Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Освітлення виробничих приміщень

Освітлення відіграє важливу роль у житті людини. Біля 90% інформації сприймається через зоровий канал, тому правильно виконане раціональне освітлення має важливе значення для виконання всіх видів робіт. Світло є не тільки важливою умовою роботи зорового аналізатора, але є й біологічним фактором розвитку організму людини в цілому. Для людини день і ніч, світло і темрява визначають біологічний ритм - бадьорість та сон. Отже, недостатня освітленість, або її надмірна кількість, знижує рівень збудженості централь­ної нервової системи і активність усіх життєвих процесів. Раціональне освіт­лення є важливим фактором загальної культури виробництва. Неможливо за­безпечити чистоту та порядок у приміщені, в якому напівтемрява, світильни­ки брудні або в занедбаному стані. Стан освітлення виробничих приміщень відіграє важливу роль і для попередження виробничого травматизму. Багато нещасних випадків на виробництві стається через погане освітлення. Втрати від цього становлять досить значні суми, а, головне, людина може загинути або стати інвалідом. Раціональне освітлення повинно відповідати таким умо­вам: бути достатнім (відповідним нормі); рівномірним; не утворювати тіней на робочій поверхні; не засліплювати працюючого; напрямок світлового по­току повинен відповідати зручному виконанню роботи. Це сприяє підтримці високого рівня працездатності, зберігає здоров'я людини та зменшує травма­тизм.

За своєю природою світло - це видиме випромінювання електромагніт­них хвиль довжиною від 380 до780 нм (1 нм дорівнює 10-9 м). Видиме світло (біле) є складовою цілого ряду кольорів, які залежать від довжини електро­магнітних хвиль. Випромінювання вище 780 нм називають інфрачервоним, нижче 380 нм - ультрафіолетовим.

Виробниче освітлення - це важливий показник гігієни праці і культури виробництва. Воно підрозділяється на природне, штучне і комбіноване.

Штучне освітлення може бути: загальне, місцеве, комбіноване (загаль­не і місцеве одночасне), аварійне, евакуаційне, охоронне.

З освітленням зв'язані наступні небезпечні та шкідливі фактори: надмі­рна чи недостатня його величина, пульсація, блискучість, невідповідність спектральному складу, змінювання передачі кольору, нерівномірність освіт­лення, погана контрастність з фоном тощо.

Гігієнічні вимоги до виробничого освітлення зводяться до слідуючого: - створений штучними джерелами спектральний склад світла повинен на­ближатися до сонячного;


- рівень освітленості повинен бути достатнім і відповідати гігієнічним но­рмам;

- освітлення не повинно створювати пульсацію;

- повинна забезпечувати рівномірність і стійкість рівня освітленості.

Норми освітленості встановлені в залежності від:

- характеристики зорової роботи;

- найменшого розміру об'єкту розрізнення;

- розряду зорової роботи.

Нормами встановлено 8 розрядів зорових робіт. Крім цього враховуєть­ся контраст, фон і вид світильників. Встановлено, що оптимізація освітленос­ті збільшує продуктивність праці на 16%, а в 20% погане освітлення сприяє виникненню травм. Якщо освітлення не відповідає нормам його необхідно привести у відповідність. Для утримання рівня освітленості відповідно з но­рмами необхідний постійний контроль, своєчасний ремонт, обслуговування і чистка освітлювальної арматури, вікон та ліхтарів. Для розрахунку освітле­ності при проектуванні будівель використовують СНиП II-4-79. Для осві­тлення будівельних майданчиків використовують стаціонарні та пересувні освітлювальні установки.


Читайте також:

  1. Автоматизація виробничих процесів
  2. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку
  3. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
  4. Аналіз часткової рівноваги Крива виробничих можливостей
  5. Аудит матеріально-виробничих запасів
  6. Аудит матеріально-виробничих запасів
  7. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  8. Безпечність виробничих процесів
  9. Бюджет загальновиробничих витрат
  10. Варіанти управління матеріальними потоками в рамках внутрішньовиробничих логістичних систем: штовхаюча система і тягнуча система управління.
  11. Вентиляція виробничих приміщень
  12. Вентиляція виробничих приміщень




Переглядів: 763

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мікроклімат робочої зони. | Види надзвичайних ситуацій та їх класифікація.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.