної роботи студентів з дисципліни включає оцінки за систематичність та активність роботи студента протягом семестру, за виконання модульних завдань, завдань для самостійної роботи.

Під час виконанні модульних завдань оцінюванню підлягають: виконання письмових завдань, тести, розв’язання ситуаційних задач, усні відповіді.

Оцінювання самостійної роботи включає оцінки за написання рефератів, виконання індивідуальних завдань та вивчення питань, які виносяться на самостійне опрацювання. Оцінка за виконання модульних завдань не може перевищувати 75 балів (модуль І – 25 балів, модуль ІІ – 25 балів, модуль ІІІ – 25 балів). Максимальна оцінка за самостійну роботу – 15 балів, за активність та систематичність – 10 балів.

Оцінка «залік» виставляється студенту, який на протязі семестру набрав не менше ніж 60% балів, а також твердо знає програмний матеріал, грамотно та логічно його висловлює, який не допускає суттєвих неточностей у відповідях на питання, вірно застосовує теоретичні додатки під час вирішенні практичних завдань та задач, володіє необхідними навичками та способами їх виконання.

 

Автор – людина, творчою працею якої створено промисловий зразок.

Авторське право в об’єктивному розумінні– це сукупність правових норм, які регулюють відносини, що виникають внаслідок створення і використання творів науки, літератури, мистецтва.

Авторське право в суб’єктивному розумінні є сукупністю прав, які належать автору або його правонаступникам у зв’язку із створенням і використанням творів науки, літератури, мистецтва.

Акт оцінки майна – це документ, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури щодо оцінки майна, здійсненої суб'єктом оціночної діяльності – органом державної влади або органом місцевого самоврядування самостійно.

Видавничий договір – це авторський договір, за яким автор або інша особа, яка має авторське право, передає або бере на себе обов'язок створити твір і передати його для видання чи перевидання, а видавництво зобов'язується розглянути поданий твір і в разі його схвалення випустити в світ та виплатити автору належну винагороду.

Винахід (корисна модель) – це результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технології.

Винахідник – людина, інтелектуальною та творчою діяльністю якої створено винахід (корисну модель).

Договір про депонування рукопису – це одностороння угода, за якої організація, що прийняла рішення про депонування рукопису, має право лише на її передачу. Орган інформації лише зобов'язаний прийняти рукопис. Відмовити в прийнятті рукопису на депонування організація може лише у разі оформлення рукопису без дотримання встановлених вимог. Депонування означає передачу на зберігання. У тих випадках, коли твір має вузько спеціалізований характер і постає необхідність інформувати громадськість, депонування просто необхідне.

Договір художнього замовленняє угодою, за якою автор зобов'язується створити і передати замовнику в установлений договором строк твір образотворчого мистецтва, а замовник зобов'язується сплатити автору обумовлену винагороду.

Доменне ім’я – ім’я, що використовується для адресації комп’ютерів і ресурсів в Інтернеті.

Заявка – сукупність документів, необхідних для видачі патенту.

Заявник – особа, яка подала заявку чи набула прав заявника в іншому встановленому законом порядку.

Знак для товарів і послуг– визначення українського законодавства, введене в 1993 році Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», що діє до сьогодні із численними змінами. Даний закон визначає, що «знак для товарів і послуг – позначення, за яким товари й послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб».

Інтелектуальна власність–закріплені законом права на результати інтелектуальної діяльності у виробничій, науковій, літературній та художній галузях.

Інтелектуальна власність–цивільно-правовий інститут.

Інтелектуальна діяльність – це творча діяльність людини.

Інтелектуальний капітал як економічна категорія розглядається з позиції авансованої інтелектуальної власності, що в процесі свого руху приносить більшу вартість за рахунок додаткової вартості. Це один із різновидів капіталу, який має відповідні ознаки капіталу і водночас відтворює властиві лише йому (інтелектуальному капіталу) особливості. До інтелектуального капіталу належать продукт розумової, інтелектуальної праці та продукт творчих зусиль. Інтелектуальний капітал – це знання, що можуть бути перетворені в прибуток та оцінені.

Кваліфікаційна експертиза (експертиза по суті) – експертиза, що встановлює відповідність винаходу умовам патентоздатності (новизні, винахідницькому рівню, промисловій придатності).

Ліцензія – дозвіл власника патенту (ліцензіара), що видається іншій особі (ліцензіату), на використання винаходу (корисної моделі) на певних умовах.

МКТП – Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків.

Неюрисдикційний спосіб захисту права інтелектуальної власності характеризується тим, що він є позасудовим захистом, який здійснюється особою, право якої порушене самостійно, але в межах закону.

Патент (патент на винахід, деклараційний патент на винахід, деклараційний патент на корисну модель, патент (деклараційний патент) на секретний винахід, деклараційний патент на секретну корисну модель) – охоронний документ, що засвідчує пріоритет, авторство і право власності на винахід (корисну модель).

Постановочний договір – це договір, за яким автор зобов'язується передати або створити і передати видовищному закладу свій драматичний, музично-драматичний, музичний, пантомімний або хореографічний твір, а видовищний заклад зобов'язується у визначений договором строк здійснити постановку і публічне виконання цього твору і сплатити автору належну винагороду.

Право інтелектуальної власності в об’єктивному значенні – це сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини у процесі створення і використання результатів інтелектуальної діяльності. Тобто це сукупність цивільно-правових актів, які регулюють зазначені відносини.

Право інтелектуальної власності у суб’єктивному значенні– особисті немайнові і майнові права, що відповідно до чинного законодавства належать авторам того чи іншого результату інтелектуальної діяльності.

Право промислової власності в об’єктивному розумінні – це сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини, що складаються у процесі створення, оформлення та використання результатів науково-технічної творчості.

Право промислової власності в суб’єктивному розумінні – це право, яким наділяється відповідно до законодавства автор будь-якого результату науково-технічної діяльності.

Пріоритет заявки (пріоритет) – першість у поданні заявки.

Промисловий зразок – це нове конструктивне вирішення виробу, що визначає його зовнішній вигляд, придатне для відтворення промисловим способом, тобто це результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання.

Роботодавець – особа, яка найняла працівника за трудовим договором (контрактом).

Суміжні права – тип прав на інтелектуальну власність, спрямованих забезпечити охорону інтересів фізичних та юридичних осіб, що сприяють створенню творів, які після створення стають доступними для широкого загалу.

Сценарний договір – це договір про створення сценарію для здійснення будь-якого задуманого масового видовища, кіно-або телефільму, радіо або телебачення.

Творчість – це цілеспрямована розумова праця людини, результатом якої є щось якісно нове, що відрізняється неповторністю, оригінальністю, унікальністю.

Товарний знак– термін російського законодавства, що вживається поряд з терміном «знак обслуговування». Товарний знак і знак обслуговування – позначення, що служать для індивідуалізації товарів, виконуваних робіт або надаваних послуг юридичних або фізичних осіб.

Торговельна марка – будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, які придатні для вирізнення товарів (послуг), що виробляються (надаються) однією особою, від товарів (послуг), що виробляються (надаються) іншими особами.

Фонд винаходів України – це юридична особа, яка має право користуватися і розпоряджатися переданими йому об’єктами на власний розсуд на комерційних засадах.

Формальна експертиза (експертиза за формальними ознаками) – експертиза, в ході якої встановлюється належність зазначеного в заявці об'єкта до переліку об'єктів, які можуть бути визнані як винаходи (корисні моделі), і відповідність заявки та її оформлення встановленим вимогам.

Юрисдикційний спосіб захисту права інтелектуальної власності здійснюється судами та іншими уповноваженими на це державними органами.

 

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. II. Поняття соціального процесу.
  3. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  4. А/. Поняття про судовий процес.
  5. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  6. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  7. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  8. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  9. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  10. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  11. Артеріальний пульс, основні параметри
  12. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ




Переглядів: 430

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пільги для суб’єктів інтелектуальної власності в Україні | ХДТУБА, 61002, Харків, вул. Сумська, 40

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.