Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виробництво мочених виробів з термосенсибільних латексних композицій

 

Основні закономірності гелеутворення латексів під дією термосенсибілізаторів і існуючі уявлення про механізм термосенсибілізації латексів були викладені в розділі 3 розділ 3.2.3.

Відомо, що за кордоном спосіб, заснований на маканні гарячих форм в термосенсибільні латексні композиції, застосовуються, в основному, для виготовлення сосок, пустушок і деяких видів рукавичок. Проте достатньо достовірні відомості про об'єми виробництва і асортимент виробів, що виготовляються цим способом, відсутні. Разом з тим, з практичної точки зору, виробництво мочених виробів з термосенсибільних латексних композицій представляє інтерес перш за все із-за високої швидкості процесу гелеутворення, що дозволяє істотно скоротити час витримки форм в латексній композиції. Це особливо важливо при изготоатении виробів завтовшки більш за один міліметр, коли при витримці форм в латексній термосенсибільній композиції протягом 20...30 секунд можливо отримати вироби завтовшки 1,3...1,8 мм.

Крім того, відсутня необхідність відмивання виробів від коагуляції, а через високу концентрацію гелю скорочується режим сушки. Технологічна схема виробництва мочених виробів з термосенсибильных латексних композицій представлена на рис. 4.44. Для реалізації вказаною на рис. 4.44 технологічної схеми виробництва мочених виробів з термосенсибільних латексних композицій необхідно виконати ряд обов'язкових умов, що стосуються параметрів технологічних операцій процесу.

Рис. 4.44. Технологічна схема виробництва мочених виробів з термосенсебильньних латексних композицій

 

Латексна композиція після введення в неї термосенсибілізатора повинна зберігатися при температурі не вище 20°С. Температура форм перед маканням в композицію повинна підтримуватися в строго певних межах, які заздалегідь встановлюють для даної латексної композиції і виходячи з необхідності отримання виробу заданої товщини. Недотримання цієї умови приведе, при постійній витримці форм в латексній композиції, до різної товщини виробів.

Температура термосенсибильной латексної композиції у ванні для макання повинна підтримуватися постійною і не перевищувати +20°С щоб уникнути її астабілізації.

Хоча не потрібне відмивання виробів від коагуляції, режими промивки для видалення інших некаучукових речовин через велику товщину виробів вельми тривалий.

Тому з метою збільшення продуктивності устаткування, що входить до складу лінії для макання, промивку здійснюють поза лінією макания після вулканізації виробів і знімання їх з форм.

Більшість приведених в літературі рецептур термосенсибільних композицій для виготовлення мочених виробів засновані на застосуванні натуральних латексів [44...46].

Як термосенсибілізаторів найбільше застосування отримав полівінілметиловий ефір. Разом з тим, як термосенсибілізаторів застосовують поліпропіленгліколі, комбінацію ацетату амонія з оксидом цинку.

До складу термосенсибільних композицій, вживаних при виготовленні мочених виробів, крім термосенсибілізатора, як правило, вводять регулятор рН і неіоногенні ПАР. Застосування останніх особливо істотно, якщо для збільшення ефективності дії термосенсибілізатора знижують рН композиції.

У табл. 4.19 приведені як приклад деякі рецептури термосенсибільних композицій, вживаних для виготовлення мочених виробів.

Таблиця 4.19

Рецептура термосенсибільних латексних композицій для виготовлення мочених виробів

Найменування інгредієнтів Дозування, частини маси сухої речовини на 100 частин маси сухої речовини латексу
  I II III IV
Натуральний, центрифугований, високоаміачний латекс (НА) 100,0 100,0
Натуральний, центрифугований, низкоаміачний латекс (LА) 100,0
Натуральний, перед вулканізований латекс типу Revultex LR 100,0
Дисперсія сірки (50%) 2,0 2,0 2,0  
Дисперсія діетилдітіокарбамата цинку (50%) 1,5 1,0 1,0  
Дисперсія оксиду цинку (50%) 1,0 3,0 2,0  
Розчин формальдегіду (33%) Зниження рН до 7,5. ..8,5  
Неіоногенні ПАР 2,0 4,5 1,5 1,2  
Розчин полівінілметиловогоефіра (10%) 2,2 1,0 1,8  
Розчин поліпропіленгліколя (25%) 5,0 -  
                   

При виготовленні мочених виробів з термосенсибільних латексних композицій застосовують металеві форми, як правило, із сплавів алюмінію.

Нижче приводяться основні технологічні параметри виробництва сосок з композицій на основі натурального передвулканізованого латексу (рецепт IV, табл. 4.19).

Процес здійснюють на лініях конвейерного типу. Металеві форми, змонтовані на ланцюзі конвеєра, занурюються в термостатовану ванну з гарячою водою, після чого форми висушують в струмі гарячого повітря. Температура форм перед маканням в латексну композицію повинна бути в межах 50... 55°С

Час знаходження нагрітих форм в латексній композиції складає 25...35 с.

Направляючі ланцюги конвеєра змонтовані таким чином, що форми занурюються в композицію протягом 5...1 с, потім глибина занурення зменшується на 1,5...2,0 см і форми знаходяться в зануреному стані протягом 8...10 с, після чого форми з гелем, що відклався, протягом 12...18 с витягуються з ванни.

Занурення і потім підйом форм здійснюють для утворення на формі гелю у вигляді тонкого поясочка, необхідного для загортання віночка. Відносне повільне витягання форм з ванни запобігає утворенню напливу на кінці виробу через високу в'язкість композиції. За рахунок інтенсивної циркуляції холодної води в сорочці ванни з латексною композицією підтримується постійна температура, що не перевищує +20°С.

Загортання віночка здійснюють за допомогою валів, що обертаються. Сушку гелю проводять протягом 30...40 хвилин в камері з циркуляцією гарячого повітря при температурі 70...80°С. Знімання сосок з форм здійснюють за допомогою гідравліки. Промивку сосок здійснюють в сітчастих барабанах, занурених в проточну воду. Тривалість промивки, як правило, складає 24...30 годин з подальшою сушкою в камерах гарячим повітрям. Враховуючи специфіку експлуатації сосок і пустушок, проводять якісний і кількісний контроль речовин, що виділяються з них, у воду і модельні середовища.


Читайте також:

  1. Аграрне виробництво і його особливості
  2. Акти за формою Н – 5, Н – 1 та НПВ. Нещасні випадки пов’язані з виробництвом і не пов’язані з виробництвом.
  3. Аналіз загальної суми витрат на виробництво продукції.
  4. Асортимент кондитерських виробів для діабетиків
  5. Асортимент швейних виробів
  6. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  7. Безчавунне виробництво сталі
  8. Біокомпозити та композиційні матеріали на основі відходів переробки деревини
  9. Біотехнологічне виробництво незамінних амінокислот
  10. Бітехнологічне виробництво ферментних препаратів
  11. Величина доходу від використання праці, землі й капіталу визначається величиною їхнього граничного внеску у виробництво певних товарів чи послуг.
  12. Виготовлення виробів з полімерних матеріалів




Переглядів: 791

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тріщини | Латексні нитки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.