Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Властивості деяких шкідливих речовин і їх вплив на організм людини

 

Чадний газ (оксид вуглецю) не має кольору і запаху, ГДК 20 мг/м3, питома вага d = 0,97 г/см3. В приміщенні збирається біля підлоги. Ця речовина впливає на кров, заміщує кисень в крові людини, і як наслідок — гинуть клітини головного мозку. Через 5— 7 хв. у людини настає клінічна смерть. Легка форма отруєння - головний біль, нудота, слабкість; важка форма - втрата свідомості при концентрації чадного газу в повітрі декілька тисяч мг/м3.

Сірководень - газ без кольору, має запах протухлих яєць, при малих концентраціях і при великих - не має запаху. ГДК = = 10 мг/м3 - помірно небезпечний, високотоксичний.

При хронічному отруєнні спостерігається тремтіння рук, кон'ю-ктивіт, нежить. При отруєнні може виникати набрязс легенів. При наявності в легенях > 1 мг/м3 H2S настає миттєва смерть. Може проникати через органи дихання, а іноді і через шкіру. Діє на центральну нервову систему і дихальний центр.При концентрації сірководню 1000 мг/м3 - отруєння миттєве, супроводжується судомою і втратою свідомості.

Свинець - важкий метал сірого кольору, ГДК свинцю 0,01 мг/м3, надзвичайно небезпечна речовина. При хронічному захворюванні спостерігається кон'юктивіт, кашель. Свинець відкладається в кістках людини - утворює депо свинцю і змінює формулу крові, спричиняє затримку росту, інтелектуального розвитку. Протягом життя не виводиться з організму. Порівняно з І тисячоліттям нашої ери в наш час його вміст у кістках людини зріс у 3-4 рази. Свинець в основному надходить в організм людини з ви­хлопними газами (тетраетилсвинець) або ж вцаслідок викорис­тання фарб, що містять свинець.

Ртуть - важкий метал з ГДК 0,01 мг/м3. Ртуть відкладається в нирках і печінці, утворюючи депо ртуті. При великих концент­раціях виникають психічні розлади, порушується координація рухів. Працюють з ртуттю в спеціальних приміщеннях. Ртуть не­безпечна тим, що всмоктується в цеглу стін. Стіни, де працюють люди з ртуттю, покривають нітрофарбами, підлогу - лінолеумом. Якщо ртуть пролилась - проводять демеркуризацію солями заліза. Для постійного контролю за вмістом парів ртуті вивішують лак­мусові папірці і за характером зміни кольору визначають їх кон­центрацію.

Ацетон - безколірна рідина з запахом, ГДК 200 мг/м3, має наркотичну дію, впливає на центральну нервову систему, накопи­чується в організмі людини і впливає на гіпофіз, розумову діяльність, призводить до запалення верхніх дихальних шляхів, а при великих кількостях виникають головний біль, втрата свідомості.

Хлор - зеленувато-жовтий газ, який в 2,5 раза важче повітря, високотоксичний, ГДК - 1 мг/м3, має задушливий запах. По­дразнення верхніх дихальних шляхів хлором призводить до спа­зму бронхів, зміни діяльності серця, подразнення дихального і судинного центрів. В приміщенні, де може виділятися хлор, має бути вентиляція з кратністю обміну повітря не менше 121/год.

Основні заходи захисту від шкідливих речовин:

технічні - заміна токсичних речовин нетоксичними або менш токсичними; автоматизація, механізація, дистанційне управління з метою усунення контакту працюючого з токсич­ними речовинами; герметизація обладнання із застосуванням місцевої і загальної вентиляції;

санітарно-гігієнічні - систематичний контроль вмісту в повітрі токсичних речовин; застосування засобів індивідуального за­хисту; дотримання встановленого режиму праці і відпочинку;

лікувально-профілактичні - проведення попередніх і періодичних медоглядів; профілактичного і санітарно-курортного лікування.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  3. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  4. IV. Запасні речовини
  5. L2.T4. Транспортування рідких, твердих та газоподібних речовин.
  6. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  7. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  8. А. Це наявність в однієї людини кількох ліній клітин з різним набором хромосом.
  9. Аварії з викидом (загрозою викиду) сильнодіючих отруйних речовин на об'єктах економіки.
  10. Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
  11. Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
  12. Аваріїз витоком сильнодіючих отруйних речовин.




Переглядів: 1134

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дія газів і парів на організм людини | Характеристика виробничого пилу та його дія на організм людини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.