Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Інтерфейс SATA

SATA (англ. SerialATA)— послідовний інтерфейс обміну даними з накопичувачами інформації. SATA є розвитком паралельного інтерфейсу ATA (IDE), який після появи SATA був перейменований в PATA (Parallel ATA).

Спочатку стандарт SATA передбачав роботу шини на частоті 1,5 ГГц, обеспечивающей пропускну здатність приблизно в 1,2 Гбит/с (150 МБ/с). (20%-я втрата продуктивності порозумівається використанням системи кодування 8B/10B, при якій на кожні 8 біт корисної інформації доводиться 2 службових битка). Пропускна здатність SATA/150 незначно вище пропускної здатності шини Ultra ATA (UDMA/133). Головною перевагою SATA перед PATA є використання послідовної шини замість паралельної. Незважаючи на те, що послідовний спосіб обміну принципово повільніше паралельного, у цьому випадку це компенсується можливістю роботи на більше високих частотах за рахунок більшої завадостійкості кабелю. Це досягається меншим числом провідників й об'єднанням інформаційних провідників у дві звиті пари, екрановані заземленими провідниками.

Стандарт SATA/300 працює на частоті 3 ГГц, забезпечує пропускну здатність до 2,4 Гбит/з (300 МБ/с). Уперше був реалізований у контролері чипсета nForce 4 фірми «NVIDIA». Часто стандарт SATA/300 називають SATA II або SATA 2.0. Теоретично пристрою SATA/150 й SATA/300 повинні бути сумісні (як контроллер SATA/300 с пристроєм SATA/150, так і контролер SATA/150 із пристроєм SATA/300) за рахунок підтримки узгодження швидкостей (у меншу сторону), однак для деяких пристроїв і контролерів потрібне ручне виставляння режиму роботи (наприклад, на НЖМД фірми Seagate, підтримуючих SATA/300, для примусового включення режиму SATA/150 передбачений спеціальний джампер).

Специфікація SATA Revision 3.0 передбачає можливість передачі даних на швидкості до 6 Гбит/з (практично до 5.89 Гбит/з — 600 МБ/с). У числі поліпшень SATA Revision 3.0 у порівнянні з попередньою версією специфікації, крім більше високої швидкості, можна відзначити поліпшене керування живленням. Також буде збережена сумісність, як на рівні рознімань і кабелів SATA, так і на рівні протоколів обміну. До речі, консорціум SATA-IO застерігає від застосування для позначення поколінь SATA термінів начебто SATA III, SATA 3.0 або SATA Gen 3. Повна правильна назва специфікації — SATA Revision 3.0; назва інтерфейсу — SATA 6Gb/s.

SATA використає 7-контактне рознімання замість 40-контактного рознімання в PATA. SATA-кабель має меншу площу, за рахунок чого зменшується опір повітрю, що обдуває комплектуючого комп'ютера, спрощується розведення проводів усередині системного блоку.

SATA-кабель за рахунок своєї форми більше стійкий до багаторазового підключення. Живильний шнур SATA також розроблений з урахуванням багаторазових підключень. Рознімання живлення SATA подає 3 напруги живлення: +12 У, +5 У и +3,3 У; однак сучасні пристрої можуть працювати без напруги +3,3 У, що дає можливість використати пасивний переходник зі стандартного рознімання живлення IDE на SATA. Ряд Устрі-SATA-пристроїв поставляється із двома розніманнями живлення: SATA й Molex.

Стандарт SATA відмовився від традиційного для PATA підключення по двох пристрою на шлейф; кожному пристрою покладається окремий кабель, що знімає проблему неможливості одночасної роботи пристроїв, що перебувають на одному кабелі (і затримок, що виникали звідси) , зменшує можливі проблеми при зборці (проблема конфлікту Slave/Master пристроїв для SATA відсутній) , усуває можливість помилок нетерминированных PATA-шлейфів.

Стандарт SATA підтримує функцію черги команд (NCQ, починаючи з SATA Revision 2.x).

Стандарт SATA не передбачає горячую замену активного пристрою (використовуваного Операційною Системою) (аж до SATA Revision 3.x), додатково підключені диски відключати потрібно поступово — живлення, шлейф, а підключати у зворотному порядку — шлейф, живлення.

eSATA (External SATA) — інтерфейс підключення зовнішніх пристроїв, що підтримує режим «гарячої заміни» (англ. Hot-swap). Був створений трохи пізніше SATA (у середині 2004).

Для підтримки режиму гарячої заміни потрібно включити в BIOS режим AHCI. У випадку, якщо завантажувальний диск Windows XP підключений до контролера, якому перемикають режим з IDE на AHCI, Windows перестане завантажуватися — активувати цей режим в BIOS можливо тільки під час установки Windows.

Основні особливості eSATA:

Рознімання — менш тендітні, і конструктивно розраховані на більше число підключень.

Вимагає для підключення два проведення: шину даних і кабель живлення. У нових специфікаціях планується відмовитися від окремого кабелю живлення для выносных устрі-eSATA-пристроїв.

Довжина кабелю збільшена до 2 м (у порівнянні з 1 метровим в SATA).

Середня практична швидкість передачі даних вище, ніж в USB або IEEE 1394.

Істотно знижується навантаження на центральный процессор.

Зменшено вимоги до сигнальних напруг у порівнянні з SATA.

Power eSATA

Споконвічно eSATA передає тільки дані. Для живлення повинен використатися окремий кабель. Компанія MicroStar створила новий вид eSATA-рознімання, сполучивши eSATA (для даних) з USB (для живлення). Новий вид рознімання має назва Power eSATA.

 

 


Читайте також:

  1. Cisco Packet Tracer - Знайомство з програмою. Інтерфейс
  2. WEB-документи та CGI-інтерфейси
  3. Аналіз паралельного інтерфейсу з DSP-процесорами: читання даних з АЦП, що під’єднаний до адресного простору пам’яті
  4. Аналіз послідовного інтерфейсу з DSP-процесорами
  5. Багаторівневий підхід. Протокол. Інтерфейс. Стек протоколів.
  6. Визначення конфігурації мережевих інтерфейсів
  7. Віконний, графічний інтерфейс.
  8. Внутрішні GSM - інтерфейси
  9. Електричний інтерфейс RS-232C
  10. Ієрархія мережевих інтерфейсів
  11. Інтерфейс Collection
  12. Інтерфейс Runnable




Переглядів: 1188

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проведення лекційного заняття з навчальної | Інтерфейс SAS.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.