Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Засоби індивідуального захисту органів дихання та шкірних покривів

Засоби індивідуального захисту, їх класифікація

Засоби індивідуального захисту органів дихання і шкіряних покривів та медичні засоби використовуються в системі захисних заходів у зонах надзвичайних ситуацій, які повинні запобігати наднормативній дії на людей небезпечних і шкідливих аерозолів, газів і пару, що попали в навколишнє середовище при руйнуванні обладнання і комунікацій відповідних об'єктів, а також знижувати небажані ефекти дії на людину променевого, теплового та іонізуючого випромінювань, а також для надання само- і взаємодопомоги при ураженнях внаслідок НС.

В якості засобів індивідуального захисту органів дихання необхідно використовувати загальновійськові, цивільні і про­мислові протигази, що випускаються промисловістю, респіратори та простіші засоби (маски проти пилу із тканин і пов'язки).

В якості засобів індивідуального захисту поверхні шкіри необхідно використовувати загальновійськові захисні комплекти, різні захисні костюми промислового виробництва і простіші засоби захисту шкіри (виробничий і повсякденний одяг, при необхідності оброблений спеціальними розчинами).

Засоби індивідуального захисту органів дихання і поверхні шкіри та медичні засоби, що випускаються промисловістю, повинні бути направленими у першу чергу для забезпечення особового складу органів управління і формувань цивільної оборони, які підготовлені для проведення рятувальних та інших невідкладних робіт в осередках ураження, а потім для працюючого персоналу, особливо на радіаційно, хімічно і біологічно небезпечних об'єктах господарської діяльності. Інше населення повинно використову­вати простіші та підручні засоби.

Для захисту сил цивільної оборони і населення від дії факторі и ураження радіоактивними і хімічними речовинами та бактеріаль­ними засобами використовуються засоби індивідуального захисту.

Основними засобами захисту органів дихання є фільтруючі протигази, респіратори та ізолюючі протигази, які забезпечують захист органів дихання, очі та шкіру обличчя від ХНР.

Протигаз ГП-5 призначений для дорослого населення. Складається з фільтруючої коробки поглинання ГП-5; шлему-маски типу ШМ-62 або ШМ-62У. В комплект протигазу входин, також сумка і коробка з незапотіваючими плівками. Розмір шлем) маски підбирається за обміром голови (довжина замкнутої лінії, яка проходить через маківку голови, щоки і підборіддя).

Протигаз ГП-5М призначається для командного складу не воєнізованих формувань ЦО, а також для особового складу, який працює з переговорними апаратами. Він складається з фільтруючої коробки поглинання ГП-5; шолому-маски типу ШМ-66МУ (з пере­говорним пристроєм). В комплект протигазу входять також сумка, коробка з незапотіваючими плівками і коробка з мембранами, hi;! мір шолому-маски підбирається за обміром голови (довжина замкнутої лінії, яка проходить через маківку голови, щоки і підборіддя).

Протигаз (лицьова частина) Розмір лицевої частини і відповідний вертикальний обхват голови, см
ГП-5 (ШМ-62) До 63 63,5-65,5 66-68 68,5-70,5 >71
ГП-5М (ШМ-ббМу) До 63 63,5-65,5 66-68 >68,5 -

Протигаз ГП-7 (ГП-7В) призначений для командного складу воєнізованих формувань ЦО, а також для особового складу, що працює з переговорними апаратами. Протигаз ГП-7В дозволяє здійснювати приймання води у зараженій атмосфері.

Протигаз складається з фі­льтруючої коробки поглинання з чохлом, шолому-маски, сумки, коробки з незапотіваючими плівками, утеплених манжет, спеціа­льної кришки для фляги і вкладишу. Розмір шолому-маски підбирається за об­міром параметрів голови: вертикального (довжина замкнутої лінії, яка проходить через ма­ківку голови, щоки і підборіддя) і горизонтального (довжина за­мкнутої лінії, яка проходить через лоб, скроні і потилицю). Резу­льтати вимірювань закругляються до 0,5 см. За сумою двох вимі­рювань визначають типовий розмір (маски і номеру лямок наго­ловника зі сторони кінців) лицевої частини.

 

Сума вимірювань, см Розмір лицевої частини Номер упору лямок наголовника
Лобовий Скроневий Щічних
До 118,5
119- 121
121,5 - 123,5
124- 126
126,5 - 128,5
129- 131
>131,5

Загальновійськові фільтруючі протигази МО-4у, РШ-4, ПМГ і ПМГ-2 складаються з фільтруючої коробки пог­линання (МО-4у, РШ-4, ПМГ і ПМГ-2) і лицевої частини (ШМ-41М, ШМ-41М, ШМС або ММ-1, ПМГ і ШМ-66МУ), сумки, ко­робок з незапотіваючими плівками, мембранами та утеплених манжет.

Розмір лицевої частини визначається за обміром голови як для протигазу ГП-5 (для чотирьохрозмірного варіанту), так і за сумою між мочками вух по надбрівних дугах (для трьохрозмірного варіанту).

Величина вертикального обміру голови, см Розмір лицьової частини Сума двох вимірів голови, см Розмір лицьової частини
62,5-65,5 До 93
66-67,5 93,5-97
68-69 97,5 і більше
69,5 і більше    

 

Комплект додаткового патрону (КДП) з лицевою частиною про­тигазу ГП-5 призначений для захисту органів дихання від окислу вуглецю (СО). КДП використовується при підвищеному вмісту окислу вуглецю у повітрі, при цьому об'ємний вміст кисню повинен бути не менше 18% в інтервалах температур від — 40 °С до + 40 °С. Час захисної дії патрону ДП-2 залежить від умов використання, особливо від температури навколишнього повітря (від 70 хвилин при - 20 °С до 360 хвилин при +15 °С). Для захисту від окислу вуглецю може використовуватися і гопкалітовий патрон ДП-1.

Для працюючих на підприємствах хімічної, гірничодобувної і металургійної промисловості та в інших галузях, які виробляють, використовують, зберігають і транспортують ХНР, для захисту органів дихання використовуються засоби індивідуального захисту фільтруючого типу промислового призначення.

Промислові фільтруючі протигази призначені для захисту органів дихання, обличчя і очей людини від дії шкідливих домішок, які знаходяться в повітрі у вигляді газів, пару і аерозолів (пороху, диму, туману). Промислові протигази комплектуються фільтруючими коробками великих і малих габаритних розмірів, що спеціалізовані за призначенням.

У комплект промислового протигазу великих габаритних роз­мірів входять: фільтруюча поглинальна коробка, лицева частина, з'єднувальна трубка, комплект незапітнілих плівок, сумка та інс­трукція з користування.

У промисловості для захисту органів дихання від деяких ХНР використовуються малі протигазові коробки двох типів: з проти-аерозольним фільтром (МКИФ) і без нього (МКП), які класифі­куються за марками А, В, Г, КД і С.


Читайте також:

  1. B грудини зі здавленням чи пораненням органів.
  2. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  3. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  4. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  5. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  6. V Засоби навчання
  7. VII. Філо- та онтогенез органів виділення
  8. VІІІ. Філогенез органів чуття
  9. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  10. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  11. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  12. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав




Переглядів: 1067

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заходи екстреної і специфічної профілактики. Протиепідемічний режим | Промислових фільтруючих протигазів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.