Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Деформації зсуву

Кутові переміщення

Під кутовим переміщенням розуміють нахил усього елемента чи поворот перетину. Для будівельних конструкцій кутові переміщення, як правило, невеликі: для залізобетонних конструкцій вони виміряються секундами, для металевих - хвилинами і для дерев'яних чи пластмасових - хвилинами й одиницями градусів.

Прилади і пристосування для виміру кутів повороту називаються клінометрами.

Простим і дуже точним пристосуванням є підоймовий клінометр (рис.8), за допомогою якого кут повороту визначається по переміщеннях двох точок твердого важеля, забитого в конструкцію. Переміщення виміряються прогиномірами.

Тангенс кута нахилу конструкції обчислюють за показниками прогиномірів а1, а2 і відстані b (базі виміру) між точками кріплення прогиномірів на важелі:

(1)

Якщо для виміру переміщень використовувати прогиноміри з ціною розподілу 0,01 мм, то точність виміру кута повороту при b= 100 мм дорівнює 2 секундам. Точність приладу можна підвищити, збільшуючи базу b.

Принцип дії спеціальних клінометрів заснований на вимірі кутів повороту конструкції щодо горизонтального положення чи рівня вертикального положення схилу.

На рис.3.16 показана схема клінометра з корпусом 1 мікрометричним гвинтом 3 з розподілами на лімбі, по яких беруть відлік. Для виміру кута повороту клінометр закріплюють на випробовуваній конструкції, за допомогою мікрометричного гвинта приводять рівень у горизонтальне положення і беруть перший відлік З1. Після того, як завантажена конструкція повернеться на кут α, обертанням мікрометричного гвинта рівень знову приводять у горизонтальне положення і беруть другий відлік З2.

 

Для виміру великих зрушень, наприклад у дерев'яній складеній балці, при її вигині (рис.3.17) можна використовувати індикатор 3, що жорстко за допомогою скоби 4 і деталі 2 кріпиться до одному з елементів, що зрушуються.

Рухомий штифт індикатора упирається в упор 1, жорстко прикріплений до іншого елементу. Величина зрушення визначається за різницю відліків індикатора до і після завантаження балки.

Під час випробування балок, панелей чи інших елементів для вимірювання величини зміщення чи втягування арматури використовують індикатори на хомутах та струбцинах, рисунок 11. Це особливо важливо для попередньо напружених елементів

Рис.11. Схема установки індикаторів для заміру величини зміщення (а) чи втягування (б) арматури: / - арматура; 2 - хомут; З - індикатор; 4- упорна пластина; 5- струбцина з хомутом.

Для виміру малих деформацій застосовують спеціальні здвигоміри. Здвигомір Штейгера (рис.3.18) призначений в основному для виміру зрушення елементів у зварених з'єднаннях металевих конструкцій. Прилад спирається на досліджуваний елемент двома призмами 2 і 3. Призма 3 є одним із пліч важеля 4. Призма 2 може вільно переміщатися в корпусі, що дає можливість установлювати здвигомір на елементи різної товщини. Положення призми фіксується гвинтом 8. Переміщення верхнього кінця важеля 4 передається через коромисло 5 на стрілку 6, що є другим важелем. Співвідношення пліч важелів 4 і 6 підібрано таким чином, що прилад дає тысячекратное збільшення деформації зсуву.


Читайте також:

  1. IV. Критерій питомої потенціальної енергії деформації формозміни
  2. Види деформації
  3. Деформації при об’ємному напруженному стані. Узагальнений закон Гука
  4. Деформації суцільного середовища
  5. Деформація зсуву
  6. Дії після зсуву.
  7. Для малих деформацій сила пружності пропорційна величині деформації і напрямлена в сторону, протилежну до зміщення частинок деформованого тіла
  8. Енергія пружної деформації
  9. Закон Гука для деформації зсуву
  10. Кутові деформації
  11. Напруги автоматичного зсуву




Переглядів: 1212

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дефектоскопія будівельних конструкцій. Акустичні методи. | Вимірювання параметрів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.