Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СТАНДАРТИ КАТЕГОРІЇ IEEE 802.X

У лютому 1980 р. Інститут інженерів по електротехніці і електроніці (IEEE, Institute for Electrical and Electronic Engineers) реалізував проект під назвою Project 802, що допомагає визначити деякі стандарти локальних мереж.

Стандарти сімейства IEEE 802.x охоплюють тільки два нижні рівні семирівневої моделі OSI - фізичний і канальний. Це пов'язано з тим, що саме ці рівні найбільшою мірою відображають специфіку локальних мереж. Старші ж рівні, починаючи з мережевого, в значній мірі мають загальні риси як для локальних, так і для глобальних мереж.

Специфіка локальних мереж також знайшла своє віддзеркалення в розділенні канального рівня на два підрівні, які часто називають також рівнями. Канальний рівень (Data Link Layer) ділиться в локальних мережах на два підрівні:

- логічної передачі даних (Logical Link Control, LLC);

- управління доступом до середовища (Media Access Control, MAC).

Рівень MAC з'явився із-за існування в локальних мережах середовища передачі даних, що розділялося. Саме цей рівень забезпечує коректне сумісне використання загального середовища, надаючи її відповідно до певного алгоритму в розпорядження тієї або іншої станції мережі. Після того, як доступ до середовища дістав, нею може користуватися вищий рівень - рівень LLC, організуючий передачу логічних одиниць даних, кадрів інформації, з різним рівнем якості транспортних послуг. У сучасних локальних мережах набули поширення декілька протоколів рівня MAC, що реалізовують різні алгоритми доступу до середовища, що розділяється. Ці протоколи повністю визначають специфіку таких технологій, як Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Token Ring, FDDI, 100VG-AnyLAN.

Рівень LLC відповідає за передачу кадрів даних між вузлами з різним ступенем надійності, а також реалізує функції інтерфейсу з прилеглим до нього мережевим рівнем. Саме через рівень LLC мережевий протокол запрошує у канального рівня потрібну йому транспортну операцію з потрібною якістю. На рівні LLC існує декілька режимів роботи, що відрізняються наявністю або відсутністю на цьому рівні процедур відновлення кадрів у разі їх втрати або спотворення, тобто транспортних послуг цього рівня, що відрізняються якістю.

Протоколи рівнів MAC і LLC взаємно незалежні - кожен протокол рівня MAC може застосовуватися з будь-яким протоколом рівня LLC, і навпаки.

Стандарти IEEE 802 мають достатньо чітку структуру, приведену на рис. 1:

 

Рисунок 1 - Структура стандартів IEEE 802.x

Ця структура з'явилася в результаті великої роботи, проведеної комітетом 802 по виділенню в різних фірмових технологіях загальних підходів і загальних функцій, а також узгодженню стилів їх опису. В результаті канальний рівень був роздільний на два згадані підрівні. Опис кожної технології розділений на дві частини: опис рівня MAC і опис фізичного рівня. Як видно з малюнка, практично у кожної технології єдиному протоколу рівня MAC відповідає декілька варіантів протоколів фізичного рівня (на малюнку в цілях економії місця приведені тільки технології Ethernet і Token Ring, але все сказане справедливо також і для решти технологій, таких як ArcNet, FDDI, 100VG-AnyLAN).

Над канальним рівнем всіх технологій зображений загальний для них протокол LLC, що підтримує декілька режимів роботи, але незалежний від вибору конкретної технології. Стандартом LLC займається підкомітет 802.2. Навіть технології, стандартизованные не в рамках комітету 802, орієнтуються на використання протоколу LLC, визначеного стандартом 802.2, наприклад протокол FDDI, стандартизованный ANSI.

Осібно коштують стандарти, що розробляються підкомітетом 802.1. Ці стандарти носять загальний для всіх технологій характер. У підкомітеті 802.1 були розроблені загальні визначення локальних мереж і їх властивостей, визначений зв'язок трьох рівнів моделі IEEE 802 з моделлю OSI. Але найбільш практично важливими є стандарти 802.1, які описують взаємодію між собою різних технологій, а також стандарти по побудові складніших мереж на основі базових топологий. Ця група стандартів носить загальну назву стандартів міжмережевої взаємодії (internetworking).

Сьогодні комітет 802 включає наступний ряд підкомітетів:

802.1 - Internetworking - міжмережева взаємодія

802.2 - Logical Link Control (LLC) - управління логічним каналом

802.3 - Ethernet з методом доступу CSMA/CD - множинний доступ з контролем тієї, що несе і виявленням конфліктів (CSMA/CD, Carrier Sense with Multiple Access and Collision Detection)

802.4 - Token Bus LAN - локальні мережі з методом доступу Token Bus

802.5 - Token Ring LAN – локальні мережі з методом доступу Token Ring

802.6 - Metropolitan Area Network (MAN) - середні і міські мережі

802.7 - Broadband Technical Advisory Group - консультативний технічний радий з широкосмугової передачі даних

802.8 - Fiber-Optic Technical Advisory Group - консультативний технічний радий з волоконної оптики

802.9 - Integrated Voice/Data Networks - мережі для сумісної передачі мові і даних

802.10 - Мережева безпека

802.11 - Безпровідні мережі

802.12 - Demand Priority Access LAN), 100BaseVG-AnyLAN - локальні мережі з пріоритетним доступом за запитом

Протокол LLC рівня управління логічним каналом (802.2)

Протоколи мережевого рівня передають через міжрівневий інтерфейс дані для протоколу LLC - свій пакет (наприклад, пакет IP, IPX або NETBEUI), адресну інформацію про вузол призначення, а також вимоги до якості транспортних послуг, яку протокол LLC повинен забезпечити. Протокол LLC поміщає пакет протоколу верхнього рівня в свій кадр, який доповнюється необхідними службовими полями. Далі через міжрівневий інтерфейс протокол LLC передає свій кадр разом з адресною інформацією про вузол призначення відповідному протоколу рівня MAC, який упаковує кадр LLC в свій кадр (наприклад, кадр Ethernet).

Спочатку у фірмових технологіях підрівень LLC не виділявся в самостійний підрівень, та і його функції розчинялися в загальних функціях протоколу канального рівня. Із-за великих відмінностей у функціях протоколів фірмових технологій, які можна віднести до рівня LLC, на рівні LLC довелося ввести три типи процедур. Протокол мережевого рівня може звертатися до однієї з цих процедур.


Читайте також:

  1. Gigabit Ethernet на витій парі категорії 5
  2. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  3. Безпека» і «небезпека» як ключові категорії в безпеці життєдіяльності
  4. Британські стандарти новин.
  5. Будова СВА. Стандарти практичного застосування.
  6. Ведучий теленовин: стандарти професіоналізму
  7. Випишіть особисто невільні категорії населення, що існували в Київській Русі згідно з «Руською правдою».
  8. Вихідні фінансової категорії
  9. Відносні прикметники. Категорії відносних прикметників
  10. Відповідно до категорії будинків визначаються вимоги до конструктивних та планувальних рішень будинків, приміщень та споруд, їх вогнестійкості.
  11. Власні і загальні іменники як лексико-граматичні розряди за специфікою виявлення категорії числа
  12. Внутрішньовидові категорії




Переглядів: 1016

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Модель OSI | Три типи процедур рівня LLC

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.